Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Focus ST `06

molo, 11.11.2011, 22:11 « poprzedni - następny »

Kris1976

Najgorzej jak coś foczce dolega ale nie bardzo wiadomo co... ja się też głowiłem nad swoją przypadłością kupę czasu. Pomógł czipsolog :)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

molo

Aha no i oczywiście żadnych błedów nie wywala.
Mam nadzieje że heko przyjdzie z pomocą i uzdrowi foke, tylko czekam na termin
(może trzeba ten boost solenoid heavy duty kupic- ale na seryjnym po programie latał z 5miesięcy także ori powinien wystarczyć, może aktuator - ale to wszytsko to wróżenie z fusów)

Kris1976

nie będę się mądrował , są mądrzejsi ode mnie w takich kwestiach...
ale aktuator tu raczej nie pomoże
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

NeroN

A nei masz jakiejś nieszcelnmość, która dopiero pod cisnieniem ciut puszcza ? Puści, ciśnienie spadnie, ok, potem znów upuści... i tak w koło ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

molo

Ale wiesz jak by była jakaś nieszczelnosć to jak boost wywala, to po ponownym wciśnięciu gazu powinien znowu trochę dmuchać na maxa i wywalić. A ja mam tak że jak spadnie doładowanie to potem już max. do połowy skali dochodzi wskazówka dopiero musze zgasić i odpalić auto i wtedy znowu dmucha do końca skali

NeroN

Aaa...  Solenoid Steruje ciśnieniem turbo... ?

A DV padnięty ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

molo

dokładnie nazywa się to elektromagnes-sterowanie turbo takzę pewnie tak, idą do niego 3 węzyki.
Ja mam blow offa

NeroN

No to albo sterdowanieTurbo, albo cos z BOVem.

Wywal BOVa na chwil kilka i zobacz :)

« Dodane: 17.09.2012, 02:09 »

W OGÓLE coś mi się koajrzy że BOV w ST225 to średnio sie sprawuje...
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

molo

Maszyna już zrobiona. Okazało się że to nie boost solenoid, MAF ani MAP, tylko coś się podziało z programem(chyba turbina się rozstroiła) . Heko zrobił program prawie od nowa i foczka odżyła na nowo, wróciło 283.5 KM i 460NM. Dzisiaj troszkę polatałem z Dawpim po A4 z butem w podłodze i doładowanie trzymał jak powinien.

carlosc

brawo:-)

« Dodane: 05.10.2012, 00:57 »

to teraz mozemy sie w koncu zmierzyc:-D ale masz przewage bo masz smycz bacardi oakheart:-DDDD
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

molo

Cytat: carlosc w 05.10.2012, 00:54to teraz mozemy sie w koncu zmierzyc
jak to w końcu:) ?

Gościu to co będzie się działo jak jeszcze pena będę miał :)

DawPi

Cytat: molo w 05.10.2012, 02:12Gościu to co będzie się działo jak jeszcze pena będę miał

Jak to pena? Nic nie wspominałeś. ;)

carlosc - możesz jedną smyczkę obstawić i podać przez mola? :D :D
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

carlosc

spoko jak tylko molo pozwoli to nie ma sprawy;p heheheh jak cos to daj znac molo kiedy bedziesz w dg;p
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

DawPi

Krótka i treściwa piłka - lubię to! ;)
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

molo

Cytat: carlosc w 05.10.2012, 12:32spoko jak tylko molo pozwoli
niestety nie mogę się zgodzić, ale po koleżeńsku Dawid dostaniesz samą zapinke.