Focus ST 08' / pomarańcza Krisa

Kris1976, 28.05.2012, 00:10 « poprzedni - następny »

Kris1976

Panowie pytanko : jak wyjąć lampę tylną ? wykręcam 2 śrubki... miało być banalnie ale lampa siedzi twardo . Nie chcę ciągnąć na siłę żeby jakiegoś zaczepu nie urwać. Jest na to jakiś patent ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

Nie pomogę wiele, ale jak w tamtym roku wyciągałem to też miałem z tym problem, poradziłem sobie, specjalnie zapamiętałem jak to zrobiłem i ... zapomniałem. :(
Ale powodzenia życzę!
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

...bez sensu żeby z tym do ASo jechać...
w instrukcji jest napisane : odkręcić 2 śrubki i odłączyć przewody napięcia... Tak bym zrobił pod warunkiem że udałoby się lampę wyjąć !

Cytat: DawPi w 30.09.2013, 10:23specjalnie zapamiętałem jak to zrobiłem i.... zapomniałem. Sad
hehe dobre... nie pij tyle  :pig:
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

holo

Ja wyjmowałem w obu focusach ale jakoś nie nastręczało to problemów...
Holo

Kris1976

...to nie wiem. Może w polifcie jest jakiś dodatkowy zatrzask !?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

baki

w górnej części lampy jest taki "fiutek" plastikowy ustalający położenie, który wchodzi w "cip..." w nadwoziu po prostu trzeba szarpnąć mocniej aczkolwiek "umiejętnie"

do dupy rozwiązanie bo nie ma jak złapać lampy za górną część

umyj lampę i ręce żeby dobrze chwycić, spróbuj rozruszać lampę żeby te gniazdo trochę się rozruszało i szarpnij za górną część, szarpnij w płaszczyźnie poziomej do siebie stojąc za autem



2.0 TDCi 167KM 388 Nm

Kris1976

Czad ! dzięki za opis - idę szarpać... z wyczuciem ;)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

Dałeś radę?
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

taa, ale na siłę bo już straciłem cierpliwość (nic nie pękło !) ... a potem druga szopka. Na stacji benzynowej nie dostaniesz takiej żarówki stopu...w norauto też nie. Proponowali żeby kupić białą i pomalować...ale wcale to tanio nie wychodziło . W ASO mieli ale 2 - włóknową 5W/21W (nie pytajcie o cenę , z kapelusza). Po zaślepieniu taśmą - metoda prób i błędów - jednego z włókien  w końcu pali...pół soboty z głowy  :stupid:
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

burton

Cześć,
Moderatorowi nie spodobało się chyba moje auto bo usunął wątek, pozdrowienia dla niego;)
Wracając do tematu gdzie robiłeś orurowanie icka i gdzie montaż?
Słyszałem, że dobre icki robi też rosłoniec na grójeckiej ale nie wiem jaki będzie efekt, a nie mam kasy na eksperymenty...

T

Cytat: burton w 14.10.2013, 19:11Moderatorowi nie spodobało się chyba moje auto bo usunął wątek, pozdrowienia dla niego;)
Nie usunąłem, tylko przeniosłem do działu "auta innych marek".
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Cytat: burton w 14.10.2013, 20:11
Cześć,
Moderatorowi nie spodobało się chyba moje auto bo usunął wątek....
Nie usunal tylko przeniosl do dzialu z autami innych marek, bo w tym dziale opisywane sa tylko Fordy...

Widze ze mnie mod uprzedzil...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

burton

Ok, to przepraszam bardzo
P.s gdzie są te inne auta bo patrze, patrze i.....nie widzę.....

Essio

Cytat: burton w 14.10.2013, 20:33
P.s gdzie są te inne auta bo patrze, patrze i...nie widzę...
Pozostałe działy =>Auta innych marek
A dokłądniej tutaj: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/board,86.0.html
Oberslejzen!

Kris1976

Mały update (a w sumie jak dla mnie to całkiem spory i kluczowy)

Heko poprawił kaszane....po promotorze, który okazał się "wgrywaczem" za grubą kapuchę nieswoich gotowców. Zainteresowanym mogę wyjaśnić detale na priv-ie ...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A teraz dla porównania i do przemyślenia...mój stary wykres (do wczoraj do ok 12:00!) teoretycznie fajna kreska ... ale mało ma wspólnego z rzeczywistością
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Poniżej naga prawda ... zamiast 294 KM i 430NM wyhamowane 271KM i ...kosmiczne (w piku 475NM) co w rezultacie skillowało mi ori STkowe sprzęgło w miesiąc (a może i szybciej...)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Aktualnie po Heko-wych poprawkach
286 KM (prawdziwe!!)..na Promotorowej hamowni wyszłoby- przynajmniej matematycznie ok 309KM !!!  i 468NM.
Także Vtec...w skali Promotorowej KM...zostałeś w z tyłu :)
Praktyczne efekty poprawek
1. max doładowanie 1,15 bar-a/ zamiast 1,25...wcześniej turbo kręciło też długo na 1,25 bez efektu wzrostu mocy (para w gwizdek!)
2. większa moc...odczuwalnie lepiej idzie "górą"
3. NM spłaszczony , ale wysoki , przesunięta odcinka...zresztą wszytko pokazuje kreska :)
4. najważniejsze dla mnie! brak gotowania się oleju. Idzie max do połowy, nie jak wcześniej do czerwonego pola ! w końcu poprawiony AFR !!!
5. w końcu nie mam wrażenia że auto lepiej odjeżdża na piątce a nie na czwórce...jest tak jak być powinno...tj na czwórce zapier....la

Była pomarańcza ST...czas na RSa !