[Focus] QUAIFE do ST MK2

skoti79, 17.09.2014, 20:52 « poprzedni - następny »

skoti79

Czy ktoś z posiadaczy ST ma/miał doczynienia ze szperą Quaifa i mógłby coś napisać o swoich odczuciach z jej użytkowania?
Wady, zalety...

Z góry dzięki

skoti79

To może ktoś nie od foki ST się wypowie??
Czy szpera coś daje przy mocnym ruszaniu? Czy pomaga w zimie? ...

thomas198

Zastanawiasz sie nad szpera , daje duzo ruszanie i wlasciwosci jezdne w zakretach duzo lepsze ,bo ciagnie na dwa kola i nawet jak jedno sie odrywa to drugie dalej ciagnie . Ja tez mysle nad szperą ,chyba ze dostane wczesniej napęd 4x4 . A co do szpery to trzeba kupic skrzynie z rsa i półosie,  potem maly mod i wszystko bedzie grac .
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://m.facebook.com/FSV.Performance/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fsv-performance.pl/

TAM

Ja miałem założone LSD w Cougarze. Jak raz się to ma, trudno sobie wyobrazić, że można było kiedyś tego nie mieć... Główne zalety to m. in. fantastyczne wychodzenie z zakrętów, lepszy start, ogromne ułatwienie w zimie. Wada była chyba tylko jedna - nie można było sobie pozwolić na "lajtową" jazdę na zakrętach - samochód niezbyt chętnie sam prostował koła, trzeba było czasami mu pomagać. Teraz w Focusie wciąż nie mam LSD, ale to tylko kwestia czasu.

skoti79

Przekonałeś mnie,  teraz znajdź jakąś tanią metę :)

sseebbaa1

Cytat: TAM w 26.09.2014, 19:40Wada była chyba tylko jedna - nie można było sobie pozwolić na "lajtową" jazdę na zakrętach - samochód niezbyt chętnie sam prostował koła, trzeba było czasami mu pomagać.
Mógłbyś to jeszcze szerzej opisać?
Zastanawiam się nad szperą Quaife do ST220, a nigdy nie czytałem o takich skutkach ubocznych :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Pamietam słowa Clarckson'a z testu FF1 RS gdzie mówił ze szpera w tym aucie była super na torze, ale w jeździe cywilnej była udręką bo wymagała cały czas uwagi i "walki" z kierownicą bo auto było mocno nerwowe na nierównościach i przy koleinach...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

skoti79

ST i bez szpery tak ma. Najlepiej kierownicę trzymać dwoma rękami.  Ze szperą pewnie nie będzie wiele gorzej.

sseebbaa1

Takie opinie jak ta Clarcksona mają jedną wadę - nie porównują zachowania auta bez szpery do takiego samego auta już po zamontowaniu szpery.
Nie wiemy bowiem jak taki RS zachowywałby się z otwartym dyferencjałem i czy przypadkiem też nie "szukałby" kolein.
Najprawdopodobniej sportowy dyferencjał będzie miał jakiś wpływ na prowadzenie także przy powolnej jeździe, ale nie wiadomo czy np. zawieszenie i szerokie opony nie są za takie myszkowanie i nerwowość bardziej odpowiedzialne.

Tylko porównanie w danym samochodzie "przed i po" pozwoli dostrzec różnice (mówię cały czas o spokojnej jeździe; wpływ szpery na szybką jazdę jest chyba wszystkim znany).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

TowerST

kod promo na zakup szpery do ST225
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://twitter.com/QuaifeEng/status/511785558272905216
RS Mark III / było ST225 / ST150

sseebbaa1

Fajnie, że znalazłeś jakiś rabat.

A do Mondeo ST220 znalazłeś? :S :S :S
(Quaife o symbolu QDF41Z)

Obecne ceny na poziomie od ok. 3.600 zł (z zagranicy z przesyłką) do 3848 zł (w Polsce) trochę mordują...
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

TowerST

Jestem zapisany na newsletter Quaife i raz na jakiś czas wrzucają promocje, traf chciał, że teraz jest na ST225. Jest jeszcze bardzo fajne promo (-20%) na sekwencje do IB5, ale i tak cena kosmos ))):
RS Mark III / było ST225 / ST150

sseebbaa1

-20% to jednak spora różnica w porównaniu do -5%.



Chętnie bym kupił takie cacko i w końcu na własnym samochodzie przekonał się jakie to ma
ZADY i WALETY :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

skoti79

To za ile w końcu można kupić do focusa ST?
Może znajdzie się kilku chętnych i jakiś rabat wydębimy :)

TowerST

na stronie producenta aktualnie jest:

- 5% na szpere do ST225 - trzeba kupując wpisać kod zniżkowy, do którego podałem link
- 20% na sekwencje do skrzyni IB5  - nic nie trzeba wpisywać, po prostu jest promo

RS Mark III / było ST225 / ST150