Jaki stożek do mundka ST220?

slavko, 05.11.2015, 16:55 « poprzedni - następny »

slavko

Cześć!
Z uwagi na to, że nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi w tym temacie od kilku forumowiczów, do których wysłałem PW, chciałbym ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości:

  Jaki filtr stożkowy oraz pozostałe elementy, potrzebne do jego zmontowania, są dedykowane do Forda Mondeo mk3 ST220?
  Oczywiście z góry zapowiadam, że nie interesuje mnie ten gotowy z alledrogo za ok. 900zł. chciałbym jakiś, dobry, wydajny i elegancki  :)

Pozdro

sseebbaa1

Cytat: slavko w 05.11.2015, 17:55Jaki filtr stożkowy oraz pozostałe elementy, potrzebne do jego zmontowania, są dedykowane do Forda Mondeo mk3 ST220?

W tym jest problem, że nie ma dedykowanych zestawów. Niby ten K&N o numerze 57-0599 jest dedykowany (chyba jako jedyny) do ST220, ale ja bym kwestionował jego dedykowalność :)
Chodzi o to, że Tomasz sprawdził, że istotniejsze od samego stożka i jego lepszej powierzchni filtrującej jest właściwe odizolowanie od ciepłego powietrza.
Wiadomo, że "stożek" ciągnie powietrze z każdej strony, bo taką ma budowę i przez to zasysa rozgrzane powietrze - zwłaszcza przy niższych prędkościach auta, kiedy komora silnika jest słabo przewiewana. A w ST220 silnik grzeje się bardzo mocno.

Dlatego ten niby dedykowany K&N 57i nie jest dobrym rozwiązaniem, bo on nie ma takiej osłony!
Wygląda wręcz na to, że seryjny airbox jest lepszy, bo nie zasysa ciepłego (a więc mniej gęstego) powietrza.

Jedyne co mogę Ci doradzić to zerknięcie do tematu Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Osłona termiczna stożka
Tam oprócz wymiarów samej osłony znajdziesz też wymiary zewnętrzne stożka Simota.
Może dzięki jego wymiarom dopasujesz też ewentualnie inny filtr.

Jedyne o co mógłbym uzupełnić tamten opis i zdjęcia, to wymiary otworu stożka poprzez który silnik wysysa powietrze ze stożka :D
Może Tomasz uzupełni też informację przez wstawienie jakiegoś symbolu tego konkretnie stożka, bo to jego zasługa w dopasowaniu tak dużego filtra do miejsca pod maską.

A na oko to ten K&N jest też sporo mniejszy --> Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.knfilters.com/instructions/57-0599_inst.pdf


Wiem, że zaznaczyłeś, że nie chcesz tego K&N, ale pytałeś o dedykowany, a według mojej wiedzy jest to jedyny niby dedykowany  :S

Z każdym innym filtrem stożkowym będziesz musiał przejść identyczną drogę kombinowania, jak to uczynił Tomasz dopasowując wszystko do siebie.



Ja też na początku zaczynałem od poszukiwania dedykowanego zestawu do ST220, bo liczyłem na estetyczne i dopracowane rozwiązanie prosto z jakiejś fabryki. Gdybym takie znalazł, to wydałbym nawet te 900 złotych. Ale niestety nie da rady...

Dlatego moim zdaniem jeżeli chcesz
Cytat: slavko w 05.11.2015, 17:55chciałbym jakiś, dobry, wydajny i elegancki :)
to jedynym wyborem jest podążenie za instrukcją z tematu osłony termicznej.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

slavko

Ok, dzięki bardzo za poradę :)