[ST220] Silnik krokowy - numer

kubek, 20.02.2012, 18:27 « poprzedni - następny »

kubek

Hej,
Chyba mi poleciał silnik krokowy, czyszczenie już nic nie daje - powiedzcie jaki to ma numer i i gdzie kupić w normalnych pieniądzach?

Buczenie pod maską to standardowy objaw tego ustrojstwa prawda?

eng

Tak jest to standardowy objaw. Co do normalnych pieniędzy kosztuje on w okolicach 350 zł w każdym sklepie internetowym oraz w ASO forda. Polecam właśnie to ostatnie ponieważ masz pewność, że dobiorą Ci odpowiedni po numerze VIN.

NeroN

w sklepach Forda tak samo mają programy do części. Nie musi to być ASO.

Polecm Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.abcford.pl
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

W kwestii formalnej -- zawór bocznikowy w Mondeo nie jest silnikiem krokowym, tylko elektromagnesem.

Jak chcesz taniej, to możesz poszukać na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ebay.com (na hasło "ford idle air control valve" albo "ford iacv"), są po jakieś $30-50 + przesyłka. Tylko zwróć uwagę, żeby miał wtyczkę we właściwym miejscu i we właściwym kształcie. No i nie wiem czy opłaca się bawić w sprowadzanie dla takiej kwoty, szczególnie, że 100% gwarancji nie będziesz miał, że będzie dobry (tylko, powiedzmy, 99% ;)).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Ponoć rózniły się kątem (w ST220 jest na wprost) a w innym jest wtyczka na 90*. Ponoć po mini przeróbce pasuje i taki i taki krokowy (wtyczka jest ta sama).

BTW. Numer do ST220  

2S7E 9F715 AA

finis 4383663
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 22.02.2012, 12:14Ponoć rózniły się kątem (w ST220 jest na wprost) a w innym jest wtyczka na 90*.
Na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ebay.com są i takie z prostą wtyczką...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

No wiem, tylko mówię :) Bo ktoś na forum mondeo miał taki z 'kątową' i ponoć pasuje tylko ciężko jest zapiąć wtyczkę :)

« Dodane: 22.02.2012, 12:20 »

~350zł kosztował jak kupowałem ze 3 misiace temu nowy
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]