Sondy do ST220 po raz enty...

Petersan, 25.06.2010, 11:47 « poprzedni - następny »

Petersan

Hello Boys & Girls!

Prawdopodobnie dogorywa mi sonda lambda, a że szczerze powiedziawszy nie ogarniam tego tematu do końca,
więc chciałbym możliwie wszystkie informacje zebrać w jednym miejscu.

Pytania:
1) w ST220 są cztery sondy, Am I right?
2) czy do ST220 są dedykowane specjalne sondy, czy to te same modele co do ,,cywilnych" jednostek?
3) jeżeli odpowiedź na powyższe to - "dedykowane", to od razu pytanie, co się stanie jeżeli założę uniwersalne?
4) ma ktoś namiary na sprawdzonego dystrybutora u którego można by kupić dobre części w cenie, która nie zwali mnie z krzesła?

Wszelkie inne sugestie/informacje ,,more than welcome"

Z góry dzięki
Pzdr
Petersan
pzdr
Peter

T

Cytat: Petersan w 25.06.2010, 11:47
1) w ST220 są cztery sondy, Am I right?
Tak, dwie przed katalizatorami i dwie za.

Cytat: Petersan w 25.06.2010, 11:47
2) czy do ST220 są dedykowane specjalne sondy, czy to te same modele co do ,,cywilnych" jednostek?
Sonda to sonda... na 99,999% jest to normalna sonda wąskopasmowa. Tylko pamiętaj, że te sondy przed katalizatorami (od strony silnika) mają zasadniczy wpływ na skład mieszanki (ECU w oparciu o nie koryguje na bieżąco dawki paliwa), a wiec także na osiągi. Jeśli więc padła jedna z nich to po pierwsze wymieniłbym je parami, a po drugie kupił jakieś przyzwoite, a nie najtańsze.

Cytat: Petersan w 25.06.2010, 11:47
4) ma ktoś namiary na sprawdzonego dystrybutora u którego można by kupić dobre części w cenie, która nie zwali mnie z krzesła?
Na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ford.sklep.pl widziałem jakieś nie za drogie, ale pewnie da się znaleźć taniej. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Petersan

big thanks!

Polecasz jakiś konkretny typ/model/markę?
pzdr
Peter

T

Cytat: Petersan w 25.06.2010, 14:11
Polecasz jakiś konkretny typ/model/markę?
Tego to Ci już niestety nie powiem. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club