Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Masz auto z 2002 roku? To już złom!

eng, 02.02.2012, 08:30 « poprzedni - następny »

eng

Ciekawy artykuł i podpis pod jednym ze zdjęć: "Wielu Polaków marzy o takim aucie"

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://motoryzacja.interia.pl/wydarzenie/uzywane/news/masz-auto-z-2002-roku-to-juz-zlom,1753581,415

weksla

Mój jest 2003 więc nie jest jeszcze złomem:D
A czego tu się spodziewać po obecnej sytuacji w kraju, wszechobecnej drożyźnie, zerowych podwyżkach i zerowych perspektywach na poprawę sytuacji przy obecnym rządzie. Od jakiegoś czasu zacząłem bardziej doceniać to co mam, bo patrząc wokoło może być znacznie gorzej. Podsumowując cieszę się z tego co mam (miedzy innymi ze swojego mondeo):P
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 02.02.2012, 20:09A czego tu się spodziewać po obecnej sytuacji w kraju, wszechobecnej drożyźnie, zerowych podwyżkach i zerowych perspektywach na poprawę sytuacji przy obecnym rządzie.
Przeciętne wynagrodzenie:

W 2007 r. 2691,03 zł
W 2008 r. 2943,88 zł
W 2009 r. 3102,96 zł
W 2010 r. 3224,98 zł
W III kwartale 2011 r. 3416 zł
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Ale ceny w górę i to GRANDE - nieproporcjoanlnie.

Do tego wysoki kurs obcych walut na koniec roku i początek - teraz trochę poleciały w dół po ogłoszeniu inflacji.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 02.02.2012, 21:07Ale ceny w górę i to GRANDE - nieproporcjoanlnie.
Wręcz przeciwnie, we wzmiankowanym okresie inflacja wyniosła ok. 18%, a wartość średniego wynagrodzenia wzrosła o ok. 27%.

Cytat: NeroN w 02.02.2012, 21:07Do tego wysoki kurs obcych walut na koniec roku i początek - teraz trochę poleciały w dół po ogłoszeniu inflacji.
Nie wiem jakie waluty masz na myśli, ale kurs EUR i USD od jakichś 10 lat utrzymuje się na zbliżonym poziomie nie licząc kilkumiesięcznego przewartościowania złotego, które niektórzy z rozrzewnieniem wspominają.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Wzrost wynagrodzeń jest tylko na papierze. W praktyce nic się nie zmieniło. Jedyna zmiana to wysokość minimalnego wynagrodzenia, które wzrosło do 1500 zł brutto. Średnia krajowa to bzdura kto tak zarabia?

weksla

Przeciętne wynagrodzenie w Polsce w 2011 3224 hahah już to widzę:D
jak eng powiedział chyba na papierze. Jeśli średnia kasa do ręki wynosi 1500 to będzie dobrze.
Ja tak jak zarabiałem 2 lata temu tak zarabiam i w tym roku. Zero podwyżek nawet z tytułu inflacji.
Odpowiedź mojego pracodawcy jest taka, że wszelkie pieniądze zabrał jak to u nas mówią "warszafka"
Bez obrazy oczywiście osób tam mieszkających. Wiadomo o co chodzi.
Także nie gadajcie że nie widzicie jak wszystko cholernie drożeje. Jeszcze jakiś czas temu idąc do spożywczaka i robiąc zakupy za przysłowiową stówę, coś się miało na kilka dni. Dziś zakupy spożywcze za stówke mieszczą się w malutkiej jednorazowej żulowce...
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: eng w 02.02.2012, 22:17Średnia krajowa to bzdura kto tak zarabia?
Cytat: weksla w 02.02.2012, 22:29Przeciętne wynagrodzenie w Polsce w 2011 3224 hahah już to widzę:D
jak eng powiedział chyba na papierze.
To jest średnia arytmetyczna, a nie mediana, jeśli wiecie, co mam na myśli (wątpię). :)

Cytat: weksla w 02.02.2012, 22:29Jeszcze jakiś czas temu idąc do spożywczaka i robiąc zakupy za przysłowiową stówę, coś się miało na kilka dni. Dziś zakupy spożywcze za stówke mieszczą się w malutkiej jednorazowej żulowce...
Rewelacyjna metoda badawcza, gratuluję. Wszystkie statystyki kłamią, jedyną prawdziwą prawdę widać po stopniu wypełnienia "żulówki", cokolwiek to jest. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Tomasz te średnie wynagrodzenia to brutto czy netto? Bo jak brutto, to mimo wzrostu tej wartości, po zmianach w VAT i ZUS i innych podatkach pośrednich, w kieszeni i tak zostaje mniej pieniędzy.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

NeroN

Papier wszystko przyjmie.

Ceny poszły w górę o więcej niż 18% nawet w ten sposób licząc.

Minimalną mają przestać zwiększać - bo to jest sztuczne napędzanie rynku - skrótowo płatność nierobom.

Z drugiej strony są pracodawcy wypłacający minimalną bez premii...

Potrzeba trochę czasu na uzdrowienie tego, myślę że rynku w polsce zaczyna się mieć ku lepszemu, jeszcze ze 2-3 lata i wiele osób dużo zrozumie.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

eng

Cytat: Tomasz w 03.02.2012, 01:34
To jest średnia arytmetyczna, a nie mediana, jeśli wiecie, co mam na myśli (wątpię). :)


W tym momencie mnie obrażasz. Skoczyłem studia inżynierskie i magisterskie na Politechnice Śląskiej więc kieruj takie komentarze do kogoś innego.

weksla

Cytat: eng w 03.02.2012, 11:59
W tym momencie mnie obrażasz. Skoczyłem studia inżynierskie i magisterskie na Politechnice Śląskiej więc kieruj takie komentarze do kogoś innego.

W tym momencie kolego to i mnie obrażasz skończyłem studia wyższe techniczne dzienne 5-letnie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Więc definicje średniej arytmetycznej i mediany są mi dobrze znane. Statystyki matematycznej miałem 2 semestry zakończone egzaminem więc proszę Cie...

A jeśli chodzi o przysłowiową "żulówkę" to chyba każdy prócz Ciebie wiedział o co chodzi. I stopień jej napełnienia jednoznacznie wiążę z cenami w sklepach.
Tak jakbyś dalej się nie domyślił jest to reklamówka jednorazowa - bezpłatna. Lub jak wolisz płatna ekologiczna szybko rozkładająca się lub biodegradowalna.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: eng w 03.02.2012, 11:59W tym momencie mnie obrażasz. Skoczyłem studia inżynierskie i magisterskie na Politechnice Śląskiej więc kieruj takie komentarze do kogoś innego.
Cytat: weksla w 03.02.2012, 16:11W tym momencie kolego to i mnie obrażasz skończyłem studia wyższe techniczne dzienne 5-letnie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Więc definicje średniej arytmetycznej i mediany są mi dobrze znane. Statystyki matematycznej miałem 2 semestry zakończone egzaminem więc proszę Cie...
Skończyć studia, a umieć wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce to dwie różne rzeczy, a swoją argumentacją pokazujecie, że kompletnie nie rozumiecie pojęcia "przeciętnego wynagrodzenia". Skoro jest to średnia arytmetyczna z ciągu liczb ograniczonego "od dołu" wysokością minimalnego wynagrodzenia, a "od góry" zasadniczo niczym, to jest oczywiste, ze większość osób będzie otrzymywało wynagrodzenie poniżej przeciętnego.

Po drugie podawałem te dane żeby pokazać kierunek zmian w odpowiedzi na argument, ze "jest coraz gorzej", a nie po to, by dyskutować o wartościach jako takich, bo one są w tym kontekście mało istotne, ergo — meritum dyskusji też nie bardzo ogarniacie.

Cytat: weksla w 03.02.2012, 16:11A jeśli chodzi o przysłowiową "żulówkę" to chyba każdy prócz Ciebie wiedział o co chodzi.
Ależ ja wiem co miałeś na myśli, sformułowaniem "cokolwiek to jest" wyśmiałem zastosowaną metodologię badawczą, w zasadzie jej brak.

« Dodane: 03.02.2012, 16:36 »

Cytat: Ry2y w 03.02.2012, 07:02Tomasz te średnie wynagrodzenia to brutto czy netto?
Nie wiem, Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.tu nie podali, a nie chciało mi się szukać.

Cytat: Ry2y w 03.02.2012, 07:02Bo jak brutto, to mimo wzrostu tej wartości, po zmianach w VAT i ZUS i innych podatkach pośrednich, w kieszeni i tak zostaje mniej pieniędzy.
Co ma VAT do płacy? A podatek dochodowy dla osób fizycznych został np. obniżony.

« Dodane: 03.02.2012, 16:38 »

Cytat: NeroN w 03.02.2012, 11:49Ceny poszły w górę o więcej niż 18% nawet w ten sposób licząc.
Tzn. w jaki sposób liczyłeś i ile Ci wyszło?

Cytat: NeroN w 03.02.2012, 11:49Z drugiej strony są pracodawcy wypłacający minimalną bez premii...
Dla niektórych to i tak za dużo. :)

Cytat: NeroN w 03.02.2012, 11:49Potrzeba trochę czasu na uzdrowienie tego, myślę że rynku w polsce zaczyna się mieć ku lepszemu, jeszcze ze 2-3 lata i wiele osób dużo zrozumie.
Przede wszystkim wokół mamy, może nie kryzys, ale stagnację, więc wpływa to wyraźnie i na nasz rynek i to zarówno na eksport jak i na mniejsze inwestycje zagraniczne. Na tym tle nasza gospodarka rozwija się całkiem nieźle, niestety — tak jak mówisz — pewnych rzeczy nie da się nadrobić z dnia na dzień.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Cytat: Tomasz w 03.02.2012, 16:34Co ma VAT do płacy?
Zerknij na rachunek ze sklepu to się dowiesz :)
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

T

Cytat: Ry2y w 03.02.2012, 16:40Zerknij na rachunek ze sklepu to się dowiesz
Wiesz co to jest płaca brutto? (pytanie retoryczne)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club