Nowy Focus ST z dieslem.

bishop, 08.03.2014, 20:03 « poprzedni - następny »

bishop

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.pl/MotoPL/1,88389,15584495,Ford_Focus_ST_z_Dieslem.html

Co sądzicie o tym? Jest miejsce dla diesla wśród ST? :evil: :evil:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

sseebbaa1

"Ford długo zwlekał z decyzją o rozpoczęciu prac nad rywalem dla Golfa GTD, ale w końcu do tego dojrzał. Pod maską Focusa "ST D" pracuje silnik 2.0 TDCI o mocy 185 KM. Mimo mocniejszego silnika Ford jest o 0,5 s wolniejszy od Volkswagena. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje Focusowi 8 sekund. Za to średnie zużycie paliwa wynosi wg producenta zaledwie 4,2 l/100 km.

W Genewie Ford pokazał Focusa po faceliftingu. Obejmie on także wersje ST i nowego ST z Dieslem. Na premierę tych ostatnich musimy poczekać do połowy tego roku. Wtedy też okaże się, pod jaką nazwą będzie sprzedawany najmocniejszy wysokoprężny Focus."



Auto na pewno ma szanse na sukces, bo wiele osób chce mieć fajnie wyglądające i mocniejsze od standardu auto, przy jednoczesnej możliwości ekonomicznego pokonywania dużych odległości.
Ale ja mam mieszane uczucia co do nazywania takiego auta mianem "ST".
Myślę, że Ford powinien wymyślić inną nazwę, aby nie zabijać swojej legendy.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: sseebbaa1 w 09.03.2014, 23:20Ale ja mam mieszane uczucia co do nazywania takiego auta mianem "ST".
Myślę, że Ford powinien wymyślić inną nazwę, aby nie zabijać swojej legendy.
Nie przesadzałbym. :) ST to legenda tylko w kręgu fanów marki. Sprzedaż wersji ST zwykle była mizerna, szczególnie, jeśli chodzi o Mondeo i pewnie dlatego nie ma już Mondeo mk4 ST.

Myślę, że taka wersja to, z marketingowego punktu widzenia, bardzo dobry ruch. No, ale mogli mu te 200 KM dać. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

Szybki czips i ze 200-215KM będzie spokojnie...
Ogólnie fajne wozidło, w kombiaku po czipsie ...chciałbym takiego !
Mogli go nazwać S albo STD
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

sseebbaa1

STD to oznaczałoby Standard :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

185 KM i 8s do setki. Nie bardzo wiem, co to ma wspólnego z prawdziwym Focusem ST, pomijając wygląd. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

...ale skoro jest mocna octavia i golf to czemu ma nie być podobnego Focusa...chociaż ST to przegięcie jest...nawet jeśli zawias i wygląd  jest z wersji ST...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !