Usunięcie rezonatora

auchim, 13.05.2011, 14:16 « poprzedni - następny »

auchim

znalazłem na ford wiki ciekawego moda... chyba. Usunięcie rezonatora, nawet nie wiedziałem że coś takiego jest ale mniejsza o to, co o tym sądzicie?  Według opisu dotyczy TDDI i 5 biegowych TDCI.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Resonator_bypass_TDDI_and_TDCI_5_speed

weksla

nie dotyczy 6 biegow to nie zagłebiam sie. ale co to daje niby?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

auchim

za ford wiki: trochę lepsze przyśpieszenie zanim wstanie turbo

będę miał jakiś wolny dzień to wywale te dziadostwo, skoro po lifcie z tego zrezygnowali to znaczy że to jakiś poroniony pomysł był

wilhelm

ciekawe czy w 6 biegowym tez takie cos jest

Ry2y

Cytat: wilhelm w 13.05.2011, 23:21
ciekawe czy w 6 biegowym tez takie cos jest

Wygląda na to że tak (numerek 6):
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://ford.sklep.pl/pl,category,169128,rocznik,od,05,2002,skrzynia,mmt6,jatco.html

wilhelm

no to będę się musiał temu przyglądnąć, myślicie że mogą być jakieś skutki uboczne? :D

Lasko1990

auchim daj znać jak to zrobisz i jak efekty będą pozytywne też bym coś zrobił żeby lepiej jechało :D

Polarny


wilhelm

Cytat: auchim w 13.05.2011, 18:25
za ford wiki: trochę lepsze przyśpieszenie zanim wstanie turbo

bardzo ciekawa bo moje auto w ogóle nie chce jechać zanim sie turbo rozkreci

T

Pewnie znowu je popsułeś. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Cytat: wilhelm w 15.05.2011, 12:57
moje auto w ogóle nie chce jechać zanim sie turbo rozkreci

skoro ustawiasz się pod jakaś stroma górką to nie ma się co dziwić że Ci się turbo nie rozkręci przy ruszaniu :D
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

auchim

rezonator wywalony, tak jak się zresztą spodziewałem cudów nie ma, nawet jeśli to coś daje to na tyle minimalna różnica że nie do zauważenia. Biorąc pod uwagę łatwość wykonania i cenę to można się pobawić, ale żeby takie grzebanie miało jakiś większy sens to trzeba by było zmieniać chyba wszystkie rury między IC a turbo

Lasko1990

czyli tak naprawde nie ma co tego robic ?? :)

auchim

nie jest jakoś specjalnie dużo roboty więc można, na pewno wstawienie w miejsce plastikowej puszki kawałka rury nie zaszkodzi  :) przepływ powietrza powinien być swobodniejszy

Es

Teoretycznie po jego wyjęciu powinien się nieco zmniejszyć moment obrotowy na niższych obrotach.