[Focus] Jakie świece do foki st 2.5t?

wilhelm, 16.04.2012, 12:02 « poprzedni - następny »

wilhelm

16.04.2012, 12:02 Ostatnia edycja: 31.12.2015, 14:29 by Rijndael
Co ile powinno się wymieniać świece i jakie polecacie? Gdzieś czytałem że niektórzy kupują te z RS'a.

molo

Chyba przy 80tyś. Ja teraz biore o stopień zimniejsze - irydium IX LFR7AIX (info od Łukasza-no1).

« Dodane: 16.04.2012, 18:43 »


wilhelm

Cytat: molo w 16.04.2012, 18:43
Chyba przy 80tyś. Ja teraz biore o stopień zimniejsze - irydium IX LFR7AIX (info od Łukasza-no1).

« Dodane: 16.04.2012, 18:43 »



Masz jakiś namiar gdzie to można dorwać w dobrej cenie? :)

edit: znalazłem tutaj Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.e-ngk.pl/lfr7aix-swieca-irydowa-2309-p-2735.html tańsze niż oryginał.

TAM

Naprawdę przez prawie 2 lata nikt nie wypróbował innych świec? W takim razie zdecydowanie polecam Denso Iridium IKH20 do standardowych i lekko podkręconych ST-ków oraz IKH22 do mocniej stuningowanych. A dla jeżdżących regularnie po torze IKH24.

MAG

A gdzie jest granica pomiedzy lekko, a mocniej stuningowanym?
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

cliner

Teraz mam zalozone od dwoch miesiecy ITV-22. Do jazdy miejskiej,ktory to stanowi 99% mojego ujezdzaniania sa lepsze od zwyklych.Moj jest z tych lekko?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Tomek

TAM

cliner, twój jest "z tych lekko". Nic dziwnego, że samochód lepiej jeździ, bo to są doskonałe świece i mają od razu dobrze ustawiony odstęp elektrod (0.8 mm), a o to mało kto dba przy wymianie. Trochę mnie jednak zastanawia, dlaczego założyłeś ITV-22, a nie IKH-22. Z tego co wiem, to wszystkie głowice 2.5T są takie same, a ITV mają o 1.5 mm krótszy gwint i są przeznaczone do stożkowego gniazda. Może jednak w S-Maxie jest inaczej... na pewno warto to sprawdzić, szkoda ryzykować.

focus st

Ja mam zamontowane Denso Iridium power IKH 24 (0,4mm iridium )  :)

cliner

Poczytalem troche na forum volviacza w USA z tymi silnikami, chwalili je. Na  opakowaniu jest odstep jak dobrze pamietam 0.4 mm.Z tym krotszym gwintem to mnie zdziwilo. Nie mialem tego info. Dla spokoju ducha I silnika trzeba wlozyc IKH-22.Silnik jest identyczny jak we Foce.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Tomek

TAM

0.4 mm to nie jest odstęp elektrod, tylko średnica górnej części środkowej elektrody, czym firma się słusznie chwali. Odstęp  elektrod trzeba przed montażem zawsze samemu sprawdzić, ale w IKH-22 już powinien być fabrycznie ustawiony na 0.8, w przeciwieństwie do IKH-20, w których fabryka ustawia 1.1 mm.
Seria IKH - długość gwintu 26.5 mm, płaskie gniazdo
Seria ITV - długość gwintu 25 mm, stożkowe gniazdo
1.5 mm krótszy gwint to nie tragedia, bardziej mnie niepokoi stożkowe gniazdo/uszczelka, dlatego faktycznie lepiej je wymienić.

« Dodane: 02.04.2014, 21:21 »

Cytat: focus st w 02.04.2014, 19:25
Ja mam zamontowane Denso Iridium power IKH 24 (0,4mm iridium )  :)
W Twoim przypadku to nic dziwnego :-)
Nawiasem mówiąc, w jaki sposób uzyskałeś odpowiedni przepływ, żeby przy 1.1 Bara mieć 365 KM? To imponujący wynik. Robiłeś porting głowicy czy masz jeszcze jakiś inny fajny patent? Ja przy 1.2 Bara nie mogę przekroczyć 245 g/s, a to przy bezpiecznym AFR wystarcza do 340 KM...

k2argon

Koledzy wymieniałem wczoraj świece. Włożyłem IKH-20. Zastanawialiśmy się dłuższy czas czy zmienić odstęp elektrod ponieważ fabryczne (stare) miały 0.7 a te nowe IKH-20 mają 1,0mm. Samochód ma także LPG. W końcu zdecydowaliśmy się nie poprawiać fabryki i założyliśmy bez żadnych zmian czyli 1,0mm. Czy dobrze?
Ford Kuga 2,5T 280HP 4WD

TAM

Za dużo, szczególnie że masz gaz. 0.8 mm to max, a spokojnie możesz ustawić tak jak mialeś na starych, czyli 0.7 mm. Jedyną wadą IKH-20 jest właśnie zbyt duży ustawiony fabrycznie odstęp elektrod; już nawet o tym w którymś poście wspomniałem.

k2argon

Czy jeżeli zostawię tak jak jest mogą być jakieś efekty uboczne?
Ford Kuga 2,5T 280HP 4WD

TAM

Mogą być - np. wypadanie zapłonów, wzrost temperatury głowicy, po dłuższym czasie nawet uszkodzenie cewki/cewek. Reasumując - radziłbym poprawić.

walec

Ja mam w swoim takie świece 25pln szt
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/swiece-zaplonowe-ford-mondeo-smax-max-focus-2-5-st-i4286480174.html

oryginały forda a po wyjęciu z opakowania papierowego, zapakowane w blister z logo Volvo.
z opisu na opakowaniu wynika że sa do wszystkich silników volvo 2,5T łączenie z Rkami.
i na tych świecach Heko mi stroił auto i jest wszystko ok.
Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)