[Mondeo] MKIII 2.2 TDCi ST [qualin]

qualin, 07.04.2014, 19:30 « poprzedni - następny »

qualin

Dobra Pany. Jestem na etapie pozbywania sie plastilaka z felg. Bede chcial je pomalowac razem z relingami. Tym razem juz nie bawie sie w zadne wynalazki. Jaki kolor proponujecie? Myslalem, zeby je tylko troche przyciemnic, taki grafit, tytan czy cos w tych klimatach.

tomekka

Ho ho dawno cię tu nie było (?)

SAGAL

czarny lub siwy ciemny :)
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

qualin

Jestem prawie codziennie tylko jakoś się nie udzielalem ostatnio :P

Przez te dwa miesiące auto dostało nowy termostat i łożysko w przednim kole. Zgubilem też zaslepke progu, która udało się znaleźć 2 dni później, ale z urwanym jednym zaczepem.
Padł mi amorek z tyłu. Dokładnie to dość mocno wylal. Na szczęście mam dwa lata gwarancji więc już jedzie nowy do mnie,  a ten po demontażu idzie na serwis. Jak uznaja wadę to dostanę zwrot kasy za nowy. W sumie nie jest drogo amorek TA Technix na tył kosztuje 125 zł.


Czarnego nie chce bo mi optycznie za bardzo zmniejszy felgi.

Tigerbart

Masz srebrną furę wiec będzie pasować każdy żywy kolor, nie stonowany.

MotoManiaq

grafit bedzie najlepszy, do tego złote zaciski, a relingow nie chciales oklejac? ja sie przymierzam do oklejenia ich, sam bedziesz malowal?

qualin

Napewno sam będę szlifowal i szpachlowal bo są małe otarcia. Sie cały czas zastanawiam czy bawić się spreyami czy może uderzyć do kumpla co ma kompresor i pistolet. Muszę popytać jeszcze ile lakiernik by wziął.

Tigerbart

A Hydrografika?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=pKuXyeAGzEU

Na Olszynce robią - AMD Design, 80-734 Gdansk, ul Olszynska 3

tel: 793 277 599

qualin

Jak cenowo to u nich wyglada? Bo przewaznie za 18tki chca ok 800-1000 zl, a to jest juz slabo oplacalny biznes.

Tigerbart

Musisz zadzwonić, ja ci nie powiem

qualin

Nie musze dzwonic bo nie sadze, zeby robili o wiele taniej jak wiekszosc firm, ktora sie tym zajmuje. Male elementy sie oplaca, ale felgi to juz droga zabawa. Chcialem malowac proszkowo (w Malmecie na leszczynowej) gdzie zaplacilbym 110 zl za 18tke (piaskowanie + malowanie proszkowe + warstwa metallic), ale musze poszpachlowac kilka obtarc wiec juz sie na proszek nie beda nadawac.

qualin

Dzisiaj walczyłem że sciagnieciem plastilaka z felg. Co za qrestwo :/ Na filmikach elegancko schodzi jak się podhaczy,  a w rzeczywistości urywa się co pół cm. Jedna felge machnąłem rozpuszczalnikiem, ale nie chce mi się tak wszystkich czyścić. Po niedzieli wioze je do piaskowania i daje w proszek. Otarcia zeszlifowalem i nie ma potrzeby szpachlowac. Myślę żeby pomalować w kolor gun metal razem z relingami i obudowami lusterek.

bishop

Cytat: qualin w 12.03.2016, 17:41Dzisiaj walczyłem że sciagnieciem plastilaka z felg.
Nie da się to mocnym Karcherem ściągnąć?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

qualin

Można spróbować. Pewnie cześć zejdzie, ale np z boków ramion może być ciężko bo tam nawet rozpuszczalnikiem ciężko schodzi.

qualin

12.03.2016, 20:40 #314 Ostatnia edycja: 13.03.2016, 11:02 by qualin
Tyle zrobiłem

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Ma ktos niższe mondeo? :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Lewarek nie wytrzymał. Dobrze,  że postawiłem kobylke i auto nie polozylo się na podłodze.

« Dodane: 13.03.2016, 11:02 »

W tym tygodniu chce dac felgi do malowania.

Co myslicie? Dac tak, czy cos bardziej w kolorze?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.