ST220 środkowe tłumiki

Wilu117, 28.11.2011, 18:43 « poprzedni - następny »

Wilu117

Czy wycięcie tłumików może mieć jakiś negatywny wpływ na moc auta ?
Chcę wydobyć trochę dźwięku z tego silnika.

T

Raczej nie. MAG wycinał kiedyś u siebie, poszukaj tutaj wątku o jego byłym ST220, powinny tam być wykresy po wycięciu tłumików. U niego chyba nawet lekko się poprawiło, ale on miał je rozsypane, więc pewnie dlatego. Przypuszczam, że wywalenie sprawnych nic szczególnego jeśli chodzi o moc nie zmieni.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Co prawda mam 2.5 v6, ale u siebie wyciąłem środkowy tłumik i nic to nie zmieniło. Dźwięk jedynie zrobił się troszkę bardziej basowy.

MAG

Tomasz - tylko u mnie wykres pokazuje łączny efekt trzech rzeczy:
wywalenie środkowych tłumików plus przepustnica 65mm plus sportowa wkładka filtra.

btw - pierwszy pomiar był z dobrymi tłumikami, dopiero pół roku później mi sie posypały i je zupełnie wyciałem, a pomiar był robiony już po kolejnych modach.

Wilu - spokojnie możesz wywalić te środkowe tłumiki, głośnośc zwiększy się naprawde minimalnie (ja mam dwójkę maluchów i gdybym miał "buczący" wydech, to nie dałbym rady z nimi wtedy jeździć, a kłopotów nie miałem) ale główna różnica będzie taka, że szczególnie na wolnych obrotach i przy pełnym bucie będziesz miał bardziej rasowy dźwięk.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Wilu117

W takim razie przy najbliższej okazji je wytnę, dzięki za odpowiedzi.