[focus] Chip i turbina w 1.6

Harvester, 19.12.2013, 17:51 « poprzedni - następny »

Harvester

Witam. Mam Focusa mk2 z 2006 roku, silnik 1.6 benzyna 100KM. Przebieg symboliczny bo niecałe 80 tyś. Auto mam od nowości i wypadałoby w końcu coś w nim zrobić. Interesuje mnie chip tuning jak i wsadzenie po maskę turbo. Ile mogę wycisnąć z chipu. Nigdzie także nie mogę znaleźć informacji o zastosowaniu do tego silniki turbiny(ew. kompresora). Da się ogarnąć coś w tym temacie?

MAG

Kosztowo calkowicie bezsensowne.

Jesli już to szukaj całego rozbitego Focusa 2,5T jako dawcę silnika z osprzętem, skrzyni i zawiechy, bo zapewne koszt takiego swapu będzie podobny do wsadzenia tam turbawki i strojenia, a efekty raczej mizerne w stosunku do tego co oferuje silnik 2,5T.

Chociaz najprostsze i najbardziej sensowne jest sprzedanie tego 1,6 i zakup ST albo przynajmniej 2,0i czy też 2,0TDCI i zachipsowanie go ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Dokładnie, uturbianie 1,6 jest kompletnie bez sensu. Swap silnika do auta w doskonałym stanie też IMHO nie ma sensu. Jeśli chcesz szybszego Focusa to po prostu sprzedaj swojego i kup to, co radzi MAG. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club