Focus ST 08' / pomarańcza Krisa

Kris1976, 28.05.2012, 00:10 « poprzedni - następny »

Kris1976

...to miłe info
STkowy pewnie 2X tańszy od RS-owego ...mimo że taki sam ;)
Jeszcze pytanko - naiwne może - jaki błąd mógł popełnić mechanik w ASO (a wiadomo że to na ogół ludzie z łapanki) przy montażu wysprzęglika lub całego sprzęgła ? ...bo jakoś nie chce mi się wierzyć że ta cześć jest aż tak wadliwa i mało wytrzymała.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

focus st

Tego się nie dowiemy, ja miałem dokładnie taką samą sytuację. ST-kowy cena -30% od cenu RS-owego.

Kris1976

a poza tym postukiwaniem nie miałeś innych objawów ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

Cytat: Kris1976 w 19.08.2013, 10:36
Jeszcze pytanko - naiwne może - jaki błąd mógł popełnić mechanik w ASO (a wiadomo że to na ogół ludzie z łapanki) przy montażu wysprzęglika lub całego sprzęgła?...bo jakoś nie chce mi się wierzyć że ta cześć jest aż tak wadliwa i mało wytrzymała.
Może źle wycentrować docisk, może zniszczyć którąś z części (np. upuścić) i nic nie powiedzieć...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

Dzięki. A kwestia niedokręcenia z odpowiednim momentem ? czy to w tym przypadku raczej nie ...!?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

Cytat: Kris1976 w 19.08.2013, 18:12Dzięki. A kwestia niedokręcenia z odpowiednim momentem? czy to w tym przypadku raczej nie....!?
Są tam śruby, więc i można je źle dokręcić (lub zerwać gwint), ale o takim artyście jeszcze nie słyszałem. Natomiast centrowanie docisku "na gwoździe" to była swego czasu u nas norma, chociaż chyba nie w ASO. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

Pytanie czy to postukiwanie na postoju przy puszczonym sprzęgle to na pewno jest wysprzęglik ?
Co prawda koledzy potwierdzają ale coś mi to nie do końca pasuje. Tym bardziej że nie ma problemów w trakcie jazdy, biegi wchodzą bez problemu, sprzęgło chodzi ok.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

Jeśli coś stuka w okolicach sprzęgła to zazwyczaj albo jest to wysprzęglik (zwykle stuka po wciśnięciu sprzęgła) albo uszkodzony tłumik drgań skrętnych (który jest w tarczy i/lub w dwumasie). Oczywiście może być to pewnie kilka innych rzeczy...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Miro

A czy przy wymianie sprzęgła wymieniłeś też dwumase? Ja miałem dość podobny odgłos na biegu jałowym, takie lekkie jakby stukanie, które ustępowało przy wciśnięciu sprzęgła, lub jak powoli puszczałem sprzęgło. Przy czym nie miałem typowych objawów zużywającej się dwumasy, jak drgający pedał sprzęgła czy rzucanie buda przy zapalaniu lub gaszeniu silnika.

T

Często najpierw słychać, a potem dopiero czuć. A dla wysprzęglika charakterystyczne jest, że stuka raczej przy wciśniętym pedale sprzęgła, no ale pewnie mogą być wyjątki. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

Cytat: Tomasz w 19.08.2013, 20:08(zwykle stuka po wciśnięciu sprzęgła
...u mnie odwrotnie. Stuka na wypuszczonym sprzęgle. Wciśnięcie powoduje że stukanie ustaje.
Trudno, trza rozbierać :(
Cytat: Miro w 19.08.2013, 20:10A czy przy wymianie sprzęgła wymieniłeś też dwumase?
...panie wszystko świeżutkie ledwo się ułożyło. Komplet od RS-a włącznie z dwumasą. Przebieg od wymiany 4-5 tys.

Była pomarańcza ST...czas na RSa !

focus st

Kris u mnie było dokładnie tak jak opisujesz, w moim przypadku wymiana wysprzęglika pomogła i mam nadzieję że stukanie  nie pojawi się ponownie. Może to przypadek że u mnie pomogła wymiana wysp. na nowy jak zlokalizujesz dokładnie co to, daj znać. 

T

Cytat: Kris1976 w 19.08.2013, 20:24...u mnie odwrotnie. Stuka na wypuszczonym sprzęgle. Wciśnięcie powoduje że stukanie ustaje.
Trudno, trza rozbierać
Pewnie może być różnie. Tak czy inaczej po rozebraniu powinno być widać jak na dłoni co było nie tak, na przykład jeśli docisk jest krzywy lub krzywo zamontowany to zwykle jest przypalony głównie w jakimś jednym rejonie (tam, gdzie działał największą siłą).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

A gdzie wymieniałeś? Może podjedź i powiedz, że od wymiany coś jest nie halo. I że zaczęło się nasilać. Chyba dali jakąś gwarancję na montaż?
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

Kris1976

ASO Forda. Gwarancja na 24 mce...ale już zaczęły się lamenty że sprzęgło nie jest od tego auta że jak VIN wpiszą w system to ... może być różnie z gwarancją . Po odpowiedniej dawce nerwów złagodzili stanowisko. Rozgrzebią auto w poszukiwaniu przyczyny ale na razie mam jezdzić i nasłuchiwać czy się nie nasila. ASO twierdzi że wina leży 1) w kole zamachowym które może być źle wyważone lub za ciasno spasowane  i dlatego przenosi drgania od skrzyni 2) może to być sama skrzynia...
wysprzęglik ponoć nie...
Na razie usunęli inną usterkę - gwizdanie (sądziłem że to łożysko rolki napinacza lub alternatora, ale byłem w błędzie) spowodowane przez ... urwane spinki od kolektora wydechowego. Była nieszczelność i spaliny spieprzały przez rozlatującą się uszczelkę. Przyczyny ponoć dwie. 1) zwiększona moc i doładowanie (w to nie bardzo wierzę) 2) jakiś rzeźnik mi to uszkodził przy montażu wydechu
Była pomarańcza ST...czas na RSa !