[Mondeo] Skórkowane MkIII :)

YatzeK, 09.10.2013, 15:49 « poprzedni - następny »

YatzeK

09.10.2013, 15:49 Ostatnia edycja: 09.10.2013, 23:14 by YatzeK
Witam wszystkich

Tak sobie pomyślałem, ze obecność na forum warto zacząć od prezentacji mojego Mondiego :)

Szukałem dłuższy czas dużego rodzinnego kombi z dieslem i padło na Mondeo. Jak już się zdecydowałem na Mondeo to szukałem 2.0TDCI w automacie i ciemnym kolorze. Wymagań co do wyposażenia nie miałem wielkich - w zasadzie poza tym, co w standardzie chciałem tylko klimatyzacji.
Jak już trochę poszukałem to znalazłem zupełnie nie to czego szukałem ;)

No i mam - nie 2.0 tylko 2.2 - nie automat tylko 6-biegowy manual - nie ciemny tylko najgorszy kolor jaki można sobie wyobrazić - srebrny. Na szczęście nadrabia wyposażeniem - to GoldX więc mam ksenony, czujnik deszczu, czujniki cofania, podgrzewaną przednią szybę, czyli to co jest RZECZYWIŚCIE przydatne na codzień, a nie jest tylko gadżetem do wyciągnięcia pieniędzy z klienta ;)

A przekonały mnie do niego dwie rzeczy:


  • po pierwsze nieoceniona pomoc kolegi z Mondeoklubpolska, który dokonał pierwszych oględzin i pierwszej jazdy próbnej, jak się okazało, że ma do sprzedawcy parę minut :) (ja miałem blisko 400km)
  • po drugie historia samochodu - udokumentowane wszystko co się działo z autem od wyjechania z salonu w lutym 2007 - wpisy w książce, faktury, dokumentacja zdjęciowa nawet obcierki parkingowej (naprawianej w ASO!) - jak sobie porównałem z kilkoma 2.0TDCI z automatem, których sprzedawcy zapewniali przez telefon że "Niemiec płakał jak sprzedawał", a na miejscu na pierwsze moje uwagi obniżali cenę o 2 tys. to stwierdziłem, że jakoś przeboleję te 0.2l więcej i 6 biegów...
No dobra, do rzeczy :)

Mondim jeżdżę od czerwca, przez ten czas przybyło mu nieco ponad 5kkm  i obecnie jest ich blisko 188tys. Jak na razie wszystko tak, jak się spodziewałem, czyli jeździ bezproblemowo, oby tak dalej :)

Nie będę pokazywał zdjęć z zewnątrz, bo nie byłoby na nich nic wielkiego - ot kolejne srebrne kombi, w 100% seryjne - nie ma się czym podniecać :)

Za to wewnątrz trochę się pozmieniało, bo stwierdziłem, że tu spędzam najwięcej czasu, więc niech będzie ładnie, bo fabryczne wnętrze, sami wiecie ;)

Ciekawe, czy się Wam spodoba :)

Zaczęło się od skórzanych nakładek na pasy - żona się skarżyła, że latem pasy ocierają szyję, więc trzeba było ją jakoś osłonić :) Przy okazji na nakładkach pojawił się haft "MONDEO"

Krótko potem przyjrzałem się mieszkowi biegów i ponieważ fabryczny skaj miał już bardzo dość i popękał, trzeba go było czymś zastąpić. Oczywiście naturalna włoska skóra, perforowana po bokach i szycie nawiązujące do wzoru tapicerki - nitka niebieska + jasnoszara.

Do kompletu wjechał pokrowiec na podłokietnik - też naturalna skóra, też perforowane boki i tez haft - tym razem logo FORD. A żeby było wygodniej i przyjemniej, pod skórą doszła 1cm grubości pianka przepikowana tymi samymi kolorami nici, co na mieszku biegów. I jest mięciutko :)

No i kierownica - co prawda fabryczna przy przebiegu 182kkm wyglądała lepiej niż u śfagra w Mercu ML z przebiegiem 130kkm, ale przecież zawsze może być lepiej, prawda?
Więc kierownica dostała nowe obszycie skórą typu Nappa - taką samą jak np. BMW M3, czy topowe modele Audi - gładka, bardzo przyjemna w dotyku. Boki oczywiście perforowane. No i szycie w tych samych kolorach :)
Dodatkowo niespodzianka - kierownica została pogrubiona 3mm pianką, dzięki temu trzyma się ją o wiele przyjemniej :)

A na koniec wjechały skórzane pokrowce na zagłówki, oczywiście też z wyhaftowanym logo, oczywiście z tym samym kolorem nitki, co na pozostałych elementach :)

Niektórzy mogą pytać - po co tyle skóry we wnętrzu, które nie ma skórzanej tapicerki? Ale po pierwsze kolor skóry bardzo ładnie pasuje do koloru fabrycznych obić foteli, a po drugie zapach naturalnej skóry w środku to naprawdę duża przyjemność :)

No dobra, bo się rozgadałem, czas na obrazki :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



I jak? Co Wy na to? Się podoba się? Czy może szkoda było wysiłku?

pozdrawiam

Y
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Mój Mondi :-) Podoba się?

sseebbaa1

Elementy skórzane fajnie zrobione. Jak dla mnie tylko duże logo na podłokietniku i przeszycia na krzyż na nim są przesadzone.

No i jednak troszeczkę dziwnie rzeczywiście wyglądają customowe elementy skórzane przy zwykłych materiałowych fotelach...
Ale wszystko przed Tobą!

Szczególnie jestem ciekawy wygody uchwytu tej Twojej pogrubionej kierownicy. Sam jestem wysoki i mam odpowiednio dłuższe paluchy. Lubię zatem większe (grubsze) uchwyty. Jak jest z twardością kierownicy? Nie za miękka?

PS.A skąd jesteś? Bo brakuje w opisie...
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

YatzeK

No właśnie coraz więcej ludzi mówi, że podłokietnik przesadzony :( No cóż, zobaczymy co z nim będzie dalej ;)

Faktycznie może się wydawać, ze skóra do zwykłych foteli nie pasuje, ale na żywo, jak nie ma odbłysku lampy, wygląda całkiem nieźle - odcień skóry jest niemal taki sam, jak siedzeń. No i przyjemnie pachnie :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Mój Mondi :-) Podoba się?

bishop

Za dużo mondeo w mondeo :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

YatzeK

Już jest mniej, pościągałem nakładki z pasów i wygląda o wiele lepiej :)

Cytat: sseebbaa1 w 09.10.2013, 21:16PS.A skąd jesteś? Bo brakuje w opisie...
A jestem z Lublina. A co, sprawę masz jakąś? Chcesz coś podobnego u siebie? :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Mój Mondi :-) Podoba się?

MAG

Uważam, że kiera jest obecnie za gruba (przynajmniej na zdjeciach mocno dziwnie to wygląda) - moim zdaniem wystarczyloby samo jej obszycie, bez dodatkowych wypełnień ...

Podłokietnik - sorki, ale jak dla mnie masakra ...
Zeby nie te logo, to moze by tak po oczach nie biło, ale w takiej wersji to sorki, mocno mi sie nie podoba...



Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0