ACTA i zamykanie poszczególnych serwisów:(

weksla, 23.01.2012, 16:56 « poprzedni - następny »

weksla

Widzieliście?

Najpierw Megaupload - to przełknąłem

Ale teraz (mój ulubiony) Filesonic i Fileserve poszedł do żyda ehhhh

Co się to na świecie dzieje. W zasadzie to po co teraz komu szybki internet... zwykły 512kb mi teraz styka do przeglądania for.

Nawet kuźwa z you tube nie da się teraz teledysku ściągnąć, a jeszcze wczoraj się dało.




Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 23.01.2012, 16:56Nawet kurwa z you tube nie da się teraz teledysku ściągnąć, a jeszcze wczoraj się dało.
SOA #1
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

ok ocenzurowałem

A czym ściągasz youtube dowloader u mnie nie działa...


Znów będziemy jak w latach 80/90' jeździć na giełdy i wymieniać się filmami:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 23.01.2012, 17:12A czym ściągasz youtube dowloader u mnie nie działa...
Firefox + DownloadHelper
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: weksla w 23.01.2012, 16:56Filesonic i Fileserve

No nie! dobrze, że jeszcze wczoraj udało mi się ściągnąć cały sezon fajnego serialu...

Co im te serwery przeszkadzają? ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

daj spokój. Tragedia.
Póki co jeszcze oron i depositfiles działa
Ale one sa dużo mniej popularne
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

Ja do ściągania filmów z YT używam Jdownloader'a. A jeśli chodzi o zamykanie tych serwisów to wolę się nie wypowiadać...  :E :E :E

NeroN

Też się dziś wkurw na Filesonic.. ale peniają żeby nie skończyli jak MegaUpload....

Tylko sharing prywatny na FS... Fak... !

« Dodane: 23.01.2012, 22:08 »

A ruscy i tak wygrają :)

« Dodane: 23.01.2012, 22:15 »

BTW.


Jednego jeszcze nie rozumiem - czemu się tak wszyscy dziwią zamykaniu taki serwisów...

I wielkie mi halo, że kontrolują...

Jak chcesz śniadanie to zapierdalasz składniki na nie ?

Wchodzi do mięsnego i kradniesz 30dg schaba i 0,5kg ziemniaków u pani jadzi w warzywniaku na osiedlu ?


Wytwarza z Was ktoś coś co jest objęte prawem autorskim/majątkowym ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

To porównanie jest lekko bez sensu, kradzież przedmiotu to zupełnie co innego niż skorzystanie z czyjegoś utworu bez uiszczenia opłaty. W tym drugim przypadku realna szkoda występuje tylko wtedy, gdy korzystający zapłaciłby, gdyby nie mógł ściągnąć za darmo. Tymczasem w przytłaczającej większości przypadków gdyby nie mógł ściągnąć za darmo to po prostu by nie ściągnął. Liczenie strat wytwórni płytowych i podobnych firm na zasadzie pomnożenia ilości ściągniętych plików przez cenę w sklepie to obraza intelektu. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Cytat: Tomasz w 23.01.2012, 22:20
To porównanie jest lekko bez sensu, kradzież przedmiotu to zupełnie co innego niż skorzystanie z czyjegoś utworu bez uiszczenia opłaty. W tym drugim przypadku realna szkoda występuje tylko wtedy, gdy korzystający zapłaciłby, gdyby nie mógł ściągnąć za darmo. Tymczasem w przytłaczającej większości wypadków gdyby nie mógł ściągnąć za darmo to po prostu by nie ściągną. Liczenie strat wytwórni płytowych i podobnych firm na zasadzie pomnożenia ilości ściągniętych plików przez cenę w sklepie to obraza intelektu. :)

Zgadzam się z Tobą w 100%

Artyści/Pseudoartyści i tak nie wzbogacą się przez to że ktos nie ściągnie czegoś z netu za free bo jak nie sciągnie to i tak nie kupi.
A założę się że ijak piractwo było tak będzie. Nie w taki to w inny sposób. Znów aktywujemy programy w stylu bearshare emule itp.

A dodatkowo napisze że Ci którzy wytwarzają muzykę itp tak samo piraca i ściągają nielegalnie kawałki innych. Nie wierzę że znalazłbym w Polsce prywatny chodź jeden komputer bez czegokolwiek nielegalnego.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Problem w tym, że branża nie potrafi dostosować się do potrzeb klientów i sprzedaje produkty w cenie wyższej i w formie innej, niż by tego Ci klienci oczekiwali, chociaż rzeczywistość jest taka, że da się te produkty z łatwością pozyskać za darmo. Efekt jest oczywisty, a kijem Wisłę ciężko zawrócić (analogia do zamknięcia tego czy innego serwisu).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Muzyczna branża jest tak zdegenerowana że mi jej żal.


Ale jesteś projektantem/architektem, zaprojektowałeś dom, ktoś to podpierdzielił Tobie, umieścił w necie - Kowalski wybudował wg niego chatę.

Skorzystał czy ukradł ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

weksla

23.01.2012, 22:58 #12 Ostatnia edycja: 24.01.2012, 15:09 by weksla
W porządku NeroN również masz rację co do niektórych rzeczy nie przeczę. Jednak powiedz mi uczciwie czy nie sciągłąeś na lewo filmów lub muzyki? Bo nie wierzę że każde Cd/DVD czy BluRaya kupowałeś/wypożyczałeś? Bo jeśli tak to nie uwierzę:D

Ja mówie tu tylko o muzyce i filmie. Co do reszty się nie wypowiadam tj. projekty domow itp
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: NeroN w 23.01.2012, 22:38Ale jesteś projektantem/architektem, zaprojektowałeś dom, ktoś to podpierdzielił Tobie, umieścił w necie - Kowalski wybudował wg niego chatę.
Np. kilka lat temu ułomna konkurencja splagiatowała moją stronę firmową -- uznałem to za nobilitację, w końcu nikt nie zrzyna od średniaków. ;)

Cytat: NeroN w 23.01.2012, 22:38Skorzystał czy ukradł?
Nemo iudex in causa sua. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

No właśnie - a co do ssania... każdy ssa ;)

Tylko ludzie się oburzają jak im się coś zabiera co uważają że im się 'należy' i tyle. Czasem trzeba rozgraniczyć inwigilację a działanie w imię prawa - jakie by nie było ;)

FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]