dziwny zgrzyt przy odpalaniu zimnego silnika

nokitel, 11.12.2010, 20:31 « poprzedni - następny »

nokitel

Mam pytanko do was. Tylko zimową porą przy niskich temperaturach słyszę podczas odpalania krótki zgrzyt. Gdy 2 lata temu szukałem auta zimową porą i oglądałem jedną V-ke ona też identycznie przy ujemnej temperaturze wydawała dziwny zgrzyt przy odpalaniu. Gdy auto się choć trochę nagrzeje czy temperatura jest wyższa jak 4-5 stopni nic takiego nie słychać. Czy w waszych V-kach przy odpaleniu również jest słyszalny krótki zgrzyt ?

boner

tak w każdą zime to mam od ok 5lat, nigdy nie drążyłem tematu dlatego chętnie tu posłucham

T

U mnie nic takiego nie ma. Gdyby było to obejrzałbym w pierwszej kolejności napinacze (także ten napinacz małego paska od strony aku).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

U mnie tez jest. Ja stawiam na rozrusznik akurat.

boner

rozrusznik na 100% nie !!! często wymieniam zawsze mam na zapasie i po wymianie też zgrzyta.

nokitel

w ubiegłym roku też miałem to i w tym też ale najdziwniejsze jest to że jak sie zrobi choć trochu cieplej (na plusie) to nie ma tego.

eng

Miałem tak ale oddałem rozrusznik do przeglądnięcia no i po wyjęciu wyczyszczeniu problem zniknął. Kleber nawet kiedyś o tym pisał.

gorilla666

standardowa usterka rozrusznik sie z lekka przyciera i nie odbija na czas,wielu juz z tego powodu rozbieralo motory z zamiarem wymiany rozrządu.....
Adam  603-78-75-73

eng

Dokładnie tak. Mechanik twierdził, że nie odbijał i stąd taki dziwny dźwięk. Wyjęcie plus czyszczenie ok 100 - 150 zł.

KLUSEK

Mowiłem już wyżej, że to rozrusznik, nikt mnie nie słucha :D
Ale rzeczywiście brzmi jak rozrząd, sam na początku tak myślałem.

boner

cofam moje 100% bo właśnie żeście je zgnietli  :]

nokitel

dzięki chłopaki :) duże piwka do odebrania w Lubinie (dolnośląskie) za uspokojenie mnie :)

boner

jak w Lublinie to tylko Perła  :P

KLUSEK

Dokładnie ! :D Perełka najlepsza :)

Ale nokitel mówił o lubinie, a nie lublinie :) :P

nokitel

tak tak Lubin czyli KGHM lub Zagłębie Lubin koło Legnicy taka spora wieś :)