[Mondeo] ST220 Kombi wydech dedykowany ULTER

Falubaz 1, 04.12.2012, 16:58 « poprzedni - następny »

Falubaz 1

Witam wszystkich, jestem nowym uczestnikiem tego forum więc proszę wybaczyć jeżeli już kiedyś temat był wałkowany. Jako posiadacz Mondeo Mk3 ST 220 kombi chciałem zmienić brzmienie i tak po przeszukaniu neta były dwie opcje MILTEK lub REMUS w obu przypadkach koszt znacznie przewyższał mój budżet, jako że obracam się trochę w światku kierowców wyścigowych postanowiłem podpytać i ku wielkiemu zaskoczeniu kilkakrotnie padła nazwa firmy Ulter. Zadzwoniłem do Pana Przemka z firmy Ulter przedstawiłem swoje plany modyfikacji i tak 14 dni później bylem w Bystrej na przeróbkach, efekt rewelacja! Jest piękne brzmienie zero rezonansu, we wnętrzu cisza (dzieciaki wożę) a cena za całość 1000zł. Mogę podesłać fotki i postaram się podać linka na youtube. 

Dla zainteresowanych powiem że firma Ulter dysponuje wyginarką na rurkę 3" więc może na lato zrobię komplet z 3" ówki.

Essio

Witaj...
Również mam Ultera fajnie, że jesteś zadowolony i cena troszkę mniejsza (1500zł).
Wrzucaj chwal się, co tam masz. :)
Pokaż swoje auto w dziale: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/board,8.0.html
Oberslejzen!

T

Cytat: Falubaz 1 w 04.12.2012, 15:58Dla zainteresowanych powiem że firma Ulter dysponuje wyginarką na rurkę 3" więc może na lato zrobię komplet z 3" ówki.
Tylko po co? Żeby było mniej mocy i więcej hałasu? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

bishop

Witam Falubaz, też jestem z ZG. Też przymierzam się do kupna ST (muszę tylko sprzedać TDCI:). Pochwal się furą w linku który Essio dał. pozdr
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Falubaz 1

Czesc, jutro porobie fotki jak umyje Stefka. Mam kilka mysli co do przerobek w moim st ale dopiero na wiosne, nawiazalem kontakt z Niemiecka firma ktora specjalizuje sie kompresorach, wysllem pytanie i zobaczymy co proponuja.

« Dodane: 05.12.2012, 23:24 »

Cytat: Essio w 04.12.2012, 17:49
Witaj...
Również mam Ultera fajnie, że jesteś zadowolony i cena troszkę mniejsza (1500zł).
Wrzucaj chwal się, co tam masz. :)
Pokaż swoje auto w dziale: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/board,8.0.html

Zostawilem sobie srodkowe tlumiki ale mysle o tym by wywalic jeden z dwoch lub zamienic na cos innego.

« Dodane: 05.12.2012, 23:30 »

Cytat: bishop w 04.12.2012, 18:20
Witam Falubaz, też jestem z ZG. Też przymierzam się do kupna ST (muszę tylko sprzedać TDCI:). Pochwal się furą w linku który Essio dał. pozdr
Mozemy sie gdzies zjechac to sam zobaczysz mojego ST. Pozdrawiam

T

Cytat: Falubaz 1 w 05.12.2012, 22:22Zostawilem sobie srodkowe tlumiki ale mysle o tym by wywalic jeden z dwoch lub zamienic na cos innego.
Nie wywalaj, prawie nic to nie da, bo są przelotowe, tylko będzie brzęczeć. Jednego nie możesz wywalić, bo każdy z nich działa na inną głowicę -- popsułbyś wtedy wydech.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Wywalaj środkowe tłumiki i do tego cały wydech zrób na rurach 2,5cala (standardowy ma 2,25), a nie na 3", bo to zbyt duzo.
Pamietaj, że po rozejściu sie na dwie strony, średnica rur do tłumików ma być 2 cale.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Falubaz 1

Cytat: MAG w 11.12.2012, 10:48
Wywalaj środkowe tłumiki i do tego cały wydech zrób na rurach 2,5cala (standardowy ma 2,25), a nie na 3", bo to zbyt duzo.
Pamietaj, że po rozejściu sie na dwie strony, średnica rur do tłumików ma być 2 cale.
Właśnie się zastanawiam bo Katy Remusa maja 2,5" ale na końcu zostawię to co jest bo jest fajnie.

T

U mnie przy przelotowych tłumikach końcowych i bez tłumików środkowych dźwięk był kiepski zarówno ze sportowymi katalizatorami jak i bez. Pojawiało się jakieś brzęczenie/"pierdzenie". Dopiero montaż długich tłumików środkowych (rurowe, przelotowe) rozwiązał problem, a mocy nie ubyło. Także z usuwaniem środkowych bym uważał. U Ciebie, MAG, było nawet fajnie, ale Ty miałeś seryjne, restrykcyjne katy i końcowe tłumiki komorowe...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Falubaz 1

Cytat: Tomasz w 12.12.2012, 00:23
U mnie przy przelotowych tłumikach końcowych i bez tłumików środkowych dźwięk był kiepski zarówno ze sportowymi katalizatorami jak i bez. Pojawiało się jakieś brzęczenie/"pierdzenie". Dopiero montaż długich tłumików środkowych (rurowe, przelotowe) rozwiązał problem, a mocy nie ubyło. Także z usuwaniem środkowych bym uważał. U Ciebie, MAG, było nawet fajnie, ale Ty miałeś seryjne, restrykcyjne katy i końcowe tłumiki komorowe...

Dzięki za wskazówkę, nie spieszę się z tym, zobaczę co mi odpiszę Supersprint z Niemiec może mnie jakoś zainspirują.