Uszkodzona uszczelka korka zbiornika wyrównawczego

eng, 08.08.2011, 13:44 « poprzedni - następny »

eng

Witam.

Jak w temacie. Czy uszkodzona uszczelka, a w zasadzie jej brak w korku zbiornika wyrównawczego (chłodnica) może powodować wyparowywanie płynu? Od jakiegoś czasu mam niewielkie braki w płynie i zauważyłem, że uszczelka w tym korku jest już pęknięta na pół i obecnie w ogóle jej nie ma bo się skruszyła. Zamówiłem już nowy korek jednak ciekawi mnie czy przez taką uszkodzoną lub popękaną uszczelkę mógł wyparowywać płyn chłodniczy?

T

Wątpliwe. Nie masz czasem jakiegoś drobnego wycieku na którymś wężu, czy coś takiego?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

hmm mi się wydaje że po coś ta uszczelka jest.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Mnie też się wydaje, że po coś ona jest. Przecież przy dużej temperaturze cieczy podnosi się ciśnienie układu i brak uszczelki ew jej uszkodzenie wpływa na to, że powoli płyn zaczyna parować. Co do uszkodzeń to nie zauważyłem nigdzie białego nalotu na rurkach czy wężach. Zobaczymy po wymianie korka czy problem zniknie.

weksla

Mi się wydaje że powinien zniknąć po wymianie tej uszczelki
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps