Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


ST 220 Kombi Isofix

Falubaz 1, 07.12.2012, 22:09 « poprzedni - następny »

Falubaz 1

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Odsłonięcie mocowań Isofix zajęło mi ok 30 min. Chętnie pomogę.

weksla

A czy w każdym mondku one są?
Ciekaw jestem czy u mnie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Falubaz 1

Cytat: weksla w 07.12.2012, 23:29
A czy w każdym mondku one są?
Ciekaw jestem czy u mnie.

Są na pewno! Możesz sprawdzić pod oparciem mocno "wymacaj" :-). 

wilhelm

Cytat: Falubaz 1 w 08.12.2012, 18:07Są na pewno!

TO była chyba opcja, ale nie dam sobie ręki uciąć

weksla

Właśnie sprawdzę to jutro, bo żadnej metki ani naszywki "Isofix" nei mam. Jeśli faktycznie jest to jesteś wielki, ale nie wydaje mi się bo ja zmieniałem fotele oraz kanapę i nie kojarzę czegoś takiego.
Znaczy mam szukać "wewnątrz" pod skórą czy z tyłu pod oparciem?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Falubaz 1

Cytat: weksla w 08.12.2012, 20:04
Właśnie sprawdzę to jutro, bo żadnej metki ani naszywki "Isofix" nei mam. Jeśli faktycznie jest to jesteś wielki, ale nie wydaje mi się bo ja zmieniałem fotele oraz kanapę i nie kojarzę czegoś takiego.
Znaczy mam szukać "wewnątrz" pod skórą czy z tyłu pod oparciem?

Postaram się wytłumaczyć, więc mocowania są schowane pod tapicerką ok 2 cm od dolnej krawędzi oparcia, od 2002 roku każdy Ford Mondeo MK3 był wyposażony w ISOFIX. Trzeba mocno uciskać i jak poczujesz twarde wypuklenie to własnie znalazłeś. Wczoraj kolega też się przekonał że ma isofix w swoim Mk3 kombi jak ja mu "niszczyłem tapicerkę" on szukał trunków na mróz  więc ja po 20 min już mocowałem fotelik, a trunki kończyliśmy w domu  :D

« Dodane: 09.12.2012, 18:20 »

Cytat: wilhelm w 08.12.2012, 18:20
TO była chyba opcja, ale nie dam sobie ręki uciąć

Jutro zrobię fotki jak to wygląda i gdzie się znajduje z miarka :-)

weksla

09.12.2012, 18:40 #6 Ostatnia edycja: 10.12.2012, 17:20 by weksla
No to czekam na fotki, jeśli znajdę je u siebie to masz u mnie flaszkę (możemy zrobić razem na mrozie):D

« Dodane: 10.12.2012, 17:20 »

Wrzuć fotki jak dasz radę Falubaz. Ja dziś macałem i faktycznie sa jakieś wyczuwalne pręty. tylko teraz pytanie czy to naprawdę Isofix czy jakaś wewnętrzna konstrukcja kanapy?
Poszukałem na innych forach typu MKP i tam piszą że to nie jest mocowanie Isofix. Sam nie wiem co o tym myśleć?:D
Ja chciałbym aby to było faktycznie to.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Falubaz 1

Cytat: weksla w 09.12.2012, 18:40
No to czekam na fotki, jeśli znajdę je u siebie to masz u mnie flaszkę (możemy zrobić razem na mrozie):D

« Dodane: 10.12.2012, 17:20 »

Wrzuć fotki jak dasz radę Falubaz. Ja dziś macałem i faktycznie sa jakieś wyczuwalne pręty. tylko teraz pytanie czy to naprawdę Isofix czy jakaś wewnętrzna konstrukcja kanapy?
Poszukałem na innych forach typu MKP i tam piszą że to nie jest mocowanie Isofix. Sam nie wiem co o tym myśleć?:D
Ja chciałbym aby to było faktycznie to.

Fotki zrobię na 100% tylko jest teraz ciężko z czasem, jeżeli znalazłeś te uchwyty i są symetrycznie umieszczone to na pewno Isofix.

weksla

Wymacałem je pod oparciem tak jak pisałeś. Są symetryczne i w zasadzie pokrywają się ze szwem. pytanie tylko po co oni je ukryli i w specyfikacji forda nie występowały?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Essio

To chyba szykuje się flaszka.  8)
Sam zerknę u siebie ale jak zrobi się cieplej.
Oberslejzen!

NeroN

Pewnie rama oparcia jest jedna, a obszywając nikomu nie chciało sir rozwodzić nad montażem tego a i sam ISPOFIX wtedy był nowością więc to olali. Nie w tym jednym miejscu dał dupy Ford ;)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Falubaz 1

Cytat: Essio w 11.12.2012, 20:09
To chyba szykuje się flaszka.  8)
Sam zerknę u siebie ale jak zrobi się cieplej.

To może gdzieś w jakiejś "bramie " machniemy ta flaszkę razem.   :D 

yayko

I co jest ten isofix czy nie :) bo foty z tematu już wywarły :(

bishop

Sprawdzałeś:
Cytat: Falubaz 1 w 09.12.2012, 18:18Postaram się wytłumaczyć, więc mocowania są schowane pod tapicerką ok 2 cm od dolnej krawędzi oparcia, od 2002 roku każdy Ford Mondeo MK3 był wyposażony w ISOFIX. Trzeba mocno uciskać i jak poczujesz twarde wypuklenie to własnie znalazłeś.
Ja w swoim ST mam. Chyba mamy te same roczniki więc powinieneś mieć ale np. w poprzednim moim TDCI z 2005 roku już nie było.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

weksla

w moim tdci kanapy mam z 2004r i sa wyczuwalne uchwyty, nie nacinałem, ale sa bankowo.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps