Lifting oświetlenia w Mondeo mk3 kombi

T, 16.01.2011, 17:49 « poprzedni - następny »

T

16.01.2011, 17:49 Ostatnia edycja: 21.10.2012, 15:10 by badger
Z racji tego, że przepaliło mi się ostatnio kilka żarówek, więc pewnie będą przepalać się następne postawiłem rozwiązać kwestię oświetlenia kompleksowo, wymieniając przy okazji, tam gdzie to możliwe, żarówki na diody. Ogólnie chciałbym, żeby całość wyglądała lepiej, bardziej świeżo, nowocześniej.

Wymyśliłem tak:

Przednie światła

- Światła mijania - D2S
- Światła drogowe - H1 55W
- Światła pozycyjne -  W 5W
- Kierunkowskazy - PY 21W

- Światła przeciwmgłowe - H3 55W

Boczne światła

- Kierunkowskazy - W 5W

Tylne światła

- Kierunkowskazy - PY 21W
- Światła pozycyjne/przeciwmgłowe - P 21/4W
- Światła hamowania - P 21W
- Światła cofania - P 21W

- Środkowe światła hamowania -  W 5W
- Oświetlenie tablicy - C 5W

Wnętrze

- Światło sufitowe z przodu - C 10W
- Światło sufitowe z tyłu i w bagażniku - C 5W x2
- Oświetlenie dolne z przodu - W 5W x2
- Światła do czytania - H 6W x2 (tylko większość nie wchodzi, więc lepiej T 4W)
- Oświetlenie schowka W 5W

Nic nie pomyliłem? Jakieś uwagi? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Światło hamowania środkowe:
z ciekawości wsadziłem w nie swoją ledową postojówkę, o taką:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Z przodu było ją widać przy włączonych mijania tylko w nocy,
i do tego praktycznie tylko patrząc na nią na wprost.

Jako stop w dzień... myślałem że źle ją wpiąłem, ale okazało się, że tak słabo świeci.
W ogóle jej nie widać pośród zwykłych 5 watówek.

Potem z przodu mi się przepaliły i założyłem takie:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Stojąc pod blokiem (oddalony o jakieś 4m) oświetlają mi ścianę do 1 piętra prawie :]
Są na prawdę mocne i dają rade. Przy zapalonych mijania dalej bardzo dobrze je widać
i to z każdego kąta.

Ale jako 3 stop pewnie nie zdają egzaminu.
Pewnie będziesz musiał wsadzić coś takiego, tylko ta ma 1 diodę z przodu - za mało:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Ogólnie myślę, że powinieneś pobawić się w diody power led - jedna ma moc od 2,3 i więcej watów.
Na prawdę urywa tyłek, bo kupiłem latarkę z 1 diodą 3 watową cree i świeci jak wariatka :]
No i raczej też musiało by ich być parę w oprawce, róznie ukierunkowanych.

Ale koszty uzbierają się już znaczne.

T

Dzięki za sugestie.

Plan mam taki, żeby w trzeci stop dać właśnie jakieś mocne diody, tylko nie wiem jeszcze jakie. W przednie pozycje dam z kolei jakieś słabe, bo nie podoba mi się ich umiejscowienie, więc nawet lepiej, jak w dzień będzie je słabo widać. ;)

Pytanie co dać do środka. Chcę uzyskać taki efekt, że po odblokowaniu auta z pilota zostanie podświetlone na zielono, pozostałe diody chce dać oczywiście białe. Nie jestem pewien, czy nie będzie to wyglądało trochę wiejsko, ale w najgorszym razie można wrócić do białego...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Uwierz mi, że z zielonym będzie wyglądać wsiowo :]
Wieś tuning na całego, diodexy, neonexy, dywaniki z ryflowanej blachy
i kolumny od wieży domowej leżące na tylnej półce.

Parę osób na którymś forum ma zielone podświetlenie i dla mnie tragedia.
Zrobię Ci potem fotki mojego oświetlenia wnętrza, tylko najpierw odkurzę
po całej zimie, bo jakoś nigdy nie było mi po drodze.
Chyba 2 szufelki piasku wyciągnę, coś mi się zdaję... ;]

Powiedz mi jak najlepiej ustawić aparat, jakie parametry,
żeby dobrze zrobić fotki oświetlenia wnętrza nocą.

auchim

ja w przednich pozycyjnych mam coś takiego jak te na 3 fotce hashentego
Tomasz jak chcesz się bawić to białe kierunki z przodu są fajnym modem

yoseph

ja bym sugerował trzymać się zdala od bluevision. Co prawda ja miałem h7 i na światlach mijania ale wytrzymały mi... 3h świecenia jedna a 5h druga....  to dla mnie dyskwalifikuje żarówkę. Na forum focusklubpolska też raczej nie zbierały pochlebnych opinii. No a komplet to przynajmniej 100zł, jak nie więcej.

auchim

już chyba ponad rok u mnie siedzą bluevision

KLUSEK

@yoseph: zareklamowałeś te żarówki ? Kiedyś miałem i wytrzymały pół roku.

weksla

18.01.2011, 07:01 #8 Ostatnia edycja: 18.01.2011, 15:53 by weksla
bluevision około 60zł a i taniej kupisz.  u mnie w poprzednim aucie 2 lata siedziały

« Dodane: 18.01.2011, 15:53 »

Tomasz, jak coś już zakupisz to pokaż fotki i napisz jakie masz odczucia, do 3 stopu też chciałbym ledy tylko mocne
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Snajper

Tomasz, przerabiałem temat diód w Mondeo i nie tylko.
Do trzeciej lampki stop kupiłem 5x W5W i to takich po 50zł sztuka. Łatwo policzyć ile kasy wydałem...efekt był mizerny. Świeciły gorzej niż zwykła żarówka.
Jedyne wg mnie które się tam nadają, to diody dyfuzyjne, najlepiej rozpraszają światło, niestety są tanie i jakieś takie....chińskie. Można tylko zyskać szybszą reakcję zapalania podczas hamowania.
Jak uda Ci się coś zdziałać, daj znać.
Najlepszą opcją jest kupić te lampę z Vectry C, tam były LEDy, pasuje ponoć bez problemu. Sam jeszcze nie próbowałem.

T

Cytat: Snajper w 19.01.2011, 17:46
Jedyne wg mnie które się tam nadają, to diody dyfuzyjne, najlepiej rozpraszają światło, niestety są tanie i jakieś takie....chińskie. Można tylko zyskać szybszą reakcję zapalania podczas hamowania.
Chodzi mi właśnie głównie o tą szybszą reakcję, bo odkąd zmieniłem hamulce ciągle ktoś chce mi zaparkować w bagażniku. ;)

Cytat: Snajper w 19.01.2011, 17:46
Najlepszą opcją jest kupić te lampę z Vectry C, tam były LEDy, pasuje ponoć bez problemu. Sam jeszcze nie próbowałem.
Dzięki za info, zbadam jak sprawa wygląda, bo mam do Vectry C łatwy dostęp. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yoseph

Cytat: KLUSEK w 17.01.2011, 22:13
@yoseph: zareklamowałeś te żarówki ? Kiedyś miałem i wytrzymały pół roku.

nie zareklamowałem, kupiłem na benzyniarni i możliwe że nie wziąłem paragonu;/ niestety

Polarny

Ja mam problem u siebie z diodami LED. Otóż diody LED są bardzo wrażliwe na napięcie. Ciut wyższe natychmiast skraca ich życie i to drastycznie. Diody pracuja z niskimi napięciami, więc trzeba stosować rezystory, pozwalające pracować je z napięciem samochodowym.
I tutaj pojawia się problem. Firmy tworzące diody bezmyślnie przystosowują je na 12 V. Problem w tym, że napięcie w aucie wynosi od 12.86V (poprawnie naładowany akumulator) po 14V - prąd obecny podczas uruchomionego auta.
Efekt jest taki, że diody padają mi jak muchy. Jedyne wyjście jakie znalazłem, to przelutowanie rezystorów na wyższe, ale niestety nie zawsze to możliwe, ponieważ dostępne diody w sklepach są dużo i często nie da się ich zmieścić w oprawce.
Kupowanie drogich diod LED też nic nie daje - liczyłem, że droższe są lepsze. A tutaj bzdura - ostatnio padła mi dioda którą kupiłem testowo za 9 zł, podczas gdy idenyczna, kupiona za 1 zł trzyma się.

T

Kupiłem kiedyś jakieś pierwsze z brzegu diody do postojówek (tanie). Jedna padła po prawie dwóch latach, druga nadal świeci. Może masz coś nie tak z tym napięciem Polarny?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Napięcie mam poprawne, więc to musi być jakiś inny parametr prądu - tylko pytanie jaki. Elektronikiem nie jestem, więc ciężko mi tutaj dumać.