Katalizator Rs

goliat79, 06.01.2016, 09:41 « poprzedni - następny »

goliat79

Witam czy ma ktos wiedze na temat zapychajacego sie katalizatora w RSie ?

lolomanolo

Były przypadki, że pod wpływem temperatury spalin wkład katalizatora się kruszył i dławił układ wydechowy.

goliat79

ostatnio slyszalem ze jak duzo po miescie sie  jezdzi to moze sie przytkac i trzeba pozniej troche auto przegonic

vtec

nie lepiej go wywalić :)
problem z głowy, a jak chcesz w bdb stanie ori kupic to mam do sprzedania ;)

goliat79

zastanawiam sie nad tym a moze katalizator zanizyc moc?

vtec

jak jest uszkodzony i zapchany to raczej na pewno. natomiast w RSach zdarzaly się raczej przypadki ich wydmuchniecia ...

goliat79

i co wtedy sie dzieje?

Kris1976

mocy przybywa jak już go nic nie przytyka ;)
...no i stajesz się wrogiem ekologów  :stupid:
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

goliat79

07.01.2016, 16:29 #8 Ostatnia edycja: 07.01.2016, 16:32 by goliat79
czyli najlepiej wyciąc?

« Dodane: 07.01.2016, 16:30 »

a jakie sa objawy jak jest cos nie tak z katalizatorem?


« Dodane: 07.01.2016, 16:32 »

jakies namiary na kogos na slasku co to zrobi?

MAG

Cytat: Kris1976 w 07.01.2016, 15:42

...no i stajesz się wrogiem ekologów  :stupid:
Ja tam ekologiem nie jestem, ale przeciwnikiem wywalania kata jak najbardziej...

IMHO optymalnym rozwiazaniem jest montaz sportowego, metalowego katalizatora 200cpsi - wystarczajaco dobra przepustowosc i zdecydowanie bardziej wytrzymaly niz fabryczne ceramiczne katalizatory i mozna z tym legalnie jezdzic i nie truc siebie i innych ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Moim zdaniem też nie ma sensu wywalać katalizatora, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Oczywiście seryjny jest pewną restrykcją, ale jeśli jest tylko na niego miejsce, to warto wstawić, tak jak MAG mówi, metalowy 200 CPSI (lub 100 CPSI, ale z takim auto może już wychodzić składem spalin poza normę). Strata mocy w takim aucie nie będzie zauważalna, koszt w porównaniu do wartości RS-a też niewielki.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

gucior55

bez kata lepiej oddycha
i dzwięk lepszy
u mnie brak
a slaska i tak więcej nie zatrujesz  :evil: :D

goliat79

a jak poznac czy jest zapchany?

KrisSz

Wachlarz objawów może być dość szeroki, np: mały spadek mocy, trochę większy spadek mocy, zdecydowanie większy spadek mocy albo małe grzechotanie resztek kata w środkowym tłumiku, grzechotanie resztek kata w tylnej puszczce tłumika, sąsiad przychodzi i mówi że jechał za tobą i dostał jakąś porcelanką w szybę.....albo - błędy OBD bez zapalania kontrolki silnika, więcej błędów, zółta kontrolka silnika, czerwona kontrolka silnika - dużo błędów, pełna choinka na desce etc


A tak poważnie to się martwisz na zapas ? coś się dzieje ? Bo objawów może być dość dużo tylko ciężko zgadnąć jak nie wie się jakie masz objawy jeżeli w ogóle.

Pozdrawiam

K

goliat79

bylem na hamowni sprawdzic ile ma mocy i czy ktos cos grzebal wczesniej przy nim  i wyszło 290 km