Czyszczenie kolektora (UIM) 2.5 V6

T, 21.05.2011, 23:38 « poprzedni - następny »

T

21.05.2011, 23:38 Ostatnia edycja: 04.06.2011, 00:34 by badger
Kolektor ten jest bardzo pokręcony, dlatego czyszczenie go sprawia sporo problemów. Da się to jednak zrobić w miarę szybko i skutecznie.

Będziemy potrzebować:

- 0.5 l benzyny
- 0.5 l nitro
- rolkę papieru toaletowego
- szczotkę do butelek (taką na drucie, im dłuższa i im bardziej giętki drut tym lepiej)
- jakieś stare szmaty

Najpierw demontujemy z kolektora cały osprzęt. Następnie papierem toaletowym zatykamy wszystkie otwory w kolektorze oprócz wylotów powietrza (czyli tych dwunastu otworów od spodu). Odwracamy kolektor do góry nogami i wlewamy do niego benzynę (wejdzie około 0.5 l). Zostawiamy go tak w jakimś zlewie, aż większość benzyny ścieknie przez papier toaletowy. Następnie wlewamy do środka nitro, czekamy nie więcej niż kilka minut i gmeramy gdzie się da szczotką do butelek. Wyciągamy papier toaletowy i czyścimy dokładnie wlot i wszystkie inne miejsca, gdzie się da dotrzeć czy to szczotką, czy szmatami. Następnie przepłukujemy kolektor wodą pod ciśnieniem. Na sam koniec można go jeszcze przepłukać lekko benzyną.

Szybkie, proste, tanie i całkiem skuteczne. Uwaga, tego całego syfu nie powinno się wylewać do kanalizacji, a tym bardziej na trawnik. Czyścić kolektor należy w miejscu o dobrej wentylacji, najlepiej na zewnątrz.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Gregorius

Myślę że dobrym rozwiązaniem było by także zalanie kolektora Akrą (płyn do mycia silników) na noc. Będzie znacznie mniej heblowania szczotką. Jak mi się uda to jutro albo w sobotę tak zrobię i zdam relację jak puściło.

T

Po pół godziny w nitro nic nie trzeba "heblować", nagar schodzi za dotknięciem. Przynajmniej u mnie tak było (nie mam EGR).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Gregorius

Cytat: Tomasz w 23.06.2011, 16:13nie mam EGR)
A widzisz w mk2 jest i widzę że nagar jest dosyć twardy i suchy. Więc bez namaczania chyba się nie obejdzie.

KLUSEK

Zaślep w MK2, nie ma tam kontrolki check-engine więc się nic świecić nie będzie ;)

Gregorius

Klusek zaślepione to ja miałem już jakiś czas temu :)

KLUSEK

Wczoraj myłem kolektor, kupiłem za 15PLN jakiś pierwszy lepszy płyn do mycia silników. Napsikałem pół butelki do środka, trochę kolektorem poobracałem, aby wszędzie płyn dotarł. Odczekałem 10 minut i myjką ciśnieniową wypłukałem (lepiej się nie ubierajcie do tej roboty w czyste ubrania :x ) ... później czynności powtórzyłem.

Uważam, że efekt bardzo dobry (do gołego metalu) :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.