Focus ST kluczyk z keyless

Lymok, 28.05.2015, 07:11 « poprzedni - następny »

Lymok

Szukam od dłuższego czasu sposobu żeby dodać drugi klucz do samochodu, klucz jest z keyless-em, znajomy zegarmistrz sprawdzał mi go czy nie jest uszkodzony, klucz wysyła sygnał czyli chyba sprawny. Jest jakiś magiczny sposób na dodawanie nowych kluczy do samochodu czy tylko przez kompa?
Nirimov / Dawid

weksla

Wydaje mi się że tylko przez kompa. Ostatnio przt wymianie luczników gość dodawał i programował klucze przez kompa. Też keyless
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Lymok

Witam, jeszcze jedno pytanie mam odnośnie tego keylessa, jaka jest jego zasada działania, bo dziś wszedłem do samochodu jak zawsze zapaliłem mając kluczyk przy sobie ale wróciłem się do chaty przebrać bo ciepło było i kluczyk został w spodniach, zorientowałem się o tym po około 5 minutach gdy byłem około kilometr od chaty i na kompie był komunikat "bierny kluczyk został niewykryty" czy coś w tym stylu. Więc jak to z tym jest, jak już odpale samochód to kluczyk niepotrzebny? Np. podjeżdżam pod sklep, wchodzę kupić wodę, nie gaszę samochodu, ktoś wchodzi i odjeżdża?
Nirimov / Dawid

KrisSz

Tak. Jak zapalisz auto i wyjdziesz z kluczykiem to do momentu wyłączenia auta przyciskiem start/stop można jeździć bez kluczyka (focus będzie tylko lekko protestował komunikatami na wyświetlaczu i piszczał od czasu do czasu)
Pozdrawiam

K