Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Focus ST '08 FL

Miro, 31.12.2012, 16:14 « poprzedni - następny »

Miro

Witam wszystkich.
Mam na imię Mirek i od pewnego czasu jestem właścicielem Focusa ST w kolorze Frozen White.
Samochód sprowadzony z Niemiec w 2009 roku z niewielkimi uszkodzeniami.

To co widać na zdjeciach, to zmienione zostały felgi na 19" Tomason TN6 (niestety dekielki się komuś spodobały)
Dump Valve  Bailyes Motorsport, z tym modem to zastanawiam się, czy nie wrócić do fabrycznego rozwiązania.

To co planuje zmienić, to na samym początku intercooler , ze względu na to, że jest największą bolączką tego modelu. Co będę robił w dalszej kolejności  to jeszcze nie wiem, ale lista jest dłuuuga  :D

A tak sie prezentuje.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



przemas10m

No ładna foczka, powodzenia w modyfikacjach :D
FOCUS ST 225KM -> AUDI A4 B8 190KM-> MAZDA 3 MPS 260KM

roki

Elegancka...do tego kilka dodatkow zrobic w czarnym macie i super efekt :) zacznij od listwy pod tablica rejestracyjna bedzie super efekt...
roki

wilhelm

Ładna foka, tak jak pisze roki, parę dodatków w czarny ale nie mat tylko połysk, lotka rs i eibachy. Ale najpierw operacja moc :D

Falubaz 1

Witaj w rodzinie. Samochod jest fajny mody konieczne IC , soft, a potem look i bedzie super.
Do zobaczenia na sopcie... Gdzies kiedys.

wild_weasel

Prze-kozak! Biały na tych felgach wygląda naprawdę agrrrrresive :)

wilhelm

Cytat: Falubaz 1 w 01.01.2013, 21:43Samochod jest fajny mody konieczne IC, soft, a potem look i bedzie super.

Gdzieś Ci się tam po drodze wydech zgubił :D

Falubaz 1

Cytat: wilhelm w 01.01.2013, 23:24
Gdzieś Ci się tam po drodze wydech zgubił :D

Tak. Sorry, w ramach przeprosin :
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.cobrasport.com/exhaust/Ford/Focus+ST+225/12/393/0/#393

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=U271B6OdLp8

Miro

Tak jak pisałem na wiosnę chcę zacząć od wymiany IC-ka, później wydech, strojenie, sprzęgło od Rs-a, lepszy soft, no i w międzyczasie chciałbym go jeszcze trochę obniżyć w szczególności tył.

Co do listwy pod tablica, to w planach było przemalowanie dolnej części na czarno, ale później zobaczyłem że jest spojler od Riegera który też całkiem fajnie wygląda i trochę się teraz zastanawiam w którym iść kierunku. Myślałem też o przyklejeniu foli, takiej jak zmieniają kolor auta, ale to chyba będzie tandetnie wyglądało.

Zanim zacznę to wszystko robić , musze przemyśleć plan skoku na bank.  ;)

roki

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

           









U mnie folia czarny mat taka jaka sie okleja auta wyglada super i napewno nie tandetnie.Folia sie trzyma mocno zajelo mi to ok 30min pracy z suszarka i nozykiem ;)
roki

Essio

Ładne autko, plany modów fajne.
Ale felgi... ble.
Seria felg sto razy lepsza, to samo w przypadku ST220.
Ale o gustach się nie rozmawia.  :)
Oberslejzen!

Kris1976

...dokładnie..."zamienił stryjek ..." ;)
Kolor auta rzecz gustu oczywiście, ale do furki o zacięciu sportowym to coś odważniejszego powinno być - nie biel, więc z folią warto powalczyć, u nas śmiga ludek vw sirocco któremu się nie podobał lakier seria , okleił auto na ...pomarańczowo;) Z drugiej strony kolor nie jeździ.. a to co pod machą ;)
Twoje auto kojarzę z otomoto, bodaj w jakiejś okazyjnej cenie stało. Ze zdjęć wiele nie widać ale chyba przygoda była od tyłu jakaś ? hę ?
Tak czy siak gratuję zakupu, oby latał bezproblemowo ! powodzenia w modach.

Przy okazji, co jest nie tak z Dump Valve  Bailyes-a?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Miro

Cytat
U mnie folia czarny mat taka jaka sie okleja auta wyglada super i napewno nie tandetnie.Folia sie trzyma mocno zajelo mi to ok 30min pracy z suszarka i nozykiem 
Czyli jednak jest to całkiem niezłe rozwiązanie.

Cytat
...dokładnie..."zamienił stryjek...."
Kolor auta rzecz gustu oczywiście, ale do furki o zacięciu sportowym to coś odważniejszego powinno być - nie biel, więc z folią warto powalczyć, u nas śmiga ludek vw sirocco któremu się nie podobał lakier seria, okleił auto na....pomarańczowo;) Z drugiej strony kolor nie jeździ.. a to co pod machą
Twoje auto kojarzę z otomoto, bodaj w jakiejś okazyjnej cenie stało. Ze zdjęć wiele nie widać ale chyba przygoda była od tyłu jakaś? hę?
Tak czy siak gratuję zakupu, oby latał bezproblemowo! powodzenia w modach.

Co do felg, to juz z takimi kupiłem, na początku chciałem zmienić na fabryczne w czarnym macie, ale przyzwyczaiłem sie do nich, to raz, a dwa na żywo wyglądaja lepiej :D
Co do koloru auta to w planach był pomarańczowy, a jak pojechałem oglądać ten model to okazało sie że biały też wygląda dobrze.
Cena była okazyjana bo auto było tuż przed serwisem. Niezłą masz pamieć :)
Przygoda była od strony od pasażera. Brak oznaczeń nie zawsze oznacza że coś było robione ;)

Cytat
Przy okazji, co jest nie tak z Dump Valve  Bailyes-a?
Z samym DV nie mam problemów, nigdy nie spowodował mi żadnego błędu ESP, tak jak to niektórzy pisze że mogą występować. Trochę się naczytałem na ten temat i wynika że zamontowanie DV powoduje niewielki spadek mocy, zwiększone zużycie paliwa i generalnie na dłuższą metę nie jest wskazane dla tego silnika. Nie jeździłem z oryginalnym zaworem wiec nie wiem jak jest, gdyby nie to ze w wersji po lifcie dostęp do niego blokuje półośka, którą trzeba zdjąć żeby mieć do niego dostęp, to pewnie bym się już przekonał :D

Essio

Najważniejsze, że Tobie się podoba.
Jaki kolor by nie był każda foka ładnie wygląda. Mnie osobiście biały podchodzi, ze względu na kontrast z czarnym kolorem.
Co do felg, myślałem że kupiłeś osobne ale skoro były z autem to gitara.  :)
Dobrze, że na żywo lepiej wyglądają, według mnie jak obniżysz autko to fele będą się o wiele lepiej prezentować.
Oberslejzen!

wilhelm

Cytat: Miro w 02.01.2013, 20:22Z samym DV nie mam problemów, nigdy nie spowodował mi żadnego błędu ESP, tak jak to niektórzy pisze że mogą występować. Trochę się naczytałem na ten temat i wynika że zamontowanie DV powoduje niewielki spadek mocy, zwiększone zużycie paliwa i generalnie na dłuższą metę nie jest wskazane dla tego silnika. Nie jeździłem z oryginalnym zaworem wiec nie wiem jak jest, gdyby nie to ze w wersji po lifcie dostęp do niego blokuje półośka, którą trzeba zdjąć żeby mieć do niego dostęp, to pewnie bym się już przekonał

A jesteś pewien, że nie masz fabrycznego DV? On jest wmontowany w turbosprężarkę, a te różne dokładane blow offy są wsadzane między IC a przepustnicę (obok symposera), sporo ludzi jeździ z obydwoma :)

DV to ten u góry po lewej, ta rura z przodu co idzie w dół to wylot z turbo do silnika.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.