Adaptacja składanych lusterek z anglika

Essio, 20.01.2012, 23:39 « poprzedni - następny »

Essio

weksla podał linka do składanych lusterek: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-ghia-lusterka-skladane-elektryczn-i2021977140.html i mam pytanko:
Koleś ma parę lusterek składanych w tej cenie, montaż będzie polegać tylko na zamianie lusterek i wpięciu sterownika do gniazda. Martwy punkt będzie przeszkadzał, ktoś może montował już takie lusterka?
Czy kłopotliwe jest wyciągnięcie samych wkładów?
Oberslejzen!

wilhelm

Martwy punkt na pewno będzie dawał się we znaki, ale jak byś założył wkład od twojego lewego lusterka i zostawił tamten z prawego to miałbyś najlepszą możliwą opcję ;)

Co do samego wyciągania wkładu, nie mam pojęcia jak to się robi.

Essio

Bardziej chodzi mi o adaptację lusterek, nie bardzo się chcę bawić w modyfikacje. Zamienić usterka jeszcze mogę, co do wkładu poszukam, ew. do forda podjadę zapytać, może jakiś konkretny spec się wypowie.
Oberslejzen!

wilhelm

Ja kiedyś podjechałem do ASO spytać czy mają do sprzedania 4 klucze/haki (te za 15zł z allegro)do wyciągnięcia radia, sprzedawca przez 2 minuty sprawdzał coś na kompie po czym odpowiedział że mogą wyciągnąć radio za 50zł. Więc nie byłbym taki optymistycznie nastawiony :D

Essio

Dwa auta wcześniej, wkład był na zatrzaski, które mocno trzymały. Domyślam się że tutaj jest to samo, choć kto wie. Bardziej ciekawi mnie sama zamiana, autem jeżdżę od święta odkąd moja żonka jeździ autem...  :love:
Oberslejzen!

NeroN

A one kiedy i jak się składają ?

FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

KLUSEK

Możliwe, że wkład wyjmuje się tak samo jak w MK2, czyli odchylasz lusterko max w dół i na górze płaskim narzedziem naciskasz na dwa zatrzaski, później odwrotnie na górze i szkło masz w ręku :)

Essio

Cytat: NeroN w 21.01.2012, 11:02
A one kiedy i jak się składają?
Podczas ryglowania.
Na FCP i MKP jest dużo na temat składanych lusterek także zabieram się za lekturę.
Oberslejzen!

NeroN

Poczytałem.

Składają się z przycisku.

Żeby skłądały się z pilota, tzreba dokładac przekaźnik i grzebać w kablach.

W zimie albo się coś łamie albo coś puszcza jak rzymarzają - nie sprawdza się jednym słowem zbytnio.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Essio

Ale żeby się zamknęły musi być w środkowej pozycji ustawione na sterowaniu lusterkami - tak mi się zdaje. Chyba, że przekaźnik i mody na kablach omijają ustawienia w pozycji środkowej na sterowaniu lusterkami.
Idę z resztą do auta zobaczyć czy w ogóle się składają. Daje się na środek i lusterka w dół. Ta opcja ma być w autach po lifcie. Choć niektórzy mają z 2005 roku i nie działa opcja. Także organoleptycznie trzeba zobaczyć... ;)
Oberslejzen!

NeroN

Przełącznik jest inny - z takim znaczkiem na środku lusterka.


Ale wtedy ręcznie składasz, jak chcesz z pilota trzeba kombinować (wpiąć sie przekaźnikiemw GEM).


FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Essio

W zimę tego robić nie będę, do wiosny pewnie mi już przejdzie. Do tego czasu wyjdą inne problemy z autem, także będę miał w co ładować.
Daruje sobie temat, po lekturach i filmikach na YouTube. Do tego lusterka z angola są inne, trzeba piny zamieniać, plus prowadzenie kabli, rozbiórka i inne tego typu. Trzeba chcieć, żeby taki gadżet mieć... Ja passuje.
Oberslejzen!

weksla

Nieprawda kolego:d
Akurat ja przerabiałem temat (patrz mój wątek) i adaptowałem do siebie lusterka z anglika, ba żeby było śmieszniej poliftowe (choć auto przedlift):D
Nic nie trzeba zamieniać, żadnych pinów nic kompletnie, wszystko jest to samo prócz wkładu który imho z prawej strony też pomaga z martwym polem, jeśli oczywiście masz go też z lewej strony. Więc jeśli chcesz iść po kosztach to kupujesz sam wkład z europejczyka do lewego lustra (zamiennik 30zł na fordsklep).
Ponadto nim zdecydujesz się na zakup kompletu sprawdź u siebie pod skrzynką z bezpiecznikami (ta pod kierą) czy masz brązowe gniazdo na przekaźnik do składania lusterek. jeśli masz takowe to znaczy że posiadasz kompletną instalkę w aucie do założenia składanych lusterek. Jesli nie ma gniazda to już trzeba sporo zabawy. (Zakładam że w aucie po lifcie masz). I to tyle. Lusterka standardowo składają się tylko z pokręteł wewnątrz auta. Jeśli chcesz zrobić dodatkowy bajer tz. składanie przy podwójnym ryglu z pilota, to trzeba dołożyć dodatkowy przekaźnik. (Ja to u siebie mam i ztego co pamiętam to około 2h roboty). pozdro
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

darecki1

Cytat: Essio w 21.01.2012, 23:14Trzeba chcieć, żeby taki gadżet mieć... Ja passuje.

Każde modzenie zaczyna się od tego,że ... trzeba chcieć

Sławek, miałeś fart trafić na egzemplarz z "poliftową elektryką".

rys. kosci przyłączeniowych lusterek - wyraźnie widać ,że nie są takie same:

TU PRZEDLIFT do 2003r
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



TU POLIFT po 2003r
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





Essio

Cytat: weksla w 22.01.2012, 01:53
Nic nie trzeba zamieniać, żadnych pinów nic kompletnie,
Gdzieś wyczytałem, że trzeba. Ale skoro Ty przerabiałeś temat to super.
Jak tylko pogoda pozwoli, zaglądnę i sprawdzę czy jest brązowy przekaźnik, będzie to szukać będę lustereczek.
Jak będę jeszcze mógł skorzystać z twojej pomocy przy montażu to już w ogóle byłoby super...  :)

weksla jak składanie ma się w zimie, np.: jak lód się dostanie. Czy jak nie dam w pozycję środkową na panelu lusterek, to i tak się złożą przy opcji z ryglowaniem?
Oberslejzen!