[Mondeo] ST zgaslo w trakcie jazdy???

Falubaz 1, 22.12.2012, 21:17 « poprzedni - następny »

Falubaz 1

Czesc, mialem dzis taki incydent jechalem na 2 biegu kontrola trakcji wylaczona, jak potrzebowalem bardzo przyspieszyc to samochod zgasl! Przez chwilke myslalem ze to bezpiecznik ale nie, po pierwszym uruchomieniu nie mozna bylo wylaczyc kontroli trakcji, drugie uruchomienie i wszystko po staremu, czy mieliscie juz cos takiego?

Falubaz 1

Chcę się podzielić moimi obserwacjami, więc tak jak już pisałem eSTefan zgasł w trakcie jazdy, dziś jadąc do Centrum (mam 25 km) postanowiłem wyłączyć system antypoślizgowy i sprawdzić co i jak.
Więc tak:
- po pierwsze w trakcie mocnego przyspieszenia oświetlenie zegarów przygasało
- po drugie na postoju jak włączam ASR,ESP znowu przygasa oświetlenie zegarów, (włączone tylko światła) dla porównania włączałem podgrzewanie foteli, szyb i klimę i nic takiego nie wystąpiło.
- po trzecie na 2 i 3 biegu mam wrażenie że nie można w 100% wyłączyć ASR,ESP jest ingerencja kompa

Pytanie czy ktoś miał takie cyrki? Czy może lekko upalił się bezpiecznik lub sam przycisk ma przebicia i dochodzi do micro zwarć? Alternator OK, masa ok, akumulator też ok chodź jeszcze sprawdzę pod dużym obciążeniem, aha gdzie znajduje się czujnik zderzeniowy który odpowiada za odłączenie prądu po wypadku?
Dzięki za pomoc.

NeroN

Mase bym sprawdził i zasilanie kompa. Zasadnizo porozpinał i pospinał wszytskie wtyczki.

Odręcić masę od budy i zobaczyć i klemy na akku, na altku kable. Wtyczka do PCMa.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Falubaz 1

Cytat: NeroN w 23.12.2012, 23:57
Mase bym sprawdził i zasilanie kompa. Zasadnizo porozpinał i pospinał wszytskie wtyczki.

Odręcić masę od budy i zobaczyć i klemy na akku, na altku kable. Wtyczka do PCMa.

OK. Dzięki

Falubaz 1

Cytat: NeroN w 23.12.2012, 23:57
Mase bym sprawdził i zasilanie kompa. Zasadnizo porozpinał i pospinał wszytskie wtyczki.

Odręcić masę od budy i zobaczyć i klemy na akku, na altku kable. Wtyczka do PCMa.

NeroN wczoraj sprawdziłem wszystkie połączenia, poodkręcałem przewód masowy, sprawdziłem alternator  i wydaje się że jest ok. Dzięki

aicha

Ja mam podobny problem. NIby wszystko jest ok, a co jakiś czas silnik gaśnie, nawet mechanik nie zna przyczyny.:(

WojtasS

w jakim aucie?
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg