[Mondeo] MKIII 2.2 TDCi ST [qualin]

qualin, 07.04.2014, 19:30 « poprzedni - następny »

qualin

No i ch....j
Zamiast robić zderzak muszę kupić dzielenie gumy. Zbieżność poszła w las i jedna opona na złom się nadaje. Dodam, że opony maja lekko ponad rok i kilkanascie tys przebiegu.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Poza tym wymieniłem olej jak rok temu na Millersa xf longlife 5w30 oraz komplet filtrów.

MAG

koło chyba w strasznym minusie musiało stać żeby tak załatwić oponkę ...

A jak druga opona?
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

wild_weasel

Qualin, co się stało, że zbieżność aż tak się zwichrowała?? Cholernie szkoda prawie nowych oponek...

qualin

Walsnie nie wiem co sie stalo. Moze jak w jakas dziure wjechalem to sie przestawilo, nie wiem.
Musialem zamowic 2 nowe opony, ale cos cholernie ciezko dostac Nokiany zLine. Norauto z Niemiec sciaga, a gdzie nie dzwonilem to albo nie da rady, albo trzeba dlugo czekac.

MotoManiaq

a o nic nie tarła opona ? moze masz za bardzo obnizone auto, moze to było powodem???

qualin

Nie widać żeby miała o co trzec.  Pozatym to zawieszenie mam juz 1,5 roku i dziwne żeby dopiero teraz obcieralo coś.

yayko

Ja mam wejścia do nokiana podaj rozmiar :)

qualin

225/40 r18, ale juz mam zamowione i moze beda na poniedzialek wieczor ;)

qualin

Musialem założyć "tuningowe" koło :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


qualin

Auto gotowe. Wyssalo z konta 1880 zl.
Zrobione:
- nowa pompa wody
- wymienione paski
- nowe kolo pasowe
- nowa uszczelka za kolem pasowym
- nowy termostat oleju
- nowe tuleje zawieszenie
- nowe sruby mimosrodowe (od ustawiania zbieznosci)
- nowy wahacz wzdluzny i dwa poprzeczne (czy jak tam one sie zwa)
- ustawiona zbieznosc/geometria

Generalnie z przodu byla masakra ze zbieznoscia, ale juz ustawione. Generalnie i tak sa negatywy n akolach takie, ze bedzie zjadac opony od srodka, ale na to juz nic nei poradze bo nie zamierzam rezygnowac z obnizenia auta :P

do zrobienia jeszcze w listopadzie:
- nowe klocki halumcowe tyl i przod
- nowe linki do recznego

qualin

Jadąc dzisiaj obwodnica Trójmiasta miałem kolizje. Ciężarówka wyskoczyła na mój pas omijając stojące na poboczu auto,  zahaczyl mnie tyłem naczepy po czym docisnal do barierek. Kierowca ciężarówki uciekł i nie mam nawet jego nr rejestracyjnych bo wszystko działo się tak szybko, że nie zdążyłem zerknąć :/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Mondeo na lawecie pojechalo do serwisu Forda. Prawdopodobnie będę musiał robić szkodę z AC bo Policja i tak sprawcy nie namierzy. Jedyna opcja jeszcze to spróbować ściągnąć kasę z UFG.

Jako zastępcze auto z assistance dostałem takiego cudaka :

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


MAG

O w morde ...

Do wymiany oba drzwi, 2 przednie błotniki plus zderzak - ciekawe na ile to wycenią ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

qualin

Ucierpiala jeszcze felga z nowa opona i tylny blotnik.
Jezeli naprawa wyjdzie wiecej jak 8100 zl to bedzie szkoda calkowita.

olo

Kur.... szkoda ,jeden z ładniejszych MDO na tym forum .Dlatego Panowie zakładajcie  kamerki bo szkoda zniżek przez jakiś chu..... Ja w każdym aucie założyłem  , a w Infiniti FX z przodu i z tyłu .Mondek ma na razie tylko z przodu.

qualin

No kamerke musze kupic obowiazkowo. Kurcze dobrze, ze w tym czasie bylem skupiony na drodze, a nie np na radiu czy telefonie bo pewnie bym juz nie pisal tutaj.