[Mondeo] Niedziałający tempomat i podpięcie się w instalacje

Mifumi, 16.10.2015, 20:59 « poprzedni - następny »

Mifumi

Witam
Mam dwa pytania, po pierwsze gdzie wpiąć się "+" i "-" w celu zamontowania na stałe gniazda USB ładującego telefon i inną elektronikę, mam takie badziewie na gniazdko zapalniczki ale coś nie styka i chciałbym na stałe wpiąć kabelkami do instalacji, a same gniazda USB z tego ustrojstwa wkomponować w nieużywaną zaślepkę na konsoli środkowej.
Prąd max który mogłoby to pociągnąć to 5V 3A, lub "na nasze" 12V 1.5A max, myślę, że można to podpiąć pod kabel od samego gniazda zapalniczki ale czy jest coś wygodniejszego?

Oraz tempomat, było i ni ma, po remoncie silnika działał przez ~50km, potem już nie, na stałe świeci się kontrolka poduszki(przez ~50km działało tak), check engine(sonda, brak katów) i tyle, włączenie go daje efekt w postaci ikonki tempomatu na lewym wyświetlaczu ale fizycznego sterowania przepustnicą / gazem brak, gdzie szukać i jak szukać przyczyny tego stanu?

Pacjent to ST220 02' a właściciel nieobyty z tym autem  ;)

fabio210

Podepnij go pod komputer, przeskanuj forscan'em. Daj logi z jazdy z podpiętym kompem.
Druga sprawa, sprawdź kabelki przy przepustnicy, może mechanik nie podpiął jakiejś wiązki, lub jakiś kabel leży
luźno.