[Focus] ST 2009r. //DawPi

DawPi, 17.05.2012, 09:23 « poprzedni - następny »

Kris1976

Cytat: molo w 20.09.2012, 09:55ja Wam daje ok. 2-3 tygodni i już się przyzwyczaicie i będziecie chcieli więcej
ale żeby było jeszcze więcej to już trza głąbiej (dużo głębiej...) do portfela sięgnąć ...
Cytat: DawPi w 20.09.2012, 10:43rozważam różne opcje, ale szpera to jeśli się zdecyduję to temat na przyszły rok.
ja już odkładam do skarpety - w tym roku już zakończyłem pakowanie w pomarańczę , od marca działam z full opcją szpera + sprzęgło ! ...a  po takich inwestycjach to będę nim jeździł aż się joung timerem stanie...;)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

20.09.2012, 13:19 #136 Ostatnia edycja: 20.09.2012, 20:19 by DawPi
E no to gites, ja na razie mam tylko skarpetę! :D

« Dodane: 20.09.2012, 20:19 »

heko, u carlosa zrobiłeś 1,2 bara, a jak wygląda u mnie, bo chyba nie dopytałem. :(
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

carlosc

U mnie 1.1 bara dawpi;p tak samo jak u ciebie rozmawialem z heko:-D wiec nie placz:-DDDD
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

DawPi

Dziękówa za info! :D
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Mustang

gratulacje wykresu! Wpadnij do mnie po ten ściągacz bo pragnę przejażdżki tym cackiem:D

DawPi

Najpierw sprzęgło ogarnę, bo na razie max. co 'daję' na drodze to 2100-2500 obr/min. ;)
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

A co się dzieję ?  aż tak się ślizga powyżej 2500 ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

Tak, jak heko pisał - jak jest ciepłe to nie bardzo, ale zdarza mu się, więc te kilka dni wolę mieć auto na chodzie, a na przyszły tydzień wsadzam nowe.
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

a co masz w zanadrzu ? jakiś custom ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

RSowe. Funkiel nówka.  :stupid:
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

Łooo - głęboka skarpeta :)
kupujesz w PL czy z GB ? ile dokładnie to kosztuje ? dwumas w komplecie ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

Ciągnę z GB, wczoraj mnie chłopcy we wszystkich trzech krakowskich ASO forda i jednym volvo wkur... W dodatku nikt nie potrafił odpowiadać na proste pytania (nie o sprzęgle), więc jak nie chcą to nie.
Cały komplet: tarcza, docisk, dwumas i wysprzęglik iiiii śruby.. :D

P.s. żadna skarpeta - rezerwy. :(
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

carlosc

jaki koszt takiego sprzegla? co ci powiedzieli w aso?;-p
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

DawPi

Ano tyle, że że mi nie zagwarantują, że będzie pasować to sprzęgło z RSa, bo w katalogu mają inne części. No to ja na to, że to normalne skoro to dwa różne sprzęgła, ale nie pytam czy jest to to samo tylko czy będzie pasować. Rozłożyli ręce. Polecono mi napisać maila do głównej siedziby forda w Polsce, więc tak zrobiłem i dziś dostałem odpowiedź:
CytatOdpowiadając na Pana zapytanie uprzejmie informujemy, że części do wersji Focusa ST są opisane jako części do ST, zatem wydaje się że części od Focus RS nie będą odpowiednie do Focusa ST.
Szczególnie trudno nam odnieść się do Pana zapytania ponieważ nie wiemy o jakiego RS'a chodzi, a tym samym nie mamy możliwości porównania oznaczeń sprzęgła z obu aut.

Dobre, nie? Wszystko opisałem jak dziecku w przedszkolu, a tutaj lanie wody byleby coś napisać. Pewnie jakbym chciał rozmawiać z 'górą' to bym się dowiedział, ale wolę nie tracić tygodni na to.

Złożyłem zapytania do dwóch sklepów w UK czy takie coś podejdzie - obie odpowiedzi zgodne: bez problemu. Zatem leci do mnie taki zestaw: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://j-w-racing.co.uk/product.php/7265/2594/genuine_ford_focus_rs_mk2_full_clutch_kit_ (plus śrubki: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://j-w-racing.co.uk/product.php/7948/2981/genuine_ford_focus_rs_mk2_flywheel_bolts ).
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Zolty

DawPi: Chyba juz pisalem o tym - pasuje, wlasnie to z j-w-racing zakladalem. Jedyne z czym mialem zaciecie to ...sruby ktore przyslali nie pasowaly. A co do ASO - he, he brzmi znajomo: nikt nie wie czy pasuje, nikt nie podejmuje sie zalozenia. O dostepnosci czesci typu 4 tygodnie czekania nie wspominajac.
.... dlatego zrobilem to w niezaleznym warsztacie.
Powodzenia i opisz wrazenia.
PS. O drobiazgu z dna szafy pamietam (jescze) ;)
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie. ;)