[Focus] Focus II ST 5d black edition

weksla, 03.11.2014, 08:31 « poprzedni - następny »

MAG

Ale jakie to ma znaczenie, że to jest Ford?
Ford jest marką popularną i dlatego musi mieć te wszystkie znaczki i oznaczenia?

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

yayko

nie musi bo większość myśli że focus i mondeo to dziadkowe diesle :D
dziś przekonałem małolata z "dupą" w fiacie 500 abarth że to nie prawda :P

weksla

Bravo yayko, takich trzeba tepić:D
Też tak robię:D
A MAG ma rację wiekszość ludzi (znających tylko vw skody i audi) nawet z moich znajomych, myslą że fordy to tylko dziadowskie diesle które ledwo sie turlają.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

yayko


szaman696

Często jak z kimś gadam o samochodach i jak pada hasło focus to widzę takie ostudzenie emocji jakby focus to nie był samochód, zawsze pada pytanie jaki silnik, mówię że benzyna, tu już powraca trochę optymizmu i zainteresowania :-)   zawsze rozmówca pyta czy 1.6 mówię że nie i tu następuje pauza... Jak nie 1.6 to jaki 2.0? Nie 2.5turbo.  To co to jest za Focus jakiś rs czy co. Mówię że ST, a co to takiego?to jakiś sportowy?? :-):-)

sseebbaa1

Frajerom nie ma co tłumaczyć :)

Miałem mechanika, co nie odróżnił ST od mojego wcześniejszego TDCi (bo taki sam kolor i buda).
Już do tego mechanika nie jeżdżę, bo nie lubię ludzi, którzy męczą się z własnym zawodem i pracą :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

yayko

Dlatego ja lubię samochody którzy od razu wysmiewają :) jak miałem Peugeota 206 s16 też się śmiali że babskie itp dopóki nie stanąłem z jednego audi a3 1.8t :) dopiero zaczeli się pytać jaki silnik :)

weksla

Właśnie mam tak jak wy, wiadomo że prościej modzić vw, audi. Jest to wręcz banalne, ale ja jakoś zawsze wybierałem ta droge która ogół krytykował:D
Do dziś mnustwo osób mi mówi że ford gówno wort, niech se mowią heheheh
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

custom

Do Forda przyklejono latke a bardzo się marka zmieniła.
W sumie fajnie mieć sleepera w okolicach 300 ps a kojarzonym być z dieselem 90ps

TAM

To jeden z powodów, dla których zostaję przy przedliftowym designie :-) A co do świadomości ludzi, to jednak się to mocno zmieniło. Sporo już kojarzy tą markę ze znakomitym zawieszeniem.

custom

Pracuje w Aso innej marki i wielu mówi ze po Fordzie nigdzie tak dobrego zawieszenia nie znaleźli.

skoti79

Mam i vw i st i uważam,  że jednak wieśwagena trudniej wyprowadzić z równowagi :). A co slipersa to chyba ja mam najlepszego.  Chyba tylko jeszcze jedno ST srebrne widziałem :D, wszywcy się nabierają na mojego "diesla".  Oczywiście wiadomo, z RS6 w szranki nie ma co stawać...

TAM

Cytat: skoti79 w 19.03.2015, 00:19wieśwagena trudniej wyprowadzić z równowagi
Oj nie, wszystkie testy porównawcze mówią coś zupełnie innego, i to ze sporą przewagą Forda.
A RS6 zbyt dużo raczej po drogach nie jeździ :-)

wilhelm

Cytat: weksla w 18.03.2015, 23:00Do dziś mnustwo osób mi mówi że ford gówno wort, niech se mowią heheheh

Ford gówno wort, a porsche jeszcze gorsze :P hehehe

skoti79

19.03.2015, 07:37 #374 Ostatnia edycja: 19.03.2015, 07:39 by skoti79
Cytat: TAM w 19.03.2015, 00:33
Oj nie, wszystkie testy porównawcze mówią coś zupełnie innego, i to ze sporą przewagą Forda.
A RS6 zbyt dużo raczej po drogach nie jeździ :)

Tylko, że te testy mówią o focusie, a nie focusie ST. Ciężki silnik 2,5 jednak psuje stabilność. Fakt faktem,  w wv mam zamontowane Koni i twardość ustawioną na maxa :D, ale w st też nie mam serii...