[Mondeo] Sens zakładania przepustnicy 65mm do 2.5 V6

Gregorius, 05.07.2012, 16:36 « poprzedni - następny »

Gregorius

Panowie. Mam pytanie. Czy jest sens zakładać przepustnice 65mm do 2.5 z dolotem z ST200. Mam taką przepustnice z explorera 4.0 ale dopasowanie jej do linki z beczułką graniczy z cudem. Zastanawiam się czy przepustnica z st220 nie była by lepszym wyborem. Dodam jeszcze że mam tempomat i chcę aby działał.

T

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Z obliczeń wychodzi tak.

Tak jak Ci pisałem na PW, w 2,5 z seryjnymi wałkami i na seryjnym programie to wielkiej poprawy nie da. Gdybym bawił się 2,5 w tej chwili, to kupiłbym przepustnicę z ST220, dopasował ją ładnie do kolektora, wypolerował, zrobił thin-blade. Da Ci to 90% efektu przy 20% nakładu pracy.

Ale tak czy owak przeróbka nie powinna być taka trudna, w najgorszym razie możesz przeszczepić cały mechanizm z 2,5 do tej przepustnicy. Trzeba będzie tylko zrobić mocowanie na dodatkowa ośkę (trzeba spawać) i poszerzyć szczelinę na motylek w ośce.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Gregorius

Dla tego odpuszcze na razie temat 65mm i założe z st220

Saliwawa

Cytat: Tomasz w 06.07.2012, 11:20
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Z obliczeń wychodzi tak.

Tak jak Ci pisałem na PW, w 2,5 z seryjnymi wałkami i na seryjnym programie to wielkiej poprawy nie da. Gdybym bawił się 2,5 w tej chwili, to kupiłbym przepustnicę z ST220, dopasował ją ładnie do kolektora, wypolerował, zrobił thin-blade. Da Ci to 90% efektu przy 20% nakładu pracy.

Ale tak czy owak przeróbka nie powinna być taka trudna, w najgorszym razie możesz przeszczepić cały mechanizm z 2,5 do tej przepustnicy. Trzeba będzie tylko zrobić mocowanie na dodatkowa ośkę (trzeba spawać) i poszerzyć szczelinę na motylek w ośce.
a czy jak mam już graty z st200 tzn. dolot przepustnicę to zmiana na st220 wiele da czy poczekać do wałków, o których pisałem Ci w Twoim temacie ?