[Mondeo] Mondeo mk5 - premiera

sseebbaa1, 20.09.2014, 21:26 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Premiera Mondeo mk5.

Autko naprawdę fajnie się prezentuje, zwłaszcza z przodu.
Grill w stylu Astona Martina i przednie LED-y bardzo ładnie komponują się z liniami nadwozia.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wnętrze przyjemne, nie sposób pomylić go z wcześniejszą generacją.

Jedyna niefajna rzecz, jaką odnotowałem z informatora - silniki benzynowe występują tylko z automatyczną skrzynią biegów starej generacji. Najsłabszy benzyniak występuje z manualną skrzynią, a reszta ze starym automatem (bez możliwości manuala; tak wynika z informatora). Nawet jeżeli jest to w jakiś sposób poprawiona skrzynia, to jednak jest to "zwykły" automat, który nie jest zbyt sprawny.
Że nie jest to szybka skrzynia pokazują dane: wersja EcoBoost 240 KM przyśpiesza do 100 km/h w 7,9 sek., a wersja 203 KM w 8,7 sek. Przy dwusprzęgłówkach, czy nawet manualu te osiągi byłyby co najmniej o 0,5 sek. lepsze.

Bardzo dobre dwusprzęgłowe skrzynie PowerShift są dostępne tylko w dwulitrowych dieslach (150 i 180 KM).


W Mondeo mk5 cieszy to, że powinna być niedługo dostępna wersja z napędem 4x4.
Będzie to na pewno fajna baza do zrobienia naprawdę szybkiego auta, ale pod warunkiem, że benzyniak będzie dostępny z PowerShiftem lub zwyczajnym manualem.

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

bishop

Wygląda ładnie ale parametrami głowy nie urywa. Przód ala Aston Martin daje radę ale tylko w Mondeo. W Focusie jakoś mi już nie pasuje.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

wild_weasel

A czy wreszcie planują wersję ST w tej generacji? Nie chodzi tylko o mocniejszy silnik, bo 2.5T czy 2.0EB były już w Mk4. Zawias, fotele, sportowy pakiet stylistyczny - będzie?

sseebbaa1

Cytat: wild_weasel w 20.09.2014, 23:05
A czy wreszcie planują wersję ST w tej generacji? Nie chodzi tylko o mocniejszy silnik, bo 2.5T czy 2.0EB były już w Mk4. Zawias, fotele, sportowy pakiet stylistyczny - będzie?
Tego nie wiem i myślę, że nikt nie wie.

Jedyna nadzieja w tym, że może wprowadzą do Mondeo silnik EcoBoost 2.3, czyli taki jaki jest montowany w najnowszym Mustangu. Chyba tylko z takim silnikiem Ford wprowadziłby ostrzejsze nastawy zawieszenia.
Jak dla mnie jest to dosyć prawdopodobna opcja, bo ten 2.3 o mocy ponad 300 KM jest też silnikiem czterocylindrowym, więc w prosty sposób do podmienienia z obecnym 2.0 EcoBoost.

Na razie cała nadzieja pozostanie więc w takich forach internetowych jak to. Tylko ta droga pozwoli wprowadzić sensowne modyfikacje usprawniające prowadzenie :)

Cytat: bishop w 20.09.2014, 23:41Przód ala Aston Martin daje radę ale tylko w Mondeo.
Zwłaszcza na powyższym zdjęciu z kombi przód wygląda fajnie. Chociaż akurat grafitowy kolor nadwozia jest mocno przeciętny, jak dla mnie.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

Kombi fajny, wygląda tak masywnie:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

A ja powiem szczerze, że niezbyt mi się to auto podoba. Wygląda jak mk4 z dorobionym przodem a la Aston. Gdyby ktoś tak samodzielnie przerobił mk4, to pewnie wszyscy by pisali "wiejski tuning". :) Moim zdaniem mk4 jest dużo ładniejsze (szczególnie przedlift w wersji "titanium").
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Ja mam mieszane uczucia - sylwetka  jest super w  środku też fajny, ale nie jestem fanem tego Astonowskiego grilla - jakos tak wole, gdy  górny grill jest mniejszy, a ten w zderzaku "robi robotę" - tak jak jest w Mk4 przedlift TitaniumS czy też Focus 2 ST albo S-Max  Titanium S  (przedlift).
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

marcinek

Wujek Sam już od dawna jeździ sobie takim Fordem Taurusem AWD 3.5 Ecoboost SHO z łopatkami

sseebbaa1

Ciekawą wersją Mondeo mk5 z punktu widzenia tuningu będzie wersja 4WD, która w cenniku występuje tylko w połączeniu z dieslem.

Jedną z opcji jest oczywiście podkręcanie ropniaka, ale innym ciekawym rozwiązaniem w przyszłości (przy dostępności używanych aut) będzie wrzucenie mocnego benzyniaka do takiego układu napędowego.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Potencjalnie najfajniejszym silnikiem będzie 2.3 EcoBoost z przyszłego RS-a (lub szybciej dostępnego używanego silnika z USA z obecnego Mustanga).

:D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

yayko

czemu 4x4 jest tylko w dieslu !!

sseebbaa1

Cytat: yayko w 20.04.2015, 10:17
czemu 4x4 jest tylko w dieslu!
No niestety te konfiguracje mogłyby być lepsze. Widać tu jakieś ograniczenia technologiczne. Podobnie zresztą jest ze skrzynią PowerShift, która też jest dostępna tylko w dieslach (podobno PS nie wytrzymuje zbyt wysokich obrotów silników benzynowych).
Nie sądzę, aby powodem nie pokazania teraz takiej wersji było to, że Ford chce w przyszłości wprowadzić wersję ST z napędem 4x4 i silnikiem benzynowym, gdyż model mk5 jest już zbyt długo (jako amerykański Fusion), a ciągle nic takiego nie powstało.

Jedynie kombinacje tuningowe mają szansę wprowadzi taki wymarzony model, czyli +300 KM połączone z 4x4.
Trzeba będzie jedynie porównać manualne skrzynie biegów w dieslach i benzyniakach - to da odpowiedź czy silniki mają takie same mocowania skrzyń. Reszta nie będzie już stanowiła zaporowego problemu.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

sseebbaa1

Cytat: sseebbaa1 w 19.04.2015, 19:43innym ciekawym rozwiązaniem w przyszłości (przy dostępności używanych aut) będzie wrzucenie mocnego benzyniaka do takiego układu napędowego.
Cytat: sseebbaa1 w 19.04.2015, 19:43Potencjalnie najfajniejszym silnikiem będzie 2.3 EcoBoost

Wygląda na to, że Ford odczytał moje myśli hehe:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,4161.0.html
8)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Falubaz 1

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Miałem okazje po testować Mk5 z najmocniejszym silnikiem wysokoprężnym 2.0TDCi 180KM.
To co natychmiast rzuca sie w oczy to jakość wykończenia nie jest źle ale nie powala, przykładem jest kieszeń w drzwiach w testowanym egzemplarzu były ostre krawędzie. Dobra skupie się na właściwościach jezdnych, kierownica bardzo dobrze leży w dłoniach, układ pracuje dobrze i precyzyjnie, zawieszenie zestrojone bardzo twardo co na Polskich drogach może przeszkadzać, układ hamulcowy b.dobry, silnik pracuje bardzo cicho, skrzynia biegów manualna z bardzo dobrym skokiem lewarka wydaje mi się że jest nieco krótszy niż w MK4. Rozczarowaniem jest bagażnik bez sensu producent wykonał ukryte schowki z bardzo słabych materiałów przypominających styropian z recyklingi gdzie każda próba wyciągnięcia tego badziewia może zakończyć sie uszkodzeniem tego cuda, bagażnik jest płytki co prawda większy niż w Insigi ale do Passata dużo brakuje.


« Dodane: 07.05.2015, 21:43 »

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 07.05.2015, 21:44 »

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 07.05.2015, 21:49 »

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 07.05.2015, 22:08 »

Kilka słów o silniku, bardzo elastyczny i moim zdaniem świetnie spasowany ze skrzynią.
Pomiary drogowe (kierowca i pasażer bak pełny) pomiar dokonywał pasażer ze stoperem marki OMP
0-100 km/h 8,9s
80-180 km/h 16,2s
TOP Speed wg wskazania licznika 236 km/h wg Nawigacji 228 km/h

Dane silnika w testowanym modelu moc 180KM 400Nm

Ciekawostką jest że silnik o mocy 210 km czyli Bi-Turbo przyspiesza o 0,3s lepiej :-)
Jeden i drugi silnik pochodzi od Peugota

Spalanie w czasie testów 7,7l / 100km
Przy prędkości 210 km/h lewe lusterko zewnętrzne bardzo drgało, po weryfikacji opon i ciśnienia powtórzyłem test ale bez zmian widocznie wada wieku dziecięcego, co prawda samochód jest już od 2 lat na rynku ale w USA z takim prędkościami się nie jeździ i może nie zauważyli.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





bolo78

Auto moich marzeń...póki co mnie na nie nie stać. Prezentuje się super!

T

Ja nie miałem okazji jeszcze się takim przejechać, natomiast oglądałem na żywo i muszę powiedzieć, że auto sprawia na żywo dużo lepsze wrażenie niż na zdjęciach. Jest bardzo masywne, wygląda naprawdę solidnie i dość agresywnie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club