Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


ST220 pasiaSTy

Wilu117, 18.07.2012, 15:47 « poprzedni - następny »

Wilu117

Mam go już ponad rok i w ogólnym rozrachunku nie mam na co narzekać  :evil:
Rocznik 2003 po lifcie, wyposażenie jak to w ST czyli full łącznie z szybrem :)
Początkowo auto trochę nie domagało mocowo ale naprawiłem to, teraz znów ma jakieś fochy... naprawi się  ;). Swojego czasu, zaraz po tym jak Wilhelm kupił foke, nadążałem za nim na ćwiartkę  :evil: teraz już raczej nie będzie szans  :stupid:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Trochę już pomodziłem:
-black eyes
-ciemne kierunki boczne
-dzienne w halogenach
-hamulce od foki ST, tarcze nawiercane
-wycięte środkowe tłumiki
-wkładka filtra Pipercross

Oczywiście coś dalej będzie się działo.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


wilhelm

Fajny ST'ek, na początku sceptycznie podchodziłem do tych pasów ale na żywo wyglądają dużo lepiej. Niezła wersja wyposażenia

linkgrabber

zazdroszcze czerwonych skór, powiedz czy kierunkowskazy kupiles nowe czy jakos swoje przyciemniales?

Bobson

Strasznie podoba mi się ST220, następnym Fordem będzie ST w kombi :D
Ładny egzemplarz :)
Fiesta XR2i ITB, Mondeo 2.2 Titanium X, S-Max MK1 2.0 TDCi AT

Wilu117

Cytat: linkgrabber w 20.07.2012, 00:19powiedz czy kierunkowskazy kupiles nowe czy jakos swoje przyciemniales?

Kupiłem na allegro kierunki DEPO, jest tego pełno :)

T

Fajne auto, chociaż jeśli chodzi o pasy, to mnie osobiście one nie przekonują. Świetna skóra w środku. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Wilu117

21.07.2012, 19:34 #6 Ostatnia edycja: 25.07.2012, 12:10 by badger
Pomalowałem dzisiaj zaciski

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


weksla

To teraz jeszcze polerka felg została:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Wilu117

Nie są jeszcze takie tragiczne ale trzeba będzie się za to wziąć

RSSSS

Delikatnie mówiąc, mam mieszane uczucia co do tych pasów, które nie "licują" IMO z charakterem auta.

Jak już to z boku walnąłbym coś delikatniejszego bo ten pas boczny jest IMO zdecydowanie za gruby!

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Co do auta to mam sentyment bo jeździłem kiedyś w identycznej konfiguracji lakier/wnętrze.

Pozdr.
Focus RS mk2 370PS i 512NM
Focus RS mk1 330PS i 440NM

"Hamulce są dla tchórzy"

Wilu117

Wczoraj zostały założone nowe świece zapłonowe BOSCH, pod UIM poszły nowe uszczelki.
Do tego zrobiona przepustnica thin blade, przy okazji wyszło że nie otwiera się ona całkowicie. Trzeba było podpiłować dźwignię ponieważ za wcześnie opierała się o obudowę. Zlikwidowany luz na dźwigni, teraz pedał gazu nie żadnego luzu. Uszczelka pod przepustnicą miała trzy ząbki (coś w tym stylu) które wchodzą w światło otworu, nie wiem co producent miał na myśli ale zostało to zwyczajnie wycięte :)
Na koniec poszedł inny TPS bo czasem wieszały się obroty, zobaczymy czy mu przejdzie.

Główna przyczyna tych napraw to ubytek mocy, od razu po naprawie mierzone 0-60mph na G-techu. Wyniki w granicach 8.17s (w dwie osoby), niestety nie wiem jakie wyniki mają inne ST w każdym razie wydaje mi się że powinno być jeszcze lepiej. Pomodzone 2,5V6 objeżdżam ale odchodzę mu zdecydowanie dopiero na 3 biegu. Po tych zabiegach nie był robiony reset ale wydaje mi się że w trakcie drogi powrotnej (140km) auto odzyskało moc a na pewno jeździ lepiej niż jeździło przed zabiegami. Nie mam teraz niestety na czym sprawdzić czasów.

wilhelm

A co z MAFem? Ten od klebera pokazywał przecież mniejsze wartości przy odcince.

Wilu117

Przekładaliśmy wczoraj i nie było żadnej różnicy, wtedy przed przełożeniem był reset i chyba bardziej to miało wpływ niż sama przekładka. Wczoraj wartości przepływu nie porównywaliśmy ale czasy na G-techu wyszły takie same.

Wilu117

Dawno tutaj nic nie pisałem.
Pasy zostały usunięte, samochód ma nowy lakier a na nim położona jest powłoka kwarcowa. Felgi są teraz białe a do tego są jeszcze nowe parapety.
Problemy z mocą to była wina cewki.
I zapomniałbym, wnętrze też odzyskało blask ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


weksla

Że tak zapytam ile Cię wyniosło malowanie?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps