Przewody - Goodridge, HEL czy jakieś inne... ?

NeroN, 13.06.2011, 12:53 « poprzedni - następny »

NeroN

A ja z pytankiem, hamulce (ASBO - skąd ta nazwa W OGÓLE?) już do mnie dotarły :)

Nówki sztuki niemal :)

Ale jakie przewody założyć do nich ?

Oklepane na wszystkei sposoby Goodridge ?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/sport-przewody-hamulcowe-ford-mondeo-iii-v6-tdci-i1655304891.html

HEL - na SR polecane:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/przewody-hamulcowe-hel-ford-mondeo-iii-2000-2007-i1633599144.html

Czy też coś samemu dorobić w zakładzie dorabiającym przewody ?

Czy może olać sparwe i zostawić przewody ori przewody z Focusa ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 13.06.2011, 13:53ASBO - skąd ta nazwa W OGÓLE?
Clarkson tak nazwał ST225. ;)

Cytat: NeroN w 13.06.2011, 13:53Ale jakie przewody założyć do nich ?
Ja załozyłem ori, bo były prawie nowe i jest ok. Na ile będzie lepiej z lepszymi trudno mi powiedzieć. Goodridge i HEL są podobnej jakości.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

ASBO - Anti-Social Behaviour Order to publiczne ostrzeżenie skierowane do osoby, która w jakiś sposób zakłóca porządek swoimi antyspołecznymi zachowaniami, stosowane na Wyspach Brytyjskich.

W odniesieniu do ST225, według Clarksona - jest dobre ;)

sseebbaa1

NeroN i Tomasz - no to w końcu jakie lepiej założyć?

1.Goodridge (obecnie ok.520zł)
2.HEL (obecnie ok.360zł + możliwość koloru)

kolor jest mniej istotny, ważniejsza jest jakość... więc które?

Rozumiem, że pomimo montażu do Mondeo ST220 zacisków od Focusa II ST przewody trzeba dobierać do Mondeo (a nie do Focusa)?
Taki wniosek wysnuwam ze stwierdzeń, że zaciski są plug&play - a więc pasowałyby do wcześniejszych przewodów Mondeo. Upewnijcie mnie.

No i znalazłem w jednym sklepie informację, że przewody do Mondeo ST są inne niż do zwykłego Mondeo!
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.autoracing.pl/p/53/9244/przewody-hamulcowe-w-stalowym-oplocie-goodridge-ford-mondeo-mk3-saloon-bez-st-2000-2006-ford-przewody-hamulcowe-uklad-hamulcowy.html
("mondeo mk3 saloon bez st 2000-2006")
Myślałem, że są takie same przewody... Już nic nie wiem. Pomóżcie bo zwątpiłem już nawet w swoje wcześniejsze wnioski.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Venomus

Goodridge do Mondziaka 300zł: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.pl/itm/Ford-Mondeo-Est-00-06-Goodridge-Braided-Brake-Hoses-/250829437638?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a66997ac6  brałem sobie z tego sklepu do Cougara też Goodridge'a ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

wilhelm

Do foki też mają w tej cenie, to na pewno oryginały? :)

Venomus

Na pewno pełno ludzi od nich brało z "mojego podwórka" ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

sseebbaa1

Venomus - ale w treści aukcji jest zaznaczone, że te przewody nie pasują do wersji ST !
(" Ford Mondeo Estate (Excl. ST Models) 2000 - 2006 ")

Czyli jednak są inne te przewody do ST220, a inne do pozostałych modeli Mondeo MK3. Zatem ja nie mogę ich zamontować bo mam ST220.

No i nie wiem czy mam brać przewody pod Mondeo ST220 czy pod Focusa ASBO
NeroN przecież napisał
Cytat: NeroN w 13.06.2011, 11:53Czy może olać sparwe i zostawić przewody ori przewody z Focusa?
czyli montował od Focusa te przewody?! Ja myślałem, że zostają przewody od Mondeo, a tylko zaciski są od Focusa.

Proszę niech ktoś ogarnie temat i usystematyzuje wiedzę trochę dłuższym wpisem.
Bo niby wszyscy wiedzą, że zaciski ASBO pasują pod Mondeo MK3 plug&play, ale szczegóły związane z przewodami hamulcowymi już nie do końca są wyjaśnione.
No to jak? Przewody przednie hamulcowe od Mondeo czy od Focusa (jak różnica? pewnie w długości...)?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

wilhelm

Łukasz któremu sprzedałem swoje zaciski z Foki ST założył je bez problemu do ST220 i ori przewodów więc na 100% pasują :)

« Dodane: 25.03.2013, 13:41 »

tzn. fabryczne pasują, nie wiem jak z tymi Goodridge

Venomus

Cytat: sseebbaa1 w 25.03.2013, 12:13Czyli jednak są inne te przewody do ST220, a inne do pozostałych modeli Mondeo MK3. Zatem ja nie mogę ich zamontować bo mam ST220.
Są i do ST220 :) Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.pl/itm/Ford-Mondeo-ST220-03-Goodridge-Braided-Brake-Lines-/190649951793?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2c639f6631#ht_500wt_976
Jak z tym Focusem jest to nie wiem, musiałby ktoś napisać co ma tarczę od Foki i przewody Goodridge ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

sseebbaa1

Aukcje na których sprzedawane są przewody HEL wskazują, że do ST220 są takie same przewody jak do reszty MK3.
A Goodridge odróżnia te części wyraźnie zaznaczając, że standardowe nie pasują do ST.
Czyżby HEL błędnie podawał? (co niezbyt dobrze świadczy)

Miałem już przypadek z firmami produkującymi zamienniki, które podawały błędne dane dla części do ST220. Mówię tu akurat o wahaczach przednich. Nie chciałbym popełnić takiego samego błędu przy ewentualnym zakupie przewodów hamulcowych.
Ciekawe czym dokładnie różnią się przewody do ST?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Wilu117

ST220 ma hamulce takie jak każde inne mondeo, ja zamontowałem zaciski od ST225 bez zmiany przewodów.
Nie zauważyłem też różnicy w przewodach bo niby czym miały by się różnić ?

weksla

Dokładnie jak Wilu. Zaciski od foki przewody oryginalne. Wszystko pasuje.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

Czyli są przynajmniej dwie osoby które do ST'ka wsadziły same zaciski. Pozostaje pytanie, czy po drugiej stronie przewodu (nie od strony zacisku) nie ma jakichś różnic między ST a resztą wersji...

sseebbaa1

To dokładnie tak jak myślałem - przewody mają być od Mondeo a nie od Focusa pomimo montowania zacisków z ASBO (NeroN chyba się pomylił w swoim pierwszym poście)

Jak już zdecyduję się kupić zaciski, to myślę, że zmienię też przewody na oplecione, bo Goodridge do ST220 można kupić za 360zł, a to nie aż taki majątek. Cena zresztą porównywalna z przewodami HEL.

No i temat wydaje się wyczerpany. Bo (jak dla mnie) wszystko wskazuje jednak na Goodridge a nie na HEL.

Ale może się mylę... może jest jeszcze jakaś opcja, która nie była tu omawiana, jakiś inny producent?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy