[Focus] ST 2009r. //DawPi

DawPi, 17.05.2012, 09:23 « poprzedni - następny »

DawPi

Cytat: k2argon w 25.09.2012, 23:34czyli ten brałeś tak?
Dokładnie tak. Choć na forum polecają również IC z Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.fmic.pl - z tym, że trzeba trochę przerabiać, co jednak trudne nie powinno być. Ja nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań (o ile mnie stać na daną rzecz). ;)

Cytat: k2argon w 25.09.2012, 23:34Druga sprawa czytałem też, że zmieniałeś wydech. Inwestycja warta? - odczuwalny przyrost mocy/przyśpieszenia?
Warta, dźwięk - miazga. Coś tam mocy i przyspieszenia na pewno przybyło, ale pamiętaj, że i tak bez strojenia to takie trochę cudowanie. Zakup graty, załóż, wystroić u heka i nie poznasz maszyny.

Czekamy na temat w dziale!
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

k2argon

W weekend zrobię kilka fotek i wrzucę :)
Jestem też z małopolski (N. Sącz) więc chętnie kiedyś pojawię się na jakimś spociku.

Czyli wziąłbyś ponownie taki sam wydech? Dźwięk nie jest przesadny? - nie chcę aby wszyscy słyszeli, że to ja jadę przez miasto wystarczy, że auto jest charakterystyczne..

Właśnie chcę od razu zamówić wszystko co sensowne i od razu zamontować całość dlatego proszę o porady co jeszcze dorzucić i na końcu chip u heka. :)
Ford Kuga 2,5T 280HP 4WD

DawPi

Cytat: k2argon w 25.09.2012, 23:49Jestem też z małopolski (N. Sącz) więc chętnie kiedyś pojawię się na jakimś spociku.
Wpadnij w tę sobotę na Zakopiankę pod Decathlon o 18. Ja będę, jak się wykuruję, bo dziś tak mnie złapało, że słowa powiedzieć nie mogę.

Cytat: k2argon w 25.09.2012, 23:49Czyli wziąłbyś ponownie taki sam wydech? Dźwięk nie jest przesadny? - nie chcę aby wszyscy słyszeli, że to ja jadę przez miasto wystarczy, że auto jest charakterystyczne..
Ja mam ze sport katem, więc jest cichsze niż przelot. Czym bym wziął? Pewnie tak, choć mam tylko porównanie do foki mola. ;)

Cytat: k2argon w 25.09.2012, 23:49Właśnie chcę od razu zamówić wszystko co sensowne i od razu zamontować całość dlatego proszę o porady co jeszcze dorzucić i na końcu chip u heka.
A jaki budżet? :D

P.s. to jak w sobotę wrzucasz foty swoje to może masz jakieś od poprzedniego właściciela/aukcji?
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

k2argon

ten weekend odpada ale przyszły jak najbardziej. wrzucę swoje fotki. dzięki wielkie za rady icek zamawiam a nad wydechem jeszcze pomyślę. do usłyszenia-zobaczenia
Ford Kuga 2,5T 280HP 4WD

Kris1976

Cytat: DawPi w 21.09.2012, 18:25to normalne, że zapalając auto dosłownie na pół sekundy obroty skaczą do 3000 wydając przy tym trochę zbyt duży ryk, a potem spadają do 1200-1500?
u mnie jest tak jak na serii do ok 2000

« Dodane: 26.09.2012, 00:41 »

Cytat: DawPi w 25.09.2012, 22:26Kolorystycznie jedyny słuszny - cały czarny, bez napisów. Wink
nie zgodzę się , dobrze jak coś tam przeziera przez kratkę wlotu - widać od razu że coś dłubnięte było ;)


Cytat: k2argon w 25.09.2012, 22:34Druga sprawa czytałem też, że zmieniałeś wydech. Inwestycja warta? - odczuwalny przyrost mocy/przyśpieszenia?

Co ewentualnie doradziłbyś dokupić/zmienić. Z góry dzięki za pomoc.

Ps. Kilka dni temu dołączyłem do grona właścicieli ST i zaczynam modyfikacje - najważniejsze. Chciałbym docelowo osiągnąć ok 270 km.
Szybki jesteś ...ja się najpierw (przez rok) serią nacieszyłem... dawkuj sobie pomału ... no chyba że już latałeś szybszymi brykami i mało Ci mocy w serii  :evil:
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

Cytat: Kris1976 w 26.09.2012, 01:34nie zgodzę się, dobrze jak coś tam przeziera przez kratkę wlotu - widać od razu że coś dłubnięte było
A ja wolę 'Sleeper Mode' lub jak kto woli 'Seria Mode'. ;)
Wtedy ludzie robią większe zdziwko, że ich seria objechała. ;)
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

caqerr

O nie! Objechała mnie pomarańczowa foka ST , nie spodziewałem się! :D
Jak lubisz sleepery to mogłeś inny kolor foczki wziąć. Bo szczerze mówiąc pomarańczowa foka ma sie nijak do sleepera. ;)

To co mówisz z tym IC to może i miało by sens ale przykładowo przy Octavii emeryta. Gdzie jest totalnie zwykła , czarna skoda zrobiona na 300+ ;) . A w foce jeden napis w tą czy w tą nic nie zmieni. Zwłaszcza pomarańczowej :D

DawPi

Zdania nie zmienię. :)
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

wilhelm

A mnie się wydaje że ta farba trochę blokuje przewodzenie ciepła :D

caqerr

I ogranicza prędkość internetu :-D

DawPi

A mnie się wydaje, że znów za dużo zjedliście w KFC i się Wam trochę na mózgownice coś rzuciło. :D :P
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

linkgrabber

jak ktoś stoi na światłach obok to IC nie widzi :P

Kris1976

Cytat: linkgrabber w 26.09.2012, 13:10jak ktoś stoi na światłach obok to IC nie widzi Tongue
to jeszcze śmieszna rzecz a'propos Icka. Siedzę w aucie i podchodzi do mnie dzieciak sąsiada (jakieś może 5 lat) i pyta mnie , wie pan czemu to jest sportowe auto ? ja mówię ... no powiedz bo nie wiem. Mały na to "bo ma dużą chłodnicę powietrza..."  :o   normalnie się zapowietrzyłem... to się nazywa edukacja motoryzacyjna od małego !
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

Jakim autem się sąsiad buja? :)
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

mercem W124 w kombiku
Była pomarańcza ST...czas na RSa !