[Focus] MK2 ST P043K

holo, 02.05.2013, 20:20 « poprzedni - następny »

holo

Ahoj!

Długo myślałem czy zaprezentować tu moje auto, bo ono w zasadzie jest seryjne ;) No, ale w sumie jak mawiają Amerykanie - why not.

Zawsze chciałem mieć coś mocniejszego niż większość społeczeństwa. Dawniej byłem mocno zakręcony na punkcie rajdów, sam brałem nawet w nich udział (jako pilot co prawda i na poziomie amatorskim, ale było fajnie). Moim celem było STI albo EVO, no ale sami wiecie jak to jest z tymi autami. Gruby portfel, garaż, zaprzyjaźniony mechanik i takie tam...

Aż w końcu dość przypadkowo pojawił się on - dostał przydomek P043K. Seryjny, z niedużym udokumentowanym przebiegiem. Dość drogi jak na to, co pojawiało się na otomoto. Do tej pory nie rozumiem tego fenomenu, że auto które w DE kosztuje dajmy na to 15 tys, po sprowadzeniu do nas, opłaceniu 18% akcyzy itp jest wystawione za 12  ;) Ot Polska. Ze trzy noce nieprzespane miałem nim zapadła decyzja, że zagości u nas.

Tak jak pisałem wyżej jest seryjny. Zahydrografikowałem tylko konsolę środkową, bo była smutna jak Łódź. Jakieś tam plany mam, ale z czasoprzestrzenią różnie to bywa. Mam nadzieję, że będziemy mogli o nich porozmawiać właśnie tu. Tak w skrócie - nowe lepsze tarcze i klocki na przód, eibach, grubszy stab z tyłu, IC, program. Ze stylistyki, to mnie wkurzają te tandetne znaczki z boku w miejscu kierunkowskazów.

Każda chwila za kierownicą tego auta jest czymś wyjątkowym. Każde mocniejsze wciśnięcie gazu powoduje, iż na mej twarzy pojawia się banan. Marzenia się czasem spełniają. Każdemu życzę, by mógł realizować swoje.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Holo

weksla

Śliczna:D
Widzę, że stan też zacny.
Koniecznie zrób program - będzie Ci się  banan jeszcze bardziej cieszył:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Essio

Fajne się prezuntuje.
Felgi z 3 zdjęcia to wersja zimowa.
Ile auto traci na uroku jak są nie takie felgi jakie mają być. ;)
Oberslejzen!

holo

Essio, zgadza się. To są zimowe 16. Włożyłem najmniejsze jakie się dało, bo mało używam auta zimą i szkoda było kasę pakować w coś większego.

Holo

Essio

Dokładnie.
Lepiej zainwestować w program i gadżety potrzebne do większej ilości koników jak pisał weksla.
Dobrze, że kolejny ST225 jest na forum. Będzie w czym wybierać jak Wam się znudzą.  8)
Modyfikować, inwestować nie bać się wydawać kasy.  :evil:
Oberslejzen!

baki

dokładnie życie jest jedne - trzeba eksperymentować :D
2.0 TDCi 167KM 388 Nm

Kris1976

Cytat: baki w 03.05.2013, 19:32
dokładnie życie jest jedne - trzeba eksperymentować :D
... no właśnie... mnie też pomyłki kosztowały  ale aktualnie auto doprowadziłem do stanu zadowalającego mnie w 99%. Jeszcze duperelki tylko, potem będę lał paliwo i cieszył mordę ;)

« Dodane: 06.05.2013, 23:47 »

Cytat: holo w 02.05.2013, 19:20Tak w skrócie - nowe lepsze tarcze i klocki na przód, eibach, grubszy stab z tyłu, IC, program. Ze stylistyki, to mnie wkurzają te tandetne znaczki z boku w miejscu kierunkowskazów.
...Eibach koniecznie, niewiele kosztuje a auto stabilniejsze i bez zadartej dupki. ... no i komfort bez zmian.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

baki

*jedno a nie jedne powinno być - jak ja już coś napiszę... matko

ale wracając do tematu - ST225 to przygoda życia i tak to trzeba traktować :D
2.0 TDCi 167KM 388 Nm

Kris1976

... niby tak ... ale mnie się jeszcze marzy GTR  :evil:
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

holo

Żeś z ust mnie to wyjął z tym GTRem. Ale coś czuję, że nawet gdyby mnie było nań stać fizycznie, to mentalnie bym tego nie był w stanie przerobić :)
Holo

GIZIU

Ja tylko wspomnę że jeździłem Evo IX dwa lata i nic mi się nie popsuło przez ten czas ;) Gratuluję ST-ka ale te felgi zimowe to wywal :P

baki

Cytat: Kris1976 w 07.05.2013, 10:55
... niby tak... ale mnie się jeszcze marzy GTR  :evil:

no po STku kolejne plany na mocniejsze auto trzeba mieć ;)
2.0 TDCi 167KM 388 Nm

holo

Cytat: GIZIU w 07.05.2013, 12:00ale te felgi zimowe to wywal
Dlaczemu?
Holo

GIZIU

Straszna bieda, pasują do ST jak pięść do nosa.

Kris1976

Dupy moze nie urywaja ale jak mało lata w zimie to lepsze takie jak stalowki. Widzialem niedawno st mk3 pomarancz w kombi... byl na sfalowkach... to dla mnie jak profanacja. Cala wyjatkowosc auta pryska. Mialem chec zadac pytanie właścicielowi co mu przyswiecala za idea zeby tak auto zeszpecic...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !