Rozpórka

Polarny, 01.03.2011, 23:38 « poprzedni - następny »

Polarny

Wczoraj montując układ świateł dziennych korzystałem z wzmocnienia do którego przymocowany jest McPerson jako miejsca na narzędzia i nagle mnie tak tchnęło - a co z tematem rozpórki?
No właśnie - w końcu jest to dodatkowe usztywnienie, a nie widziałem, by ktoś z Was coś takowego miał. Tak więc niech się rozpocznie dyskusja na ten temat. Jakieś za, przeciw i temu podobne.

Auta rajdowe mają wszystkie rozpórkę, bo usztywnia to znacząco cała kolumnę.

T

Przecież w mk3 jest seryjnie coś na kształt rozpórki z przodu. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

To cos na kształt rozpóki jakoś mnie nie przekonuje jednak, dlatego zastanawia mnie porządna rozpórka.

Cinkciarz

Moim zdaniem rozpórka ma jakikolwiek sens w momencie gdy jest montowana na kielichach i w podwoziu, wtedy jest jakas sztywniść zawieszenia. Jest na forum ktoś kto robi wydechy i rozporki.
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

Cytat: Polarny w 01.03.2011, 23:47
To cos na kształt rozpóki jakoś mnie nie przekonuje jednak, dlatego zastanawia mnie porządna rozpórka.
Ale to jest normalna rozpórka:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Tylko wygląda trochę inaczej. Wydaje mi się, ze to rozwiązanie jest nawet lepsze, bo nie tylko łączy kielichy ze sobą, ale też z resztą nadwozia.

Jak niby chciałbyś zamontować dodatkową rozpórkę? Musiałbyś zdemontować to co jest. A efekt, obawiam się, mógłby być gorszy niż w serii.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

cichyp

Rozmawiałem na ten temat jakiś miesiąc temu z moim magikiem od ulepszania modka i powiedział że niema sensu rzeźbić bo ta seryjna rozpórka daje rade i do PÓKI nie jedziesz na rajdy to  żadnych efektów nie odczujesz.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

T

W kombi można natomiast zrobić rozpórkę z tyłu. Miałem przez jakiś czas "kratkę" i auto było wyczuwalnie sztywniejsze. Zamierzam resztą wykonać taką konstrukcję mocowaną po bokach do uchwytów kanapy, a na dole do uchwytów na bagaż (dokładnie w ten sposób była zamocowana moja "kratka").
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Kratkę też miałem, ale w pierwszej kolejności wyleciała, bo niestety trzeszczała, a poza tym ograniczała miejsce ładowne, więc bez sensu.

T

Przeczytaj może uważniej o czym piszę, nie piszę o wstawianiu kratki. ;)

Chodzi mi o konstrukcję z rur w kształcie litery "U" mocowaną do nadwozia śrubami w czterech punktach, tak jak była mocowana kratka.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Możesz jakoś zobrazować to (nawet używając zdjęcia i painta). Chodzi o sam zarys.

Oktan

tak miałem w MKII:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Rozpórka Sparco w MKII 2.0 Kombi, benzina

było zdecydowanie lepsze prowadzenie + oczywiście zawiecha (sprężyny H&R + KYB)

PS.: nigdzie w internecie nie widziałem rozpórki do MKIII !!!
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

T

Cytat: Oktan w 02.03.2011, 15:17
PS.: nigdzie w internecie nie widziałem rozpórki do MKIII !!!
Bo w mk2 nie było fabrycznej rozpórki, a w mk3 jest. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Cytat: Tomasz w 02.03.2011, 15:19
Bo w mk2 nie było fabrycznej rozpórki, a w mk3 jest. ;)
Sam ją niedawno zobaczyłem :) Już chciałem szukać rozpórki a tu się okazało że fabryka dała :)

sseebbaa1

Odświeżam temat, ale w kwestii tylnej rozpórki.
Czy do hatchbacka (B5Y) da się takie coś zamontować w bagażniku?
Mam usztywnione zawieszenie w ST220 i czasami czuję jak zwłaszcza tylna część nadwozia pracuje.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

W liftbacku i sedanie jest z tyłu coś w stylu ramy pomocniczej mocowanej za pomocą elementów metalowo-gumowych, więc najbardziej rozsądnym krokiem jeśli chodzi o usztywnienie jest chyba założenie w ich miejsce poliuretanów. A może po prostu masz te elementy już zużyte i wystarczy wymiana na nowe?

PS Tylnej rozpórki do tego auta nigdy nie widziałem.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club