[Mondeo] Oryginalny wydech ST220

Kusy_ST, 01.12.2013, 03:14 « poprzedni - następny »

Kusy_ST

Witam!

Dość ciężko (o ile w ogóle) znaleźć jakiekolwiek wzmianki o sprzedaży oryginalnych tłumików do mojego czarnego bandyty. Naszukałem się i nic...  ;( Jest cała masa firm z dedykowanymi, na zamówienie etc... Podobał mi się dźwięk standardowy i chciałbym zostać przy stock'u w swoim Mondku. Coraz bardziej uciążliwy staje się fakt, iż prawa puszka... znaczy, jej reszta coraz bardziej hałasuje- nie ma to nic wspólnego z dźwiękiem zdrowego V6 (z góry puchy dziura, że rękę mogę włożyć...).

Teraz do was Panowie pytanie, czy wiecie gdzie mógłbym dostać oryginał, lub na zamówienie ale bez modyfikacji- jak najbliżej serii wydech do ST-eka? Interesuje mnie całość od mostka Y aż po końcówki (obie puchy). Jestem z Pomorza, ale każda oferta się przyda - o ile da się rozwiązać sprawę telefonicznie, bądź przez internet.

T

Prawy końcowy tłumik w ST220 jest na 99% identyczny jak w 2,5 V6 oraz 3,0 V6 (nie ST220), natomiast lewy końcowy jak w 1,8, 2,0 i dieslach. Możesz spokojnie kupić używki w dobrym stanie i dospawać do nich swoje końcówki (albo kupić jakieś ładniejsze). Ew. możesz też dobrać jakieś przelotowe o podobnym rozmiarze, jeśli zmienisz tylko końcowe, to nie powinno być bardzo głośno.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kusy_ST

Dzięki Tomasz! To już chociaż wiem na czym stoję :) Chwała Bogu rury wydechu są w bardzo dobrym stanie, to pozostaje wspawanie TIG'iem samych puszek i prze-spawanie moich oryginalnych końcówek- akurat po nich nie widać śladu zużycia.