[Mondeo] Ford Mondeo MK3 ST220

yayko, 11.03.2014, 22:49 « poprzedni - następny »

yayko

dobra wygraliście :)
dobrze  że moja żona o połowie rzeczy nie wie które kupuje do samochodu :) bo już walizka przed drzwiami by stała :)

weksla

yayko heheh, ja tak mam od lat że musze kupowac rzeczy do auta w konspiracji bo zawsze jest o to awantura. Jak czasem zalicze wpadke i coś zauwazy albo odbierze paczkę to potem są ciche dni. Tego już raczej nie zmienię. eh
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

Skąd ja to znam...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

04.12.2014, 12:38 #198 Ostatnia edycja: 04.12.2014, 12:39 by badger
Cytat: sseebbaa1 w 04.12.2014, 09:41Jeżeli nawet jestem fanem dystansów do ST220
Przez Ciebie rozważam kupno dystansów, chociaż niedługo sprzedaję auto. Jeśli to zrobię, to będziesz całkowicie odpowiedzialny za ten irracjonalny czyn. :D

Cytat: sseebbaa1 w 04.12.2014, 09:41to większego fioła mam na punkcie opon!
Ja mam od czasu liceum, kiedy jeździłem dużo rowerem i szybko odkryłem, że tanie gumy nie mają nic wspólnego z takimi za 150 zł. W jednośladzie było to jeszcze bardziej widoczne niż w aucie, bo na mokrym nie dało się po prostu agresywnie jeździć na tych tanich.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

dobrze że o opony się nie burzyła wręcz przeciwnie bardzo cieszyła :D
bo jak zobaczyła Mondeo na 16" to powiedziała  " weź je zdejmij bo strasznie to wygląda "

caqerr

Cytat: sseebbaa1 w 04.12.2014, 09:41Jeżeli nawet jestem fanem dystansów do ST220, to większego fioła mam na punkcie opon!
Od czasu rozbicia Mondeo mk2 właśnie z powodu kiepskich opon, nie oszczędzam na gumach i kupuję "górną półkę".
Zgadzam się więc z kolegami i uznaję, że wydatek na opony jest zdecydowanie ważniejszy.


Misiek, przecież sam jestem fanem dystansów :D
Jak auto stało na glebie bez dystansów to płakałem jak na nie patrzałem :D
Opony to fakt, w ST200 też raz miałem gruubo ale ogarnąłem o dziwo...
Dlatego po uszkodzeniu jednej opony ostatnio wlatują dwie nowe 18" a nie siakaś jedna dobierana...
Oczywiście ten model co na tyle (:

Cytat: Tomasz w 04.12.2014, 12:38Przez Ciebie rozważam kupno dystansów, chociaż niedługo sprzedaję auto. Jeśli to zrobię, to będziesz całkowicie odpowiedzialny za ten irracjonalny czyn.


Uwierz, na dystansach wiele nie stracisz. Sprzedasz je osobno przy sprzedaż auta i będzie cacy.
Zwłaszcza jak kupicie grupowo to się może okazać,że może i nawet w ogóle nie stracisz.


« Dodane: 04.12.2014, 14:24 »

Cytat: yayko w 04.12.2014, 12:47
dobrze że o opony się nie burzyła wręcz przeciwnie bardzo cieszyła :D
bo jak zobaczyła Mondeo na 16" to powiedziała  " weź je zdejmij bo strasznie to wygląda "

He, to wcale tak źle nie masz... :)

sseebbaa1

Cytat: caqerr w 04.12.2014, 14:23Uwierz, na dystansach wiele nie stracisz. Sprzedasz je osobno przy sprzedaż auta i będzie cacy.Zwłaszcza jak kupicie grupowo to się może okazać,że może i nawet w ogóle nie stracisz.
Mądrze prawi...
Znalazł nawet argument ekonomiczny :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

yayko

na jakich zimówkach jeździcie :) bo mi odradzają nexena :)

Mustang

Ja ostatnio założyłem Dunlop sp winter sport 4D i mimo, że śniegu u  nas nie ma to przy niskich temperaturach są ok i piszczą na mokrym :D

caqerr

Ja mam nokiany wr a3. Jestem bardzo zadowolony z nich. W warunkach stricte zimowych może nie miałem okazji pojeździć ale na mokrym, zmrożonych jest fajnie.
Wilhelm w swojej foce też je ma i nie narzeka.

MAG

Powiem tak, miałem w ST220 Nexen Winguard czy jakoś tak i o dziwo, ale na śniegu super sie sprawowały. Z tym ze dosc szybko sie zużywały i druga zima juz była różnica odczuwalna w zachowaniu. Na mokrym i suchym były dosc przyzwoite i nie miałem specjalnie powodów do narzekania - ot takie tam zwykle opony ...

W Poprzednim S-Maxie miałem Nokianami WR A3 i byłem super zadowolony.

Teraz mam Dunlop D4 i na suchym i mokrym sa super, a na śniegu z oczywistych przyczyn jeszcze ich nie testowałem.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

05.12.2014, 11:45 #206 Ostatnia edycja: 05.12.2014, 11:46 by badger
Cytat: caqerr w 04.12.2014, 14:23Uwierz, na dystansach wiele nie stracisz. Sprzedasz je osobno przy sprzedaż auta i będzie cacy.
Dobre usprawiedliwienie. :D Bo tak realnie, to na 100% nie chciałoby mi się ich demontować i sprzedawać osobno. ;)

Cytat: yayko w 04.12.2014, 22:04na jakich zimówkach jeździcie Smiley bo mi odradzają nexena Smiley
Ja zaryzykowałem i przed sezonem kupiłem Uniroyale MS Plus 66. Dałem za nowe tylko po 350 zł za szt. w rozmiarze 225/40/R18 z rantem ochronnym. Kupiłem je, bo w testach wypadały na poziomie topowych opon, nie licząc dwóch parametrów — trwałości i oporów toczenia, a oba te parametry są mi obojętne. Jestem niesamowicie pozytywnie zaskoczony tymi oponami. Na suchym są oczywiście trochę gorsze niż letnie CSC5, ale trudno żeby nie były, poza tym 99% osób nie zauważyłoby różnicy. Na mokrym są rewelacyjne. Na śniegu nie wiem, ale to nie był nigdy mój priorytet, bo śniegu zimą jest procentowo najmniej, a wtedy i tak wszyscy jeżdżą strasznie wolno i nie ma jak jechać szybciej, więc dla mnie ważne jest to, żeby zimówki pozwalały na fajną jazdę na mokrym, a także w błocie i brei pośniegowej. Poza tym te opony mają taką, trudno mierzalna cechę, że bardzo dobrze mi się na nich jeździ. Odbieram je jako niezwykle przewidywalne.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

05.12.2014, 12:25 #207 Ostatnia edycja: 05.12.2014, 12:47 by yayko
kupiłem NEXEN WINGUARD SPORT 225/40/18 V XL  :) znajomy ma w dwóch samochodach już drugi sezon i nie narzeka :)

« Dodane: 05.12.2014, 12:47 »

i zamówione dystanse w Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.dystom.pl :) o grubości 20mm

caqerr

czemu nie poczekałeś na zamówienie grupowe :( ?

yayko

05.12.2014, 14:41 #209 Ostatnia edycja: 05.12.2014, 14:55 by yayko
Bo mi potrzebne na JUŻ ;) i cena też jest jak  grupowego:D
z przesyłką zapłaciłem 470 zł :)