[Mondeo] [ST220] Problem z odparowaniem wnętrza

dzixonZSL, 14.02.2015, 08:02 « poprzedni - następny »

dzixonZSL

Witam

Mam taki problem. Przy dużej wilgotności (deszcz lub zalegający śnieg) jak ustawiam klimatyzację na AUTO A/C i powiedzmy 18 st to od razu paruje mi wnętrze. Zaczyna odparowywać dopiero jak włącze zewnętrzny obieg powietrza + A/C co wydaje sie być dziwne. Wszystko wskazuje na to, że jakoś dostaje się woda do flitra kabinowego ponieważ gdy jest sucho lub mroźne dni bez śniegu to wnętrze nie paruje. Stąd moje pytanie. Czy między osłoną filtra kabinowego a szybą powinna być jakaś uszczelka? Bo ja nic nie mam a ta osłona dość mocno odchodzi od szyby. Podejrzewam, że jak wymieniali mi szybę albo filtr kabinowy to coś spieprzyli.

zajc

O proszę, widzę to samo co u mnie. Po wymianie filtra kabinowego po stronie pasażera z przodu było jezioro po deszczu, przelewało się nawet na tył. Okazało się, że panowie z serwisu nieprawidłowo zamontowali filtr kabinowy, co im udowodniłem a zaprzeczali stanowczo. Odgiąłem tapicerkę od podłogi i laliśmy wodę po szybie, widać było strumień lejący się spod schowka. Panowie nie przeprosili ale się poprawili i uszczelnili gdzie trzeba, po tym incydencie nigdy więcej nie dotkną mojego auta! Miałem o tyle szczęście, że pogoda dopisywała i po czyszczeniu tapicerki auto kilka dni stało otwarte, wszystko osuszyłem i jest ok, problem zauważyłem właśnie poprzez parowanie szyb bo po stronie pasażera nie jeżdżę;)