Mondeo ST220 by Petersan

Petersan, 19.06.2010, 16:49 « poprzedni - następny »

Lukasz-no1

Witam

Fajna fura, jeszcze lepsze wnętrze :D

Kiedy Performace... ???

Pozdrawiam

Ps. jak antena jest na magnes albo na "wsuwkę"(albo nie doczytałem) to zapodaj sobie
przeźroczysta lepe żeby lakieru nie rysowała.
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

Petersan

Fajna fura to jest Twoja...
ale dość tego lizania się po ...
:D

W tym momencie trwają pracę nad przygotowaniem stanu STelki do bardzo dobrej serii.
Przejechałem nim dopiero ok. 800 km i teraz zaczynam powoli wiedzieć już co nie co na temat auta.

W tym momencie furka siedzi więc u mechaniora.

Chłopaki wymieniają co trzeba i dadzą mi znać jak wygląda stan auta ich zdaniem.
Wtedy będę trochę mądrzejszy.
Wtedy też będę się zastanawiał co dalej.

Prawda jest też taka, że ST220 to nie jest rasowy wyścigowiec, raczej usportowione auto "po bułki".
Teoretycznie 220 BHP, a jednak masa robi swoje...

Z drugiej strony, w tym momencie zarówno ilość KM, jak i Nm okraszona dźwiękiem V-ki wciąż powoduje u mnie permanentnego banana na twarzy więc na ten moment nie korcą mnie bardzo ręce by sięgać po więcej. Chciałbym najpierw móc szczerze sobie powiedzieć, że w 100% ogarniam auto, a prawda jest taka, że np. jazda na lewą nogę STelką to nie jest jeszcze w moim wykonaniu mistrzostwo świata i trzeba się jeszcze po prostu "wjeździć"

Streszczając się... daj mi czas  :D   
pzdr
Peter

wojoo

Cytat: Petersan w 01.07.2010, 22:27
jazda na lewą nogę


to ty jeździsz lewą noga ? Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



to prawą gdzie trzymasz .. na fotelu pasażera ? Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Petersan

prawą, tam gdzie Ty, na gazie 
lewą na hamulcu :D
pzdr
Peter

Petersan

STelka wczoraj wyjechała z warsztatu.
filtry/płyny/silentbloki z tyłu/simmeringi przy skrzyni/klocki/walka z falującymi obrotami/ i tak dalej i tak dalej...

Pierwszy kurs, bezpośrednio po wyjeździe - minispot na Cargo  ;)

Niestety podczas drogi okazało się, że... nie mogę skręcać w lewo  :E
Podczas takiego manewru w prawym przednim kole działy się cuda, jakby stado szczurów chciało się przegryźć na zewnątrz...

Dziś rano, wróciłem na kanał. Okazało się, że kawałek gumy przy amorach podczas pracy, tarł niemiłosiernie.
Jest już ok - furka znów śmiga aż miło.

Acha, zapomniałbym.
Rano doszły również ramki STDRIVERS.
Hamownia wskazała +10 KM/+25 Nm/+ 5 punktów do respektu  :D
Polecam wszystkim!  ;)


pzdr
Peter

Lukasz-no1

Cytat: Petersan w 08.07.2010, 13:58

Hamownia wskazała +10 KM/+25 Nm/+ 5 punktów do respektu  :D


Padłem na Pys*  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Pozdrawiam
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

Petersan

 :E :E :E
fuck!

Myślałem, że temat się ułożył sam, ale jednak mocowanie uchwytu do CB okazało się nietrafionym pomysłem.
Uchwyt prężył (wydawało się, że bardzo delikatnie), aż w końcu tylna klapa zaczęła się przesuwać.
Dziś go zdjąłem.

Okazało się, że monter w serwisie dał ciała... Śruby były wkręcone bez podkładek więc mam od spodu dziury, a od góry dwa wybrzuszenia... do roboty lakierniczej.

Teraz opcje są dwie...
1) jednak magnes
2) poszukiwania innego uchwytu, który być może by nie prężył i zainstalowanie go w tym samym miejscu

masakra...
pzdr
Peter

T

Jest jeszcze opcja pt. Sirio Triflex. Gdybym zakładał CB to właśnie z taką anteną. Pasuje w miejsce fabrycznej, robi też za antenę od radia, a jeśli chodzi o jakość to podobno jako "antymisiek" w zupełności wystarczy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Użyj zwykłego magnesu z dobrą gumą pod nim powinien zdać egzamin.

Petersan

nie mieliście doświadczeń, że w opcji: magnes lepa, antena się "składa" przy prędkościach >200km/h ?
pzdr
Peter

Cartoon

Świetny rodzinny dupowóz :)

Wnętrze MISTRZ!!  :evil: :evil: :evil:

Mc

Autko bardzo fajne a wnętrze gniecie system :) a ta skóra to wisienka na torcie i jeszcze duża nawigacja by się przydała  :o
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Exoticcars.pl

Petersan

falujące obroty na jałowym biegu...

temat wszechobecny na wszelkich forach dotyczących Vki w Fordach.

Mała rada z autopsji...

Zanim wymienicie krokowiec/lambdę/przepustnicę, czy co tam jeszcze...

wyczyśćcie przepływomierz  :D

odpukać...
mi to załatwiło sprawę
pzdr
Peter

eng

Wszystko zmieniłe prócz lambdy. Jakoś nie mogę się za to zabrać. Nie wiem jaką którą. Nie chce mi się tego robić DOPÓKI ewidentnie nie będę musiął.

Petersan

Cytat: eng w 26.07.2010, 22:30
Wszystko zmieniłe prócz lambdy. Jakoś nie mogę się za to zabrać. Nie wiem jaką którą. Nie chce mi się tego robić DOPÓKI ewidentnie nie będę musiął.

komputer Ci nie wyrzuci, która ma mniejszą amplitudę pracy?
pzdr
Peter