Problem z matą obiążeniową

matosu, 22.04.2014, 22:53 « poprzedni - następny »

matosu

Niedawno kupiłem komplet foteli Recaro od ST220, fotele przedliftowe.

Niestety mam problem z airbag'iem tzn., błąd 1-6 czyli brak maty obciążeniowej w fotelu pasażera.

Fotele z wersji europejskiej. Kostka jest, kable są, fotela jeszcze nie rozbierałem.

Czy jest sposób na sprawdzenie maty ? Czy muszę rozebrać fotel i np. zamienić mate na inną ?

Dodatkowo w kostce fotela pasażera mam czerwoną kostkę, od czego ona jest ?


Znacie jakieś inne rozwiązanie tego problemu ?


Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

weksla

przełóż matę ze swojego fotela, miałem taki problem, po przeszczepie problem zniknał.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

matosu

ale stara mata nie działała ? czy nie miałes w ogóle ?
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

weksla

Miałem przedliftową i włożyłem do foteli poliftowych ponieważ instalka i gem były przedliftowe tak jak u Ciebie. W poliftach nie ma W OGÓLE tej maty.

wysłane z galaktycznego gada...
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

matosu

Widze ze nie doczytales pierwszego posta dokladnie. Ja mam mondeo przedliftowe i fotele kupilem tez przedliftowe. Mata niby tam jeat tylko wywala blad. Pytanie czy jest jak ja sprawdzic czy od razu brac sie za przekladanie starej?
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

weksla

Sorry zrozumiałem że poliftowe fotele. Ja bym nie tracił czasu na szukanie tylko przełożył. Skoro wywala błąd to albo coś z matą albo z poduszką

wysłane z galaktycznego gada...
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

WojtasS

przełóż ze swoich foteli matę, być może w st'ku przedliftowym nie wkładali w ogóle mat ;)
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

matosu

Wkładali, mata była... :)  tylko jest całkowicie inna niż w normalnych fotelach.
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

weksla

Z tego co pamiętam w recaro faktycznie była inna mata, tz wtyczki te same, rózniła się kształtem
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

matosu

Tak, jest dużo mniejsza, i wywala błąd :)
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

weksla

Dziwne, bo wtyczki są te same, nie powinna wywalać błędu, przełożyłeś też ten sterownik przyczepiony do fotela pasażera od spodu?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

matosu

Wtyczki niby te same i nic po za tym :) O którym sterowniku mówisz ?
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

weksla

takie czarne pudełeczko, nie mam teraz fotki, tam wchodzi wtyczka z maty obciążeniowej.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

matosu

Tego akurat nie dotykałem, ale jak poczytałem ogólnie po forach to nic by to nie dało. Ta mata podobno nie pasuje i tyle.
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

weksla

Moze nie pasować kształtem, ale zasada działania tej maty jest taka sama
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps