Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Spot - Warszawa

st-power, 12.12.2013, 20:16 « poprzedni - następny »

KrisSz

Cytat: bishop w 11.08.2015, 18:41
Dużo się różnią silniki 2,5t ST od 2,5 RS? Stkowe są chyba często gazowane i nic się nie dzieje.

No to po kolei:

Nikt się ne czepia - bo to trochę poziom przedszkola a ja już dawno mam 4 z przodu i wcale nie chodzi o wagę. Wcale nie mam zamiaru piętnować kogoś i hejtować bo ktoś sobie LPG założył.
Mam natomiast sporo wątpliwości od strony technicznej co do tego rozwiązania w RS-ie (poniżej napiszę dlaczego) i uważam to za eksperymentowanie - i jest to moja prywatna opinia, którą mogę dyskutować ale będę jej bronił "jak Częstochowy".

Silnik ST-ka i RS-a jest silnikiem z tej samej rodziny ale nie znaczy to że to jest ten sam silnik. Z najważniejszych różnic (czyli to czego nie ma w silniku ST-ka:

- kuty wał, inne korbowody, pokrywane tłoki, plazmowane tuleje, inny stopień sprężania
- większa suszarka
- seryjne ciśnienie doładowania 1,5/1,6 bara a nie 0,8/0,9 bara
- seryjne EGT do 1050 stopni
- większe tryski
- inna pompa paliwa

RS jeździ ubogo i ma bardzo wysokie egt. Na benzynie mniej więcej koło 370 km kończy się paliwo i robi się ubogo - wiadomo co się dzieje dalej.

Nie twierdzę że RS-a nie da się zagazować i to zagazować dobrze. Stąd bez zbędnej złośliwości dowiedziałbym się chętnie czego użyto do jego zagazowania (to że kosztowało to parę tysi nie znaczy że jest wystarczające), jakie ma afr, egt, świece, etc. O tym że nic się nie dzieje to ja bym dodał: "na razie nie wiemy". Dlaczego ? Bo bez odpwiedzi na te pytania o wyżej nie wiadomo ile ten silnik pożyje. 5,10, 30 a może 100 tys km ?


Pozdrawiam

K

bishop

Dzięki za odpowiedź. Pytałem się o różnicę bo na ST jakoś nikt się nie "obrażał" że zagazowane są... nawet te 3 sztuki. Ciekaw byłem czemu. A argument:
Cytat: skoti79 w 11.08.2015, 18:43Z drugiej strony, kupowanie RS-a za 1xx tysi  i zagazowanie później... Nie wypada
To nie argument :D
Ps. może przenieść temat?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

yayko

A ja powiem  tak są  samochody  które  można  gazować i takie których  nie wypada :)

steveno

Cytat: yayko w 11.08.2015, 21:57
A ja powiem  tak są  samochody  które  można  gazować i takie których  nie wypada :)

Coś w tym jest ,ale zawsze jest ale:)

Widzę,że temat ze spotu zszedł na lpg.Niech wróci do spotów:)

« Dodane: 11.08.2015, 22:09 »

A nowy temat LPG RS/ST why not.
Do przodu!!!

KrisSz

To kto jutro o 19:00 pod Narodowym ?
Pozdrawiam

K

skoti79

bishop czepisz się :D

SAGAL

KURDE dlaczego ja mam tak   daleko do  was ;p
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

matosu

Cytat: KrisSz w 11.08.2015, 23:27
To kto jutro o 19:00 pod Narodowym?

toż to świetny pomysł Milordzie :)
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

yayko

a może w czwartek ? się ustawmy bo ma być więcej ludzi :)

KrisSz

Ja będę dziś. W czwartek nie mogę...
Pozdrawiam

K

steveno

jak się wyrobie od lekarza to będę poczekajcie troche a nie po 5 min do domu do żony i dzieci:)
Do przodu!!!

yayko

12.08.2015, 16:09 #701 Ostatnia edycja: 12.08.2015, 17:59 by yayko
Poczekaj  niedługo  Ciebie  też  to czeka :)

« Dodane: 12.08.2015, 17:59 »

To do zobaczenia  :)

Boxik

Też się pojawie tylko nie ST. (Najwyżej stanę z boku)  :-)

matosu

Robota mnie nie puściła :( wielu Was było?
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

KrisSz

Była nas 3 ka ;-). Dzięki za spota ....
Pozdrawiam

K