[Focus] Focus II ST 5d black edition

weksla, 03.11.2014, 08:31 « poprzedni - następny »

TAM

Jeszcze raz dzięki! Dobra wiadomość jest taka, że chyba można znacznie taniej:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://ford.sklep.pl/product-pol-17757-oslona-gorna-pasa-przod-Ford-1492993.html
Najwyraźniej oryginał jest tańszy niż podróba(?) z Allegro...

weksla

27.12.2015, 01:27 #796 Ostatnia edycja: 27.12.2015, 14:43 by weksla
No i dokładnie Tam kupuj to. Faktycznie dobra cena. Ja też za nówkę dałem chyba poniżej 50zł

« Dodane: 27.12.2015, 14:42 »

Takie małe podsumowanie całości:

MODEL: Focus ST MK2 rocznik 2007

Modyfikacje:

Silnik:

Seryjny silnik RS, turbina BorgWarner K16 - seria: Zawór DV zamieniony Z POWROTEM na oryginał, może póżniej wpadnie zewnętrzny DV, elektrozawór Boost Selenoid zamieniony na metalowy


Układ dolotowy:

Dolot seryjny RS ze zwykłym papierowym filtrem powietrza + MAF sensor RS;
Kolektor dolotowy -  aluminiowy PumaSpeed;
Intercooler FMIC 600x300x76 + MAP sensor (RS) przeniesiony na intercooler;

Układ wydechowy:

Downpipe 3''  decat 2,5'', układ wydechowy 2,5'' z tłumikiem srodkowym i 2 tlumiakami końcowymi GTPerformance

Układ wtryskowy:

Bosch 550cc

Elektronika:

komputer seryjny Bosch ME9.0 + wskaźnik AFR Innovate z dodatkową sondą szerokopasmową Bosch 4.9 + wskaźnik EGT Auto Gauge, zegary Polift RS/ST z dużym wyswietlaczem + poliftowy panel klimatyzacji

Układ chłodzenia:

Customowa w pełni aluminiowa chłodnica wody 40mm dedykowana do Focusa mk2 RS/ST

Układ napędowy:

Przeguby i półosie NA RAZIE seryjne, Wkładka Powerflex dolnego mocowania skrzyni biegów wraz z tuleją Powerflex, Tarcza sprzęgła + Docisk Seria RS , Szpera mechaniczna MFactory

Zawieszenie:

Amortyzatory przód + tył Bilstein B6;
Sprężyny Eibach ProKit;
Dystanse H&R 4x15mm

Hamulce:

NA RAZIE seria przód

BODY KIT:

Buda seryjna przedliftowa ST 5d, spojler TYLNY  RS, światła dzienne LED z funkcją halogenów;

W planach:

Po strojeniu!

Hamulce przód!
Zewnętrzny zawór DV!
Jednomas?
Koła 19''
Hybrydowe półosie napędowe z przegubami


« Dodane: 27.12.2015, 14:43 »

Wloty na maskę
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

thomas198

Cytat: fabio210 w 26.12.2015, 20:10
Kontynuuj wywód proszę... Slucham uważnie.
Dobrze podpowiem wam , możecie użyć filtra z Focusa mk2 1.6 , 2.0 , lub volvo 1.6 ,  2.0 benzyna lub ropniak , fakt ze wejście do filtra (łapacz powietrza) jest troszkę inne niż rs ,ale robi sie przeróbke i doprowadza od dołu rurę i macie idealną puszkę z dużym filtrem .
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://m.facebook.com/FSV.Performance/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fsv-performance.pl/

steveno

zmień heble na 4 tłoki robią robotę
Do przodu!!!

fabio210

Thomas ma już doświadczenie, bodajże ma u siebie od cayenne, ja myślałem nad heblami od caymana, ale koszty oraz brak chęci rozwialy plany.

PyRsHaL

Thomas ma z Panamery :P
Ja w okolicach marca wrzucam 6 tłoki z AMG :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

fabio210

Ostro idzieta tam na śląsku, co jeden to bardziej modzi. ;)

PyRsHaL

29.12.2015, 18:30 #802 Ostatnia edycja: 29.12.2015, 18:31 by PyRsHaL
Cytat: fabio210 w 29.12.2015, 18:15
Ostro idzieta tam na śląsku, co jeden to bardziej modzi. ;)

Ktoś musi być tym "zachęcającym" ;)
Ale przy takim warsztacie i takich ludziach to możliwości są spore - co nie weksla? :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

weksla

Hehhe no dokładnie śląsk power
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

weksla

Mam pytanie do włascicieli RSów czy możecie napisać lub najlepiej wrzucić fotkę komory silnika gdzie zobaczę czy przewody podcisnienia (te po lewej stronie akumulatora) są w jakiś sposób przyczepione do obudowy akumulatora. U mnie nie są a wygląda jakby powinny być

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

carlosc

z tego co pamietam mi lataja ale musialbym sprawdzic :-)
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

weksla

To carlosc jak możesz to sprawdz☺
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

carlosc

Jutro  Ci sprawdzę  bo impreza  wczorajsza  mnie  wykończyła hah idę w kime  pzdr
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

weksla

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

vtec

u mnie leżą luzem. w STku z tego co kojarze były przymocowane na zatrzask do obudowy AKU