[Mondeo] Mondeo 2,0 ecoboost czy 2,0 tdci 210

ArtasArtas, 07.12.2015, 22:08 « poprzedni - następny »

ArtasArtas

Witam,
Mam dylemat z zakupem mondeo. Otóż chcę zakupić nowe mondeo najchętniej w wersji ST czy RS ale nikt w fordzie nie chce mi odpowiedzieć czy będzie a w nieskończoność nie chcę czekać. Zastanawiam się nad zakupem 2,0 ecoboost 240KM lub 2,0 tdci biturbo 210KM. Oczywiście do dalszej modyfikacji. Czy ktoś miał okazję jeździć jednym i drugim? Nie obieram jako kryterium spalania :) tylko frajdę z jazdy i późniejszej modyfikacji.
Pozdrawiam

ArtasArtas

No szkoda że nikt nie chce podzielić się informacjami. Pozdrawiam

PyRsHaL

Na wersję RS raczej nie ma co liczyć ;)
Co do silnika to benzyna zawsze miała więcej możliwości tuningu więc wydaje mi się że lepiej iść w tym kierunku.

Swoją drogą to podoba mi się te nowe Mondeo :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

bishop

Cytat: PyRsHaL w 09.12.2015, 22:54Na wersję RS raczej nie ma co liczyć
A mondeo ST to nie jest tylko St200 i st 220? Reszta to chyba pakiety titanium itp.


« Dodane: 10.12.2015, 08:34 »

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

T

10.12.2015, 13:37 #4 Ostatnia edycja: 10.12.2015, 13:38 by Rijndael
Było jeszcze ST24 -- mk2 z normalna V-ką, ale pakietem ST. I nie jest to żart -- wychodziły z takim emblematem. :)

« Dodane: 10.12.2015, 13:38 »

Zresztą tak naprawdę to nazewnictwo jest dość umowne. Pewne wersje mk4 spokojnie mogłyby się nazywać "ST". Albo np. w mk3 -- przez dłuższy czas próbowałem walczyć z określeniem "RS", bo w ogóle nie było czegoś takiego, ale wszyscy tak piszą, więc w końcu dałem za wygraną.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

ArtasArtas

Jakby ich nie nazywać liczę na mocny silnik, 300KM byłby akurat. Dziwne jest również to że nie można kupić w tych mocniejszych silnikach napędu 4x4. Wycofali również skrzynię powershift z benzyny 240KM. Wszystko jakoś na odwrót.

ArtasArtas

Jechałem mondeo 240KM poprzedniej edycji - niestety nie tego oczekuję - mam wrażenie że moje 140KM w dieslu ma podobne osiągi, czekam na 210KM BITURBO może ten zrobi lepsze wrażenie :)

weksla

Wydaje Ci się tak tylko bo diesel ma z reguły większy moment
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

Cytat: ArtasArtas w 13.12.2015, 20:00
Jechałem mondeo 240KM poprzedniej edycji - .... - mam wrażenie że moje 140KM w dieslu ma podobne osiągi, ...
Masz racje - to tylko wrazenie...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: ArtasArtas w 13.12.2015, 20:00Jechałem mondeo 240KM poprzedniej edycji - niestety nie tego oczekuję - mam wrażenie że moje 140KM w dieslu ma podobne osiągi
Jeśli jechałeś jak dieslem, tzn. nie przekraczałeś 4000 rpm, to zapewne tak było... :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

ArtasArtas

Przekraczałem, jakoś mnie nie powaliło.  Czekam za info z forda czy wyjdzie ST czy RS (napisałem już 3 raz może raczą coś odpowiedzieć)

weksla

Mondeo RS - zapomnij
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

ArtasArtas

No to ST :)

sseebbaa1

ST to będziesz musiał chyba sam sobie zrobić :)
Przepis:
weź TDCi z napędem 4x4 (może być z padniętym silnikiem)
wyrzuć silnik
wstaw 2.3 EcoBoost (np. ze Stanów od Mustanga).

Taaadaaamm!
:stupid:
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

ArtasArtas

Za dużo przeróbek, może lepszym pomysłem jest zmiana mapy 2,0 ecoboost - tyle że za dużo nie poprawi się a i turbo dosyć słabe. Kolega ma 2014 w poprzedniej wersji to przy 60 tys zmieniali - jak mu zrobię 270KM to jeszcze padnie po 5 tys. :)