Tuning hamulców w mondeo mk3

wojoo, 14.05.2010, 14:23 « poprzedni - następny »

wild_weasel

Odgrzeję kotleta.
Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem jakie felgi wchodzą na zaciski z ST225? Mowa oczywiście o alusach 16".
Dowiedzione już, że poniższe się nadają. Coś jeszcze? (Z przyczyn technicznych pozwoliłem sobie skorzystać ze zdjęć kolegów - te fotki raczej nie znikną).

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


wilhelm

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


weksla

Model z drugiego zdjęcia wchodzi w zaciski. wiem bo mam u siebie. pozdro
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

NeroN

Jak to wchodzi w zaciski ?

Właśnie taki oddałem do malowania proszkowego Bo mam ten pierwszy (zreszą to własniemoje auto), ale podoba mi sie ten drugi i poszedł do odświeżenia :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

wild_weasel

Cytat: weksla w 19.09.2012, 19:54
Model z drugiego zdjęcia wchodzi w zaciski.
W sensie "na zaciski", tak?

weksla

Moje koło:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

NeroN

Czyli działa :)

Ciężarka jak w przypadku moich nie nakleich ale działa :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

wild_weasel

Dzięki weksla.
NeroN, jak bez ciężarka, to trzeba mieć idealnie proste ;)

weksla

Nie ma sprawy. Są ciężarki, tylko mój znajomy "gumiorz" dał jakieś takie bardzo cienkie. Widać je jak się dobrze wpatrzysz na wysokości wentyla.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wild_weasel

Panowie, mam stalówki 16" - weszły na zaciski z ASBO, koło kręci się bez problemu i nigdzie nie trze. Z tym, że nie da się sprawdzić ile jest miejsca między felgą a zaciskiem :/ czy jest to 3-4mm jak w alusach... Mam to w jakiś sposób usiłować zmierzyć? Czy jeśli felga wchodzi i nie obciera, to można tak jeździć?

wilhelm

Seryjne stalówki pasują bez problemu, tylko wyglądają tragicznie ;]

weksla

Pasują. Sam jeździłem jakiś czas na zapasie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wild_weasel

Cytat: wilhelm w 04.10.2012, 00:35
Seryjne stalówki pasują bez problemu, tylko wyglądają tragicznie ;]
Noooo :D Tylko że zaczynam dostrzegać już dno w portfelu i alusy muszą poczekać.
Dzięki za informację koledzy, ze spokojnym sumieniem pokonam zimę na stalówkach!

Jendrekmak

póki co moje tarcze z st225 jeszcze są w bardzo dobrej formie bo dopiero wykańczam pierwsze klocki ale już się zastanawiam nad tarczami Ate Power Disc + klocki Ate Ceramic ale zdaje się, że do st225 nie ma tarcz Power Disc
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

linkgrabber

chyba nie ma, ja kupielm Zimmerman Sport ale jeszcze nie załozylem ;)