OPONY 225/40 R18 DO MONDEO 2.2 TDCI JAKIEJ FIRMY ?

tomiwfs, 21.02.2012, 21:51 « poprzedni - następny »

tomiwfs


Siemka ,
szukam dobrych opon na aluski 18" , zlukałem na stronce kilka opinii 
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.oponeo.pl/wybierz-opony

ale nie mogę zdecydować , Yokohama ma dobre opinie , goodyear , vredestein , pirelli , tak z przedziału 500 -700 zł
macie może jakieś doświadczenia z tymi firmami , jakieś konkretne modele , no i hałas ...

wilhelm

continentale contisportcontact są dobre.

tomiwfs


No właśnie z continentala chciałem zrezygnować i szukam czegoś lepszego , continental to poprawna opona , żywotna ale nie wyróżnia się właściwościami , w moich ciężarowych chodzą tylko continentale ale z osobówki chce je zrzucić 

T

Nie wiem co masz na myśli pisząc o "Continentalach", ale jeśli chodzi Ci o serię CSC to są to jedne z najlepszych opon sportowych. Aktualna wersja to bodaj CSC5.

PS. Opinii na tego typu stronach nie ma co czytać (zwróć uwagę, że tam często bardzo dobre opinie mają tanie i kiepskie opony, po prostu każdy chwali to co sobie kupił), popatrz lepiej co piszą o oponach na forach typowo racingowych, w stylu Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Racingforum.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

tomiwfs


Chodzi o takie coś ?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-contisportcontact-5-225-40-r18-92-y-xl-fr-ao

Znacie jakieś dobre sklepy gdzie można to dostać czy w necie kupić ?

Może zdecyduję się na ten model ale jak by co ... to będzie na was  :P

wilhelm

Przy takim momencie jaki masz bardziej skupiłbym się na tym aby opona dobrze kleiła do asfaltu przy jeździe na wprost :)

Vredestein ultrac sessanta niestety się przy tym nie sprawdziły, o tyle o ile na deszczu dawały radę to na suchym już gorzej.

Wiem że w szybkich SUV'ach też dają conti CSC.

Oktan miał w swoim mondku (480nm) jakieś Dunlopy (sportmax czy coś takiego :) )i był bardzo zadowolony.

T

CSC często jest jako standard w sportowych wózkach, chyba nawet do Porsche to montowali.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

tomiwfs


Dunlopy miał na autobusie mój tatko , załatwił je w jeden sezon co i tak bardzo dobrze świadczyło o oponach że tyle wytrzymały  :P
A tak wracając do tematu to widzę że większość z kolegów poleca Continentala , cenie sobie wasze doświadczenia i opinie także zdecyduję się na te laczki , tylko gdzie kupić ? Necik?

NeroN

Bridgestone S001

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.skapiec.pl/site/cat/2100/comp/987864
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

matosu

Toyo T1R lub nowy model T1Sport ... uwierz mi, że continental wymięka, jeżeli chodzi o suchą nawierzchnie :)
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

NeroN

Co do T1R mam mieszane odczucia...

Więcej ta opona zeberała pozytywnych opini ze względu na szybkich i wściekłych niż Real Userów.

Dobra do uplanek/KJSów - jakość/cena.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 24.02.2012, 14:01Więcej ta opona zeberała pozytywnych opini ze względu na szybkich i wściekłych niż Real Userów.
W testach też raczej słabo wypada...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

matosu

Testy testami, przeważnie wygrywa ten producent który lepiej smaruje... Jeździłem na Michelinach, Goodyearach i Dunlopach E F1 i szczerze wam mówię, że Toyo wypada najlepiej.
Co do Conti SportContact kolega miał 3 w Accordzie Type-R 212 konnym i przy 1.2.3 stał w miejscu a na toyo 1 pisk 2 siada i gna do przodu.
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

Essio

Cytat: matosu w 24.02.2012, 09:44
Toyo T1R lub nowy model T1Sport.... uwierz mi, że continental wymięka, jeżeli chodzi o suchą nawierzchnie :)
Miałem TOYO PROXES T1-R, auto świetnie trzymało się drogi, na zakrętach przy większych prędkościach również było bardzo dobrze. Teraz mam Conti 5 i będę miał porównanie, jak tylko zrobi się ciepło.
Choć już teraz wiem, że Mondeo lepiej się trzyma drogi niż Bertone - moje odczucie.
Oberslejzen!

tomiwfs


Rozważam zakup właśnie Conti SportContact 5 , podobno conti 2 było lepsze na wodę niż conti 3 ,a piątka miała być najlepsza z nich wszystkich .