[Mondeo] Ford Mondeo MK3 ST220

yayko, 11.03.2014, 22:49 « poprzedni - następny »

yayko

Ja byłem przy tym jak robili ale trochę roboty jest :)

yayko

ostatnio wyskakuje mi taki błąd nie wiem gdzie to ustrojstwo mogę kupić/albo jaki jest numer części :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


T

Jak Ci się nie spieszy to w ciągu miesiąca będę miał pewnie taki element. Nie mam takiego błędu, ale kupiłem na zapas, żeby się upewnić, czy ten zawór jest ok. Pewnie jest i nie będzie mi to potrzebne. Ale teraz nie mogę sprawdzić, bo auto jest w serwisie bez sprzęgła. Ten drobiazg wymienia się w minutę pod otwarciu maski. :) To takie małe, czarne "pudełeczko" w okolicach podszybia, idą do niego dwie rurki.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

bishop

Tutaj jest o tym błędzie. Może coś znajdziesz: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=44044
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

yayko

Cytat: Tomasz w 20.01.2015, 12:15
Jak Ci się nie spieszy to w ciągu miesiąca będę miał pewnie taki element. Nie mam takiego błędu, ale kupiłem na zapas, żeby się upewnić, czy ten zawór jest ok. Pewnie jest i nie będzie mi to potrzebne. Ale teraz nie mogę sprawdzić, bo auto jest w serwisie bez sprzęgła. Ten drobiazg wymienia się w minutę pod otwarciu maski. :) To takie małe, czarne "pudełeczko" w okolicach podszybia, idą do niego dwie rurki.

to chętnie bym odkupił :)

yayko

pytanie mam :)
zbliża mi się wymiana oleju chce zmienić  na Valvoline VR1 Racing 5W-50 Full Synthetic będzie on dobry :)
opis producenta :
- Maksymalne osiągi i ochrona przy wysokich obrotach i w wysokich temperaturach.
- Znaczne zmniejszenie tarcia pozwala zmaksymalizować moc.
- Dodatkowe środki przeciwdziałające zużyciu elementówsilnika (ZDDP) zapewniają wszechstronną ochronę.
- Doskonała wytrzymałość filmu olejowego pomaga zwiększyć ciśnienie oleju.
- Dodatki uszlachetniające chronią przed powstawaniem osadów, zanieczyszczeniami pochodzącymi z paliwa.

T

Ja na nim jeżdżę od swapu i nie ma problemów. Natomiast to o niczym nie świadczy, bo przy takim przebiegu raczej na żadnym oleju problemów by nie było. Do tego akurat oleju przekonały mnie testy na maszynach, gdzie, generalnie, Valvoline wypadało bardzo dobrze w kategorii jakość/cena. Oprócz tego jeździ na nim wiele osób, eksploatujących auta w amatorskim sporcie. No i ostatnia zaleta jest taka, ze jest to stosunkowo mało popularny produkt, co znacząco zmniejsza ryzyko trafienia podróbki.

Aczkolwiek jeśli jeździsz spokojniej ode mnie, to może lepszy byłby 5w40?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

bo teraz mam 5w30 i wydaję mi się że słaby jest :) ale z drugiej strony to nie aż tak chyba :)

dobra wybór padł na trident 5w40 millers bo okazało się że DreamGarage ma umowe z millersem :) więc jutro płukanka silnika i wymiana oleju :)

yayko

Wczoraj został wymieniony olej  Millers trident 5w40  
Zrobiona plukanka silnika tez milersa  po której wyleciało dużo syfu z silnika
Zalany został nowy płyn hamulcowy ponieważ stary był czarny jak noc :)
I jak by ktoś chciał oleje Millersa to DreamGarage jest już  dystrybutorem  i ma mega dobre ceny :)

yayko

wczoraj zakupiłem takie cuś do usuwania rys itp :)
Meguiars Supreme Shine Microfiber
Meguiars Ultimate Compound 450 ml
Dwustronny aplikator "German" Flexipads"
Ściereczkę z mikrofibry do polerowania
Ręcznik Fluffy Dryer do osuszania samochodu

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


tomekka

zastaw ok, mimo wszystko proponuję maszynowo, dopiero wtedy zobaczysz znaczącą różnicę :)

rozumiem, że oprócz zakupu oleju w dreamgarage to też ci go wymienili ?

custom

05.02.2015, 10:19 #311 Ostatnia edycja: 05.02.2015, 10:20 by custom
uc chyba najlepsze do ręcznej roboty chociaż ja wole na germanie z ValetPRO Achilles Prep ( ogarniam lakier pod klamkami i trudne miejsca )

chcesz tym zrobić cały samochód jak tak to dużo siły życzę  :)

yayko

tylko oni dotykają się do forda :)

yayko

i stało się :)
niedługo wpadają zaciski od byłego focusa ST Stiviego :)

yayko

no i już są :D zaciski od  byłej foki Foki ST steveno :D niedługo montaż :D jaram się jak dziecko :P
dzięki jeszcze raz Stivi :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.