Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Ford Focus ST MK2

Vojtas, 09.01.2015, 16:13 « poprzedni - następny »

Vojtas

Witam
Jestem zainteresowany zakupem forda focusa ST MK2, dzisiaj takiego oglądałem, a nawet odbyłem jazdę próbną, konkretnie tym:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://otomoto.pl/ford-focus-st-225km-electric-orange-t5-recaro-C34791141.html
wrażenia z jazdy extremalne :) natomiast zmartwiła mnie jedna rzecz czy wszystkie focusy ST mają tak twarde zawieszenie? bo komis sprzedający to auto nie ma pojęcia o modyfikacjach ale jak dla mnie to raczej nie jest seryjne zawieszenie, nawet studzienka powoduje że jest straszne mocne uderzenie w koła... wiem że to sportowe auto ale wydaje mi się że ciężko aż nim jeździć przy tak twardym zawiasie.... właściciele Stków prośba o odpowiedź... bo cały czas się nad nim zastanawiam, może to kwestia tylko przywrócenia seryjnego zawieszenia...

T

Seryjny Focus ST nie ma jakiegoś strasznie twardego zawieszenia.

A tak przy okazji, zauważyłeś, że to auto ma dokładane xenony i kompletnie krzywo zamontowany wydech? W połączeniu z brakiem deklaracji o bezwypadkowości w ogłoszeniu i dziwnie niską ceną sugeruje to konieczność bardzo dokładnego sprawdzenia całego auta przed ew. kupnem.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

A to nie sa przypadkiem te skrętne soczewki, a nie xenony?
W ogłoszeniu tez nie zauważyłem nigdzie ze auto ma xenony...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Vojtas

No jest trochę zakombinowany, ale silnik pracuje bardzo ładnie, jak go oglądałem wydawało mi się że xenony, nie jest bezwypadkowy był malowany przód i drzwi ale nie ma szpachli tylko podwójny lakier.  Zawieszenie było strasznie twarde. Dodatkowo auto jest po zmianie mapy i ma BOVa wrażenia z jazdy niesamowite gdyby nie to zawieszenie... jasne jeszcze będę szukał tylko najpierw chciałem się przejechać takim focusem żeby ocenić czy czegoś takiego szukam.... i jednak tak tego szukam :) tylko więcej drzwi by się przydało. Mam nadzieję że coś trafię wkrótce.. chyba że ktoś z forum będzie chciał się pozbyć :)

vtec

Cytat: Vojtas w 09.01.2015, 17:03
nie jest bezwypadkowy był malowany przód i drzwi ale nie ma szpachli tylko podwójny lakier.
jaki podwójny lakier? no takiej ściemy to jeszcze nie słyszałem....
jeszcze może powiedzieli iż electric orange to lakier jak w każdym innym samochodzie :)?
uważaj na autoauto, to przebiegli handlarze, jedni z lepszych w PL. u nich to ewentualnie można jechać i pojezdzić autami, raczej nie kupować.
i ta cena, sama mówi za siebie, jakieś potwierdzenie przebiegu jest? bo wydaje się raczej na dobrze skręcony.... pieczątki i inne tam załatwiają od ręki, a jeśli chodzi o to, kiedyś miałem auto (Audi A2) wstawione tam, także szybko je zabierałem....

weksla

To fakt że ten egzemplarz jeszcze przy takim przwbiwgu jest przedziwnie tani.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Vojtas

09.01.2015, 18:14 #6 Ostatnia edycja: 09.01.2015, 18:41 by Vojtas
nie nie posiada żadnego potwierdzenia przebiegu tłumaczą to brakiem dokumentów ponieważ samochód został zabrany właścicielowi przez Bank... wiem ściema na ściemie zdarza się... co prawdaż kupiłem już u nich jedno auto w zeszłym roku ale z 2013 roku z pełną dokumentacją i jestem zadowolony, teraz chciałem zmienić drugie i przypadkowo focusa ST w Warszawie znowu znalazłem u nich. Dlatego też im powiedziałem że nawet w takiej niskiej cenie bez żadnej dokumentacji potwierdzenia historii, przebiegu czy ew. modyfikacji to i tak za dużo. Już opuścili ponad 2 tyś, ale nadal raczej nie będę zainteresowany tym egzemplarzem pomimo że na żywo robi na prawdę super wrażenie... Niestety trzeba szukać dalej :)

« Dodane: 09.01.2015, 18:41 »

Swoją drogą może założyć wątek na forum pt. Samochody z ofert www i opisywać aby ktoś uniknął błędu. Tym bardziej że jest tu jak widać sporo osób które widząc zdjęcia już wiedzą co jest nie tak. Co Wy na to?

steveno

20.01.2015, 11:47 #7 Ostatnia edycja: 20.01.2015, 11:50 by steveno
Cytat: Tomasz w 09.01.2015, 16:23
Seryjny Focus ST nie ma jakiegoś strasznie twardego zawieszenia.
Dokładnie zawiad seria jest nawet powiem miękki nawet po wrzuceniu krótszych sprężyn może amory się skończyły. Przed zakupem pojedz na przegląd to się dowiesz.

« Dodane: 20.01.2015, 11:49 »


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://otomoto.pl/ford-focus-st-225km-electric-orange-t5-recaro-C34791141.html

a ten to hit sezonu przebieg mnie zabił:) Nie mozliwy i nie realny i tyle w temacie.

« Dodane: 20.01.2015, 11:49 »

Cytat: Vojtas w 09.01.2015, 18:14
nie nie posiada żadnego potwierdzenia przebiegu tłumaczą to brakiem dokumentów ponieważ samochód został zabrany właścicielowi przez Bank... wiem ściema na ściemie zdarza się... co prawdaż kupiłem już u nich jedno auto w zeszłym roku ale z 2013 roku z pełną dokumentacją i jestem zadowolony, teraz chciałem zmienić drugie i przypadkowo focusa ST w Warszawie znowu znalazłem u nich. Dlatego też im powiedziałem że nawet w takiej niskiej cenie bez żadnej dokumentacji potwierdzenia historii, przebiegu czy ew. modyfikacji to i tak za dużo. Już opuścili ponad 2 tyś, ale nadal raczej nie będę zainteresowany tym egzemplarzem pomimo że na żywo robi na prawdę super wrażenie... Niestety trzeba szukać dalej :)

« Dodane: 09.01.2015, 18:41 »

Swoją drogą może założyć wątek na forum pt. Samochody z ofert www i opisywać aby ktoś uniknął błędu. Tym bardziej że jest tu jak widać sporo osób które widząc zdjęcia już wiedzą co jest nie tak. Co Wy na to?

Książka w aucie powinna byc jak nie ma lub ne ma historii w ASO to odpuść.Szkoda kasy.

« Dodane: 20.01.2015, 11:50 »

Cytat: steveno w 20.01.2015, 11:47
Książka w aucie powinna byc jak nie ma lub ne ma historii w ASO to odpuść.Szkoda kasy.

Ps. A auto auto mają marz1 eliminacji Królewski WinterCup 10-30% od ceny jaką chce klient.
Do przodu!!!